Bibelot, Dordrecht
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in juni 2026 werd uitgebracht?

A.A. Williams - Solstice
Amberian Dawn - Temptation's Gates
August Burns Red - Season Of Surrender
Converge - Hum Of Hurt
Cyhra - Requiem For A Pipe Dream
Edu Falaschi - Mi'raj
Einherjer - Lifeblood
Evanescence - Sanctuary
Evergrey - Architects Of A New Weave
Fires In The Distance - Circadian Promise
Khemmis - Khemmis
Lex Legion - Lex Legion
Masterplan - Metalmorphosis
Muse - The Wow! Signal
Nargaroth - Apocalyptic Steel
Nunslaughter - Satanic Chaos Legions
Slift - Fantasia
Speedslut - Cimbrian Rites
Stormkeep - The Nocturnes Of Iswylm
Tarja - Frisson Noir
The Pretty Reckless - Dear God
Walg - VI
Warning - Rituals Of Shame
Yes - Aurora
een ander studio-album uit juni 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    7 juli:
  • Uada
  • Masacre en Dauthuz
  • 9 juli:
  • Floor Jansen
  • Vindicta
  • 10 juli:
  • Bospop festival
  • Vindicta
  • 11 juli:
  • Biohazard en Sworn Enemy
  • Bospop festival
  • Wade Black's 35 Years Of Metal
  • 12 juli:
  • Bospop festival
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andréa Meyer-Haugen (Nebelhexë)† - 57
  • David Readman (Pink Cream 69) - 56
  • Demonaz (Immortal) - 56
  • Graham Oliver (Saxon) - 74
  • Robert Heaton (New Model Army)† - 65
Review

Chris Caffery - The Jester's Court
Jaar van release: 2018
Label: Metalville
Chris Caffery - The Jester's Court
Als The Jester's Court flopt, hoeft niemand medelijden te hebben met Chris Caffery. De gitarist loopt immers jaarlijks dik binnen door zijn deelname aan Trans-Siberian Orchestra. De kans zit er overigens best in dat deze schijf weinig succes boekt, want echt bijzonder blijkt deze vijfde volledige cd niet.

Het gitaarwerk mag er natuurlijk zijn. Caffery is en blijft een begenadigd snarenplukker. De flitsende solo's en logge riffs spetteren loepzuiver de speakers uit. Zingen en songschrijven vormen echter een heel ander verhaal. Waarom de voormalig gitarist van Savatage meent te kunnen zingen, is mij een raadsel. Het bereik is beperkt en nuance komt niet in het boekje van de Amerikaan voor. Op de beste momenten doet hij niet geheel verrassend wel wat denken aan Jon Oliva, maar Caffery mist emotie, ziel en de blues. Hij schreeuwt vooral veel en dat doet afbreuk aan de melodieuze muziek. Een track als 1989 steekt redelijk in elkaar, maar het ontbreekt het nummer aan pakkende zanglijnen. De belabberde opening en dito refreinen van het afschuwelijke Lost Tonite mogen wat mij betreft gerust als tenenkrommend de boeken in.

Zo zorgt Caffery er zelf voor dat The Jester's Court een vermoeiende aangelegenheid wordt. Ik hoor de gitarist dan ook veel liever tekeergaan op het titelloze album van Doctor Butcher uit 1994, het project waarvoor collega Oliva de lijnen uittekende. Daarop treffen we geen misplaatste keyboardpartijtjes, slecht gedubbelde vocalen en onnodig uitgerekte composities aan. Laat Chris Caffery maar lekker spelen. In dienst van een nummer, grotendeels door een ander geschreven. Zelf schiet hij gewoonweg tekort om echt memorabel voor de dag te komen. The Jester's Court is zodoende niets meer dan overbodig.

Tracklist:
1. Upon The Knee
2. 1989
3. Lost Tonite
4. Magic Man
5. Protect My Soul
6. Inside My Heart
7. Luna Major
8. Watch
9. The Feeling Of A White Lie
10. Checkmate
11. The Jester's Court
12. Baby You And I

Score: 58 / 100

Reviewer: Jeroen
Toegevoegd: 22 oktober 2018

Meer Chris Caffery:

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.