Into The Grave 2026
Enquête

Als je nu terugkijkt op de muziek van 2006, want vind jij dan het gaafste studio-album uit dat jaar?

Agalloch - Ashes Against The Grain
Amon Amarth - With Oden On Our Side
Celtic Frost - Monotheist
Delain - Lucidity
Dragonforce - Inhuman Rampage
Eluveitie - Spirit
Enslaved - Ruun
Hatebreed - Supremacy
In Flames - Come Clarity
Insomnium - Above The Weeping World
Iron Maiden - A Matter Of Life And Death
Killswitch Engage - As Daylight Dies
Lamb Of God - Sacrament
Legion Of The Damned - Malevolent Rapture
Mastodon - Blood Mountain
Motörhead - Kiss Of Death
My Dying Bride - A Line Of Deathless Kings
Sabaton - Attero Dominatus
Satyricon - Now, Diabolical
Slayer - Christ Illusion
Stone Sour - Come What(ever) May
Tool - 10,000 Days
Trivium - The Crusade
Wolfmother - Wolfmother
een andere studio-cd uit 2006, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    9 juni:
  • Alter Bridge
  • 10 juni:
  • Crypta
  • Iron Maiden en Evergrey
  • 11 juni:
  • I Killed The Prom Queen en Sugar Spine
  • 12 juni:
  • Cro-Mags
  • Evergrey en Day Six
  • Into The Grave
  • Loyalty Ends Here, Salvage, Arteria en IIvory
  • Vicious Rumors en Thorium
  • ZappenDuster Festival 2026
  • 13 juni:
  • Cro-Mags
  • Evergrey
  • Hulder en Asgrauw
  • Into The Grave
  • Plaguefest 14
  • RVH Project
  • The Motherz
  • Vicious Rumors en Thorium
  • ZappenDuster Festival 2026
  • 14 juni:
  • Agent Steel
  • Cro-Mags
  • Into The Grave
  • Sugar
Geen concerten bekend voor 08-07-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alex Perialas (producent) - 70
  • Alexander Vasilopoulos (Airged L'amh) - 54
  • Alexei Olegovich Andrushenko (Holy Blood) - 42
  • Jens Kidman (Meshuggah) - 60
  • Nick DiSalvo (Elder) - 37
  • Pär Sundström (Sabaton) - 45
  • Per Wiberg (Opeth) - 58
  • Peter Stålfors (Dream Evil) - 56
  • Steve White (KMFDM) - 61

Vandaag overleden:
  • André Matos (Angra) - 2019
  • Frostmourn (Dark Domination) - 2004
Review

P.O.D. - Circles
Jaar van release: 2018
Label: Mascot Label Group
P.O.D. - Circles
Elke muziekliefhebber die is opgegroeid in de era van nu-metal kent P.O.D. wel. Met de singles Alive, Boom en Youth Of The Nation van het album Satellite (2001) was de formatie niet van de buis af te slaan en bevond de groep zich tussen acts als System Of A Down, Drowning Pool, Papa Roach, Korn en Linkin Park. Maar waar het grote deel van deze namen zijn roem met succes wist uit te breiden of te behouden, raakte P.O.D. in de vergetelheid. Nieuw materiaal sloeg niet aan en sindsdien zijn deze christelijke rockers vooral nostalgisch, maar niet meer relevant.

Dat is ook niet geheel onterecht. De kwaliteit van de albums die de band uitbrengt is nogal wisselend. Desondanks weet P.O.D. af en toe een plaat af te leveren die de moeite waard is (Murdered Love, 2012) en ook Circles behoort daar toe. Met energieke en opzwepende songs, die niet heel ver weg liggen van de succesperiode, spreekt de band de nostalgische luisteraar aan, maar zeker ook een nieuwe doelgroep.

Opener Rockin' With The Best grossiert in grootspraak en doorzichtigheid, maar is wel aanstekelijk en heeft een krachtig refrein. Opvolger Always Southern California moet het daarentegen hebben van een prima flow. Het zijn vervolgens de titeltrack Circles en het knallende Panic Attack die punten scoren, evenals Listening For The Silence. Wat P.O.D. vooral goed doet, is voorzien in aanstekelijke afwisseling. Harde rockers wisselen langzamere tracks af, waarin verschillende stijlen zoals hiphop en reggae worden geïntegreerd. Het is uiteindelijk de panische afsluiter Home die het meest opvalt, waarin vocalist Sonny Sandoval zich vocaal intensief laat gaan.

Hoogwaardig is het allemaal niet. Het is vooral vermakelijk. P.O.D. pakt uit met een album met aanstekelijke nummers, die allemaal niet zo moeilijk in elkaar zitten en zich met gemak in je hoofd nestelen. Muzikaal levert de band diversiteit en effectiviteit en dat is voor de muziek die de nu-metalformatie maakt meer dan voldoende. Wie de band uit het verleden een warm hart toedraagt, zal zich dan ook prima vermaken met Circles, maar ook degene die op zoek is naar lekker losse en opzwepende muziek kan deze release een prima kans geven.

Tracklist:
1. Rockin' With The Best
2. Always Southern California
3. Circles
4. Panic Attack
5. On The Radio
6. Fly Away
7. Listening For The Silence
8. Dreaming
9. Domino
10. Soundboy Killa
11. Home

Score: 75 / 100

Reviewer: Marcel
Toegevoegd: 17 december 2018

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.