Bospop Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in maart 2026 werd uitgebracht?

Angus McSix - Angus McSix And The All-Seeing Astral Eye
Axel Rudi Pell - Ghost Town
Black Label Society - Engines Of Demolition
Erra - Silence Outlives The Earth
Exodus - Goliath
Gaerea - Loss
Hellripper - Coronach
Kate's Acid - Hellbender
Lamb Of God - Into Oblivion
Lion's Share - Inferno
Lost Society - Hell Is A State Of Mind
Machinae Supremacy - Machinae Supremacy
Monstrosity - Screams From Beneath The Surface
Myrath - Wilderness Of Mirrors
Neurosis - An Undying Love For A Burning World
Poison The Well - Peace In Place
Power Paladin - Beyond The Reach Of Enchantment
Temple Of Void - The Crawl
The Gems - Year Of The Snake
Threat Signal - Revelations
Triumpher - Piercing The Heart Of The World
Tyketto - Closer To The Sun
Vreid - The Skies Turn Black
Winterfylleth - The Unyielding Season
een ander studio-album uit maart 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    6 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Hellripper, Schizophrenia en Sarcator
  • Skynd
  • 7 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Skynd
  • Witch Fever
  • 8 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Witch Fever
  • 9 april:
  • 1914 en Katla
  • Carnivore A.D.
  • Lord Of The Lost, Dogma en League Of Distortion
  • Morning Again, Becoming A.D. en Provisional
  • Predatory Void en Inferum
  • 10 april:
  • Carnivore A.D.
  • Novelists, TSS en Vianova
  • Year Of The Goat en Firmament
  • Zeke
  • 11 april:
  • Dead Head en Burning
  • Iotunn, In Vain en Nephylim
  • Smyrna Death Fest
Geen concerten bekend voor 06-05-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Becky Baldwin (Mercyful Fate) - 35
  • Charley Shackelford (Daylight Dies) - 48
  • Christophe Briand (Spheric Universe Experience) - 48
  • Didier Fontaine (A Group) - 66
  • Johnny Dee (Doro) - 62
  • Martí­n Méndez (Opeth) - 48
  • Mike Wead (King Diamond) - 59
  • Pablo Stagnaro (Six Magics) - 44
  • Robbie de Klerk (Another Messiah) - 47
  • Roy Mayorga (Stone Sour) - 56
  • Szymon Czech (producent)† - 51
  • Tim Öhrström (Avatar) - 36
  • Udo Dirkschneider (Accept) - 74

Vandaag overleden:
  • Alwin Schnoing (The Wounded) - 2023
Review

Destruction - Thrash Anthems II
Jaar van release: 2017
Label: Nuclear Blast Records

Destruction - Thrash Anthems II

Thrash Anthems is een stukje metalgeschiedenis rond Destruction. De band deed vooral in de beginjaren zijn naam eer aan als de bruutste en meest extreme van De Teutoonse Vier. Na een terugblik in 2007 op de eerste platen is er nog voldoende materiaal voor een tweede Thrash Anthems. Dit is natuurlijk meer dan een compilatie uit de hoogtijdagen, want de nummers zijn nieuw ingespeeld en vooral de vocalen van Schmier zijn in de loop der jaren beter geworden. De moderne productie geeft de tracks een extra boost en gelukkig is de rauwe sound van de eerste platen eveneens aanwezig.

Destruction zette zichzelf en de Duitse thrash in 1985 op de kaart met het debuutalbum Infernal Overkill. De plaat was destijds echt vernieuwend en wordt nog steeds door velen beschouwd als een meesterwerk. We hadden al kennisgemaakt met de thrashbands uit de Bay Area, aangevoerd door Metallica in 1983 met Kill 'Em All. Destruction en Kreator (het debuut Endless Pain verscheen datzelfde jaar) klonken agressiever en hadden een sinister imago, mede door tracks als Antichrist en The Ritual. Gelukkig staan die nummers op Thrash Anthems II, net als de epische afsluiter Black Death.

Een jaar later kwam de opvolger Eternal Devastation uit. Speeltechnisch was er veel vooruitgang geboekt en de vocalen van Schmier waren beter geworden. Met Life Without Sense, Curse The Gods en het furieuze Eternal Ban wist dit album het debuut moeiteloos te overtrefffen. Logischerwijs verschenen die nummers tien jaar geleden op Thrash Anthems, met Eternal Ban als bonustrack. Dat wordt goedgemaakt door dit album te openen met Confused Mind. Ook United By Hatred en Confound Games zijn afkomstig van Eternal Devastation.

Twee jaar later, in 1988, komt Release From Agony uit. Het ongetemde enthousiasme van de eerste platen heeft plaatsgemaakt voor goed doordachte songs met een hoog technisch niveau. De titeltrack en Unconscious Ruins staan op de eerste Thrash Anthems. Hoewel Release From Agony het meest succesvolle album van Destruction is, staat alleen Dissatisfied Existence op Thrash Anthems II. Dat is wat mij betreft wel het sterkste nummer van Release From Agony vanwege de gangshouts en de duo-solo.

In 1989 viel Destruction uiteen. Schmier werd ontslagen en richtte Headhunter op. Cracked Brain werd uitgebracht met André Grieder (ex-Poltergeist) als vervanger. Van die plaat, die veel minder goed in de smaak viel, staat de titeltrack op het album uit 2007. Op deze tweede Thrash Anthems staat Ripping You Off Blind, uiteraard met Schmier als zanger.

In tegenstelling tot de eerste Thrash Anthems staan er geen nieuwe tracks op het tweede deel. Er staat wel een nummer op dat ik nog niet kende: Frontbeast. Alle andere nummers van de demo Bestial Invasion Of Hell (1984) zijn later op de platen terechtgekomen. Ik had de demo (die op YouTube te vinden is) nog niet eerder beluisterd. Front Beast, zoals het nummer toen heette, staat niet op de ep Sentence Of Death (1984), waar Satan’s Vengeance wel op staat. In laatstgenoemde doet de slotfase nu overigens sterk denken aan The Four Horsemen van Metallica.

Thrash Anthems II is een aanrader voor iedere thrashfan. Bij de oudere metalheads roept de plaat herrinneringen op en de jongere generatie kan de bekende nummers uit die tijd beluisteren zonder de gebrekkige geluidskwaliteit. Er is een gelimiteerde versie met als bonustrack Holiday In Cambodia van Dead Kennedys. Ik had deze cover graag beluisterd, maar daarvoor moet ik ook nog even geduld hebben.

Tracklist:
1. Confused Mind
2. Black Mass
3. Frontbeast
4. Dissatisfied Existence
5. United By Hatred
6. The Ritual
7. Black Death
8. The Antichrist
9. Confound Games
10. Ripping You Off Blind
11. Satan's Vengeance

Score: 87 / 100

Reviewer: Marc
Toegevoegd: 10 november 2017

Meer Destruction:

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.