Alcatraz
Enquête

Marco van Basten vond het maar niks dat Linkin Park voor de aftrap van de Champions League-finale op 31 mei een optreden verzorgde. Wat vind jij van de Amerikaanse gewoonte om grote sportwedstrijden op te vrolijken met een concert?

Geweldig, ook voor aanvang van de wedstrijd
Prima, maar niet voor het duel wanneer de spelers zich willen opwarmen
Dat is iets voor pop-acts, niet voor heavy bands als Linkin Park en Gojira
Zo’n muzikaal optreden is onzin, het publiek komt voor de sportwedstrijd
Sport is kut, laat die band elders een eigen concert doen voor hun fans
Van mij hoeft het niet, maar ik gun zo’n band wel de extra exposure
Normaliter vind ik het een goed idee, maar Linkin Park was echt slecht
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    10 juni:
  • Whitechapel
  • 11 juni:
  • King Diamond, Paradise Lost en Angel Witch
  • Myles Kennedy
  • W.A.S.P.
  • 12 juni:
  • Man as Plague, Gallamesh en Everything Decays
  • 13 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague en The Unslain
  • 14 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague
  • Sorcerer
  • 15 juni:
  • Into The Grave
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adam "Nergal" Darski (Behemoth) - 48
  • Ernie C. (Body Count) - 66
  • Howlin' Wolf† - 115
  • Johan Ericson (Draconian) - 46
  • Juhana Karlsson (Amoral) - 42
  • Magnus Rosén (Hammerfall) - 62
  • Marko Paasikoski (Sonata Arctica) - 47
  • Martin Orford (IQ) - 66
  • Mickey Curry (Bryan Adams) - 69
  • Peter Gale (Sweet Sorrow) - 45
  • Robert Hampson (Loop) - 60
Review

Black Viper - Hellions Of Fire
Jaar van release: 2018
Label: High Roller Records

Black Viper - Hellions Of Fire

Drummer Cato Stormoen kon bij zijn andere band (Deathhammer) niet al zijn muzikale energie kwijt en zocht daarom naar een andere uitlaatklep. Met Black Viper heeft hij een podium gevonden voor zijn moderne kijk op traditionele speed metal. Hoewel het genre enigszins verbleekt bij de enorme hoeveelheid heavy en thrash die voorhanden is, heeft het toch enkele legendarische bands voortgebracht. Denk maar eens aan Agent Steel of het oude Annihilator. Stormoen zelf trekt voor het debuutalbum Hellions Of Fire parallellen met de eerste plaat van Savage Grace.

Productioneel klinkt het tegenwoordig een stuk gladder dan in de vroege jaren tachtig. Toch weet Black Viper dat warme geluid van deze periode aardig te benaderen en ademt het een authentieke sfeer uit. De gelikte productie van Hellions Of Fire biedt ruimschoots aandacht aan de rappe bas- en drumpartijen. Het tempo waarmee Stormoen de motor aandrijft, is aanzienlijk en het lijkt af en toe een wonder dat de band niet volledig ontspoort. Naast de ritmesectie is het vooral het retestrakke gitaarwerk van Arild Torp dat de aandacht trekt en dan zijn er ook de hoge uithalen van zanger Salvador Armijo. Wat betreft coupletten is het schijfje een grote eenheidsworst, maar zijn sfeervolle krijsen maken een hoop goed. Met het spel van het viertal zit het dan ook goed.

Wanneer het op het schrijven van degelijke, pakkende muziek aankomt, laat Black Viper het echter afweten. Niet dat het een grote rommelpot van ideeën is, maar kortere en vooral ook diversere nummers, zouden dit debuut goed hebben gedaan. Vijf van de zeven songs gaan ver over de vijf minuten heen en twee klokken er ruim acht. Je moet van goeden huize komen om dat interessant en memorabel te houden. De mannen slagen daar niet in en het is na afloop van het schijfje dan ook lastig om na te gaan waar precies die inventieve riff, pakkende solo of scherpe schreeuw ook weer zaten. Wanneer dat wel lukt met bijvoorbeeld het openingsnummer en Suspiria, is duidelijk wat het kwartet voor ogen heeft. Deze kundige, energieke plaat is een aangename luisterervaring, maar laat het helaas na een blijvende indruk achter te laten.

Tracklist:
1. Intro/Hellions Of Fire
2. Metal Blitzkrieg
3. Quest For Power/The Fountain Of Might
4. Storming With Vengeance
5. Suspiria
6. Freedom's Reign
7. Nightmare Mausoleum (The Sleeper Must Awaken)

Score: 70 / 100

Reviewer: Walter
Toegevoegd: 4 oktober 2018

Pitfest Iron Maiden Rock Legends Special

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.