Into The Grave 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete song van Amorphis?

Against Widows
Alone
Amongst Stars
Black Winter Day
Day Of Your Beliefs
Death Of A King
Divinity
Drowned Maid
From The Heaven Of My Heart
House Of Sleep
Into Hiding
Light And Shadow
My Kantele
Silent Waters
Silver Bride
The Bee
The Gathering
The Moon
The Smoke
The Wanderer
The Way
Under The Red Cloud
Wrong Direction
You I Need
een andere Amorphis-kraker, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    20 mei:
  • Deaf Club,
  • JOHN 5
  • 21 mei:
  • Chris Holmes en Thunderor
  • Deville en ¡Pendejo!
  • Howling Giant en Aum Zorion
  • 22 mei:
  • Asphyx
  • Chris Holmes, Thunderor en Lovell's Blade
  • Hunter Omega & Warlord
  • Textures, Sugar Spine en Javier Valdi
  • 23 mei:
  • Plan Nine
  • Textures, Sugar Spine en Javier Valdi
  • 24 mei:
  • Airbag en Lesoir
  • Earthside
  • Hirax, Türböwitch en Dead Serious
    20 juni:
  • Graspop Metal Meeting
  • Guns n' Roses
  • The Exploited en Hard Shoulder
Kalender
Vandaag jarig:
  • Allan Johnson (Exciter) - 67
  • Andy Johns (producent)† - 76
  • Anton Corbijn (regisseur) - 71
  • Cristiano Migliore (Lacuna Coil) - 55
  • Daniel Sundbom (Persuader) - 48
  • Jay Schellen (Yes) - 66
  • Luca D'Angelo (Daedalus) - 49
  • Martin Lopez (Opeth) - 48
  • Mikael Stanne (Dark Tranquillity) - 52
  • Tom Gorman (Belly) - 60

Vandaag overleden:
  • Roger Hawkins (Bob Seger) - 2021
  • Twan Fleuren (Legion Of The Damned) - 2011
Review

Black Label Society - Grimmest Hits
Jaar van release: 2018
Label: Spinefarm Records
Black Label Society - Grimmest Hits
Zakk Wylde is sinds vorig jaar weer terug op het oude nest bij Ozzy Osbourne. De gitarist en de oud-zanger van Black Sabbath gaan voor de laatste keer de wereld rond met de soloband van Ozzy. Alsof Zakk het al niet druk genoeg heeft met zijn eigen zaken. Hij treedt namelijk ook regelmatig op met zijn Black Sabbath-coverband Zakk Sabbath. Daarnaast heeft hij zijn handen vol aan Wylde Audio, het bedrijf voor zijn eigen gitaren en versterkers. En volgens mij doet hij ook nog iets met koffie. Je zou bijna denken dat zijn eigen band Black Label Society niet meer bestaat.

Gelukkig is dat niet het geval en ligt er in januari gewoon weer een spiksplinternieuw album in de winkels. Voor Black Label Society maakt Wylde dus altijd tijd vrij. Het scheelt natuurlijk dat hij een eigen opnamestudio heeft. Daar heeft hij zich drie weken teruggetrokken om al het materiaal te schrijven én op te nemen. Het resultaat is Grimmest Hits, dat uit een collectie nieuwe songs bestaat. Het is dus geen verzamelalbum zoals de titel doet vermoeden.

Grimmest Hits is het meest avontuurlijke album van Black Label Society, vol met logge heavy metal. Wylde put meer dan ooit uit de invloeden van zijn grote helden Black Sabbath en Led Zeppelin. De beste nummers op het album zijn uitgesponnen, sfeervol en wisselen regelmatig van tempo. Zo opent A Love Unreal heel kalmpjes met een akoestisch melodietje, om vervolgens keihard op een log tempo te knallen. All That Once Shined heeft een onheilspellende opbouw en doet je op het kerkhof wanen. En Disbelief wisselt op geslaagde wijze constant tussen cleane en heavy gitaarpartijen.

The Betrayal en Room Of Nightmares zijn een stuk eenvoudiger. Dat laatste nummer is uitgebracht als single. Toen was ik niet zo onder de indruk van dit ‘dertien in een dozijn’-nummertje, maar tussen de avontuurlijke nummers is het juist een welkome afwisseling. De ballads verdienen een aparte vermelding. The Day That Heaven Had Gone Away is een prachtig bluesnummer en het even mooie Nothing Left To Say heeft wat weg van een folky Led Zeppelin-song.

Wat songwriting betreft heeft Wylde zichzelf overtroffen. Dat kunnen we niet zeggen van zijn gitaarspel. De vlammende, hysterische solo's zijn namelijk behoorlijk inwisselbaar. Jammer dat de gitarist de laatste jaren geen nieuwe trucjes heeft geleerd. Het doet echter niets af aan het geheel. Grimmest Hits is één van de betere albums uit de discografie van Black Label Society.

Tracklist:
1. Trampled Down Below
2. Seasons Of Falter
3. The Betrayal
4. All That Once Shined
5. The Only Words
6. Room Of Nightmares
7. A Love Unreal
8. Disbelief
9. The Day That Heaven Had Gone Away
10. Illusions Of Peace
11. Bury Your Sorrow
12. Nothing Left To Say

Score: 85 / 100

Reviewer: Rene
Toegevoegd: 17 januari 2018

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.