Alcatraz
Enquête

Marco van Basten vond het maar niks dat Linkin Park voor de aftrap van de Champions League-finale op 31 mei een optreden verzorgde. Wat vind jij van de Amerikaanse gewoonte om grote sportwedstrijden op te vrolijken met een concert?

Geweldig, ook voor aanvang van de wedstrijd
Prima, maar niet voor het duel wanneer de spelers zich willen opwarmen
Dat is iets voor pop-acts, niet voor heavy bands als Linkin Park en Gojira
Zo’n muzikaal optreden is onzin, het publiek komt voor de sportwedstrijd
Sport is kut, laat die band elders een eigen concert doen voor hun fans
Van mij hoeft het niet, maar ik gun zo’n band wel de extra exposure
Normaliter vind ik het een goed idee, maar Linkin Park was echt slecht
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    10 juni:
  • Whitechapel
  • 11 juni:
  • King Diamond, Paradise Lost en Angel Witch
  • Myles Kennedy
  • W.A.S.P.
  • 12 juni:
  • Man as Plague, Gallamesh en Everything Decays
  • 13 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague en The Unslain
  • 14 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague
  • Sorcerer
  • 15 juni:
  • Into The Grave
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adam "Nergal" Darski (Behemoth) - 48
  • Ernie C. (Body Count) - 66
  • Howlin' Wolf† - 115
  • Johan Ericson (Draconian) - 46
  • Juhana Karlsson (Amoral) - 42
  • Magnus Rosén (Hammerfall) - 62
  • Marko Paasikoski (Sonata Arctica) - 47
  • Martin Orford (IQ) - 66
  • Mickey Curry (Bryan Adams) - 69
  • Peter Gale (Sweet Sorrow) - 45
  • Robert Hampson (Loop) - 60
Review

Talons - We All Know
Jaar van release: 2018
Label: Holy Roar Records

Talons - We All Know

Het Engelse Talons uit Hereford verraste vriend, vijand en mij op het afgelopen Tramlines Festival in Sheffield. De instrumentale Engelsen weten van wanten als het gaat om postmetal. Het in 2008 opgerichte gezelschap is intussen aan zijn derde schijf toe en heeft Holy Roars Records bereid gevonden om We All Know te releasen.

Met een ruime drie kwartier en negen tracks bouwen de heren genregetrouw nummers van gedegen lengte. Het langste nummer haalt de acht minuten echter niet eens. Dat is op zich jammer, want Talons beheerst het postmetalesque opbouwtrucje uitstekend. Het zestal kan gelukkig ook goed uit de voeten met wat compactere songwriting en de nummers blijven dan ook vrij behapbaar.

Wie zich afvroeg waarom daar dan in godsnaam zes man voor nodig is, kan ik geruststellen. Aan de standaard drums, gitaren en bas voegen ze twee violen toe. Zonder dat dat verzandt in ellenlange al dan niet klassieke solo's, maar netjes geïntegreerd in de muziek. Geen gimmick dus.

De productie past perfect bij de band. Genregenoten hebben nog wel eens de neiging om te netjes te klinken. Te gepolijst en te geproduceerd. Daar maakt het zestal zich gelukkig niet schuldig aan. Al blijft het natuurlijk onmogelijk om op plaat zo hard te scheuren als live. Wie de kans heeft om Talons op het podium te zien, raad ik dan ook van harte aan om dat te gaan doen. Daar komt de muziek het best tot zijn recht. Tot die tijd moet u het doen met de opgenomen versie.

Tracklist:
1. The Drowning
2. On Levels
3. Cradles
4. Movements On Seven
5. Long Reading Room
6. Southern Shade
7. Over And Again
8. We All Know
9. Quiet

Score: 78 / 100

Reviewer: Wouter
Toegevoegd: 3 oktober 2018

Pitfest Iron Maiden Rock Legends Special

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.