Into The Grave 2026
Enquête

Als je nu terugkijkt op de muziek van 2006, want vind jij dan het gaafste studio-album uit dat jaar?

Agalloch - Ashes Against The Grain
Amon Amarth - With Oden On Our Side
Celtic Frost - Monotheist
Delain - Lucidity
Dragonforce - Inhuman Rampage
Eluveitie - Spirit
Enslaved - Ruun
Hatebreed - Supremacy
In Flames - Come Clarity
Insomnium - Above The Weeping World
Iron Maiden - A Matter Of Life And Death
Killswitch Engage - As Daylight Dies
Lamb Of God - Sacrament
Legion Of The Damned - Malevolent Rapture
Mastodon - Blood Mountain
Motörhead - Kiss Of Death
My Dying Bride - A Line Of Deathless Kings
Sabaton - Attero Dominatus
Satyricon - Now, Diabolical
Slayer - Christ Illusion
Stone Sour - Come What(ever) May
Tool - 10,000 Days
Trivium - The Crusade
Wolfmother - Wolfmother
een andere studio-cd uit 2006, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    7 juni:
  • ACIDEZ en Rotzorg
  • South Of Heaven festival
  • 9 juni:
  • Alter Bridge
  • 10 juni:
  • Crypta
  • Iron Maiden en Evergrey
  • 11 juni:
  • I Killed The Prom Queen en Sugar Spine
  • 12 juni:
  • Cro-Mags
  • Evergrey en Day Six
  • Into The Grave
  • Loyalty Ends Here, Salvage, Arteria en IIvory
  • Vicious Rumors en Thorium
  • ZappenDuster Festival 2026
  • 13 juni:
  • Cro-Mags
  • Evergrey
  • Hulder en Asgrauw
  • Into The Grave
  • Plaguefest 14
  • RVH Project
  • The Motherz
  • Vicious Rumors en Thorium
  • ZappenDuster Festival 2026
Kalender
Vandaag jarig:
  • Attila Kovács (Akela) - 46
  • Axtwald (Negator) - 45
  • Dave Navarro (Jane’s Addiction) - 59
  • Henri Samuli Seppälä (Children Of Bodom) - 46
  • James Smith (Season's End) - 44
  • Len Arran (Skunk Anansie) - 65
  • Mark Reale (Riot)† - 71
  • Ole Alexander Myrholt (Enslavement Of Beauty) - 48
  • Pim Blankenstein (Officium Triste) - 56
  • Sebastian Paul (Syrens Call) - 57
  • Suvi Grym (Vanguard) - 47
  • Tomi Ullgren (Rapture) - 48
  • Yiotis Dounas (Blade Of Spirit) - 41

Vandaag overleden:
  • Christopher Lee (Rhapsody Of Fire) - 2015
  • Wally Gold (producent) - 1998
Review

Devin Townsend - Terria
Jaar van release: 2001
Devin Townsend - Terria
Ik heb deze CD Terria van Devin Townsend nu zo’n tien keer gedraaid en ik weet nog steeds niet wat ik ervan moet vinden. Soms briljant, soms lawaaiig, dan weer heavy en ook wel melodieus. Kortom, aan afwisseling geen gebrek.
Devin Townsend komt uit Canada en speelde ooit met Steve Vai. Maar hij zit ook in Strapping Young Lad. Ondertussen is hij bijna dertig jaar en maakt bizarre muziek

Hoe moet je Terria het beste omschrijven. Pink Floyd anno 1973 goes metal? Zou kunnen. Maar er is meer. Soms doet het gitaarwerk me aan Mike Oldfield denken. De muziek is vaak erg heftig en strak met hele melodieuze vocalen. Townsend speelt zelf alle gitaren en vocals en verzorgt ook de samples.

Terria is zoals gezegd erg afwisseld. De gitaarmuren zijn soms niet door heen te komen, zo heftig. Dan doet het me weer denken aan Dark Side Of The Moon van Pink Floyd. Dit vanwege het gitaargeluid en de effecten die zijn gebruikt. Na een break is het weer de gitaarmuur die de klok slaat. De CD kent briljante momenten met als hoogtepunt het enerverende "Earth Day". "Deep Peace" doet me dus aan Pink Floyd denken, maar dan heftiger. "Down and under" is een song met veel akoestische gitaar zonder zang en gaat dan langzaam over in heftige riffs. Het aantal riffs is niet te tellen op deze CD. Ze zijn vaak erg heftig met daaroverheen dan hele melodieuze zanglijnen. "Nobody’s here" zou je kunnen omschrijven als een ballad, met veel keyboards. Over het algemeen wordt de CD naar het einde toe iets melodieuzer, maar de heftige riffs dringen ook tot hier door. De CD duurt 72 minuten en dat is een hele belevenis. Soms houd ik het vol, soms ook niet. Ik ben er nog niet uit, ik weet het niet, het is ook zo verwarrend allemaal. Ik zet ‘m nog maar eens voor de 11e keer op...

Songs op Terria:
1. Olives
2. Mountain
3. Earth Day
4. Deep Peace
5. Canada
6. Down And Under
7. The Fluke
8. Nobody's Here
9. Tiny Tears
10. Stagnant
11. Humle

Koop deze cd bij Bol.com.

Score: 70 / 100

Reviewer: Novascottia
Toegevoegd: 12 oktober 2001

Meer Devin Townsend:

Devin Townsend - Terria
Reactie van Een_Metalfan op 25-02-2002 om 06:24u
Score: 80 / 100

Wie deze band wil chekkeh kan op de site :www.3voor12.nl naar de track Earth Day luisteren.

Devin Townsend - Terria
Reactie van bodaaf op 30-03-2002 om 05:58u
Score: 95 / 100

Terria is een beest van een CD, een muzikale trip die je door het brein van de ex-psychiatrische patiënt Townsend leidt. Zeg maar Freud on guitars. Vroeger speelde hij -in z'n kwaaie periode- bij Straping Young Ladd, de leermeesters van fear factory maar dan wel iets extremer. Na die agressie heeft hij rustiger -Ahem, soms toch- werk gemaakt. Terria combineert van alles van zijn vroeger werk, en is het best helemaal in een keer te beluisteren. Alle details, en dat zijn er heel wat, merk je pas na een keer of 10 luisteren, maar dat is net wat de CD zo goed maakt. Geen muziek voor de ievel, miereneukerige black metal fan die z'n oogkleppen niet kan afnemen dus!

Devin Townsend - Terria
Reactie van eddy dinkeldal op 25-01-2008 om 17:51u
Score: 100 / 100

waarom 100 ik ben 55 jaar en ben sinds 1966 bezeten van rockmuziek
vele songs zijn blijven hangen in mij.. maar TERRIA is het ultieme geluid
een muur van emotie die schreeuwt om aandacht.. wat genie die Towsend.. als je met 11 keer draaien er nog niet uit bent ..
deze soundscape moet iedere rock fanaat in zijn kast hebben
de plato van de melodieuse rock Devin ..jij geeft mij meer dan muziek

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.