Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Wat vond jij het gaafste festival van 2025?

Alcatraz Festival
Back To The Beginning
Baroeg Open Air
Brainstorm Festival
Complexity Fest
Drachten Deathfest
Dutch Doom Day
Dynamo Metalfest
Eindhoven Metal Meeting
Graspop Metal Meeting
Grindhoven
Heavy Metal Maniacs
Hedon Zwaar Nieuwjaar
Helldorado
Into The Grave
Into The Void
Jera On Air
Pitfest
Roadburn Festival
Samhain Festival
Soulcrusher
South Of Heaven
Stonehenge Festival
Wacken Open Air
een ander festival uit 2025

[ Uitslag | Enquêtes ]

    7 januari:
  • Ellende, Karg en Firtan
  • 8 januari:
  • Ellende, Karg en Firtan
  • 9 januari:
  • Ann My Dice, Between The Rats And Snakes, Sledon en Scenyte
  • Heidenfest
  • Nanowar Of Steel en Uuhai
  • 10 januari:
  • Briqueville, Hemelbestormer en Modder
  • Grafjammer, Verwilderd en Sterveling
  • Hedon Zwaar Nieuwjaar
  • 11 januari:
  • Born of Osiris, Aversions Crown, Within Destruction en Larcenia Roe
  • 13 januari:
  • Slaughter To Prevail, Dying Fetus en Suicide Silence
    7 februari:
  • Burning Witches en Hammer King
  • Drachten Deathfest
  • Epica, Amaranthe en Charlotte Wessels
  • MidWinter Prog Festival
  • Royal Republic
Kalender
Vandaag jarig:
  • Carl M. Engström (Sarpedon) - 46
  • Dennis Bradley (Beneath The Massacre) - 40
  • Elmar Schoen (Sunterra) - 50
  • Franky De Smet-Van Damme (Channel Zero) - 57
  • Ira Kaplan (Yo La Tengo) - 69
  • Ivan Moody (Five Finger Death Punch) - 46
  • Jarmo Pikka (Omnium Gatherum) - 48
  • Michael "Vorph" Locher (Samael) - 57
  • Nick Holmes (Paradise Lost) - 55
  • Teemu Mäntysaari (Wintersun) - 39

Vandaag overleden:
  • Chris Tsangarides (producent) - 2018
  • Neil Peart (Rush) - 2020
  • Phil Kennemore (Y&T) - 2011
  • Tony Clarkin (Magnum) - 2024
Review

Kadavar - Rough Times
Jaar van release: 2017
Label: Nuclear Blast Records
Kadavar - Rough Times
Tough Times, dat zou een betere titel zijn geweest voor het vierde werk van dit Berlijnse trio. Rough Times is wel een goede verwijzing naar het tourleven. Ik heb de heren al een tijdje niet meer aan het werk gezien, maar aan de verhalen te horen, loopt iedere verschijning op het podium weer uit op een feestje. Op plaat is dat helaas een wisselend verhaal en na het fantastische Berlin is het bijna onvermijdelijk dat de opvolger tegen zou vallen.

Waar Berlin een sterke, volwassen plaat was, is Rough TImes een flinke stap terug. Direct vanaf de eerste noten wordt dat duidelijk. Om onbegrijpelijke redenen zet dit trio in op een heel zwaar geluid waarin de basgitaar plots de hoofdrol opeist. Het lekkere gescheur maakt plaats voor lelijk, hard gedreun. Skeleton Blues doet het al iets beter. Het klinkt als de Kadavar die we gewend zijn, inclusief goed zangwerk van Wolf Lindemann. Ook Vampire en Words Of Evil om vanwege die reden goed te pruimen.

Als we de balans opmaken, is de conclusie vrij helder. In een handvol songs klinkt Kadavar ouderwets lekker, maar verder slaat dit trio de plank behoorlijk mis of is het materiaal dertien-in-een-dozijn. Die Baby Die is een zwakke single en het afsluitende A L'Ombre Du Temps laat horen dat experimenteerdrang ook heel slecht kan uitpakken. Dat Franse gehijg houd ik nog geen minuut vol. Doe dan nog wat tracks als The Lost Child. Het spacen zijn ze nog niet verleerd. Ze doen het alleen erg weinig. Dit album zal Kadavar wel weer on the road houden, maar de band kan echt beter.

Tracklist:
1. Rough Times
2. Into The Wormehole
3. Skeleton Blues
4. Die Baby Die
5. Vampires
6. Tribulation Nation
7. Words Of Evil
8. The Lost Child
9. You Found The Best In Me
10. A L'Ombre Du Temps

Score: 58 / 100

Reviewer: Ruud
Toegevoegd: 12 december 2017

Meer Kadavar:

Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.