Bibelot, Dordrecht
Enquête

Wat is jouw favoriete Alestorm-song?

1741 (The Battle Of Cartagena)
Alestorm
Captain Morgan's Revenge
Drink
Fucked With An Anchor
Hangover
Keelhauled
Killed To Death By Piracy
Magnetic North
Mexico
Nancy The Tavern Wench
No Grave But The Sea
P.A.R.T.Y.
Pirate Song
Rum
Shipwrecked
Shit Boat (No Fans)
The Sunk'n Norwegian
Treasure Chest Party Quest
Voyage Of The Dead Marauder
Walk The Plank
Wenches And Mead
Wolves Of The Sea
Zombies Ate My Pirate Ship
een andere Alestorm-kraker

[ Uitslag | Enquêtes ]

Geen concerten bekend voor 20-08-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andrew Stockdale (Wolfmother) - 50
  • Chris Cornell (Soundgarden)† - 62
  • Howard Jones (Killswitch Engage) - 56
  • Jay Jay French (Twisted Sister) - 74
  • John Lodge (The Moody Blues)† - 83
  • Shorty Medlocke (Blackfoot)† - 114
  • Stone Gossard (Pearl Jam) - 60

Vandaag overleden:
  • Chester Bennington (Linkin Park) - 2017
  • Gary Kellgren (producent) - 1977
Review

Decapitated - The Negation
Jaar van release: 2004
Label: Earache Records
Decapitated - The Negation
Het gaat goed met de Poolse Death Metal. Niet alleen grote acts als Vader en Behemoth oogsten succes, maar ook relatief nieuwe acts als Hate, Dissenter en dit Decapitated leveren continu kwaliteitsplaten af. Wat mij betreft hebben deze bands met zijn allen echt een nieuw soort Death Metal ontwikkeld, die gemakkelijk naast de afgebakende Zweedse en Amerikaanse stijl kan staan.

Decapitated kennen we natuurlijk wel van hun vorige werkstukken, Winds Of Creation en Nihility. Met The Negation levert dit Poolse kwartet inmiddels hun derde volledige album af, en wat meteen opvalt zijn de enorme verbeteringen op productioneel gebied. Waar de vorige plaat Nihility een beetje bleef steken bij een wat vlak gitaargeluid, zijn op The Negation alle instrumenten echt in volle glorie te horen. En glorie is er, want het snelle riffwerk van gitarist Vogg en het uiterst strakke drumwerk van drummer Vitek plaatst Decapitated wat speeltechniek betreft meteen aan de top van de huidige Death Metal scene. Natuurlijk is de verassing wat minder dan toen ze als 17-jarigen Winds Of Creation inspeelden, maar de kwaliteit is er alleen maar beter op geworden.

Het enige waar ik niet zo erg enthousiast over ben, is de grunt van zanger Sauron. Zeker, in snelle tracks als The Fury en Long-Desired Dementia is zijn stem bruut en agressief, maar zodra het instrumentaal wat trager en gevarieerder wordt begint zijn monotone strot bijna te irriteren. Wat screams of een vette uithaal kan echt geen kwaad, zeker niet in dit soort muziek. Verder is dit een uitstekende plaat, die zowel de trouwe fans als nieuwkomers zeker zal bevallen.

Tracklist:
1. The Fury
2. Three Dimensional Defect
3. Lying And Weak
4. Sensual Sickness
5. Calling
6. The Negation
7. Long-Desired Dementia
8. The Empty Throne
9. Lunatic Of God's Creation (Deicide Cover)

Score: 86 / 100

Reviewer: Rascul
Toegevoegd: 12 maart 2004

Meer Decapitated:

Decapitated - The Negation
Reactie van Heer Petomaan op 12-03-2004 om 09:07u

De link klopt niet! Het is gewoon www.decapitated.net

Decapitated - The Negation
Reactie van Een_Metalfan op 12-03-2004 om 14:18u

Dit is dus écht geen goed album. Winds Of Creation en (in iets mindere mate) Nihilty. Dát is goed. Deze prut blijft gewoon totaal niet hangen. Niks origineels. Meer van hetzelfde in principe, maar dan slechter.

Decapitated - The Negation
Reactie van Rascul op 12-03-2004 om 17:11u

Deze link doet et ook, Peetoom!

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.