Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in augustus 2026 is uitgebracht?

Airbourne - Airbourne
Beartooth - Pure Ecstasy
Beseech - Future Present Past
Cancer Bats - Give Me Dirt
Chelsea Wolfe - The Dark
Dominia - Tamas
Electric Callboy - Tanzneid
Exumer - Death Mask Messiah
Fen - Elemental Part One (Mourning Earth)
Flotsam And Jetsam - Rats In The Temple
Gorod - The Ember Gone
Hibria - On The Shortness Of Life
Hulder - Verbolgen
In This Moment - Witch
Kamelot - Dark Asylum
Marilyn Manson - One Assassination Under God 2
Mastodon - Marrow Deep
Raunchy - Prisoner
Russian Circles - Nine
The Night Eternal - Cold Velvet
The Warning - Everything's Falling
Tokyo Blade - Hoist The Colours High
Triosphere - Oceans Above, Stars Below
Xandria - Eclipse
een ander album uit augustus 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    1 september:
  • Dance Gavin Dance, As December Falls en Dwellings
  • Wyatt E.
  • 2 september:
  • Wyatt E. en prophets Of Thwaites
  • 4 september:
  • Heavy Metal Maniacs festival
  • Jazz Sabbath
  • Modder en Der Mancha Red
  • Nox Occultum chapter II
  • Tröjan
  • Wyatt E. en An Evening With Knives
  • 5 september:
  • Doodswens, Argwaan, Helhekser en Stilte
  • Heavy Metal Maniacs festival
  • Jazz Sabbath
  • Nefarious, Massive Assault, Wounded, Against Evil en Mandator
  • Nox Occultum chapter II
  • Occultfest
  • Shoot The Messiah, Damnation en Skyloth
  • Vanaheim en Nephylim
  • 6 september:
  • Aaron Stainthorpe, Mark Deeks en Jo Quail
  • Jazz Sabbath
  • Nefarious en Grindpad
  • Shape Of Despair, Marche Funèbre en Counting Hours
  • Wyatt E. en Baardvader
Kalender
Vandaag jarig:
  • Gene Hoglan (Dark Angel) - 59
  • John O’Reilly (Trans-Siberian Orchestra) - 74
  • Nick Douglas (Doro) - 59
  • Reb Beach (Winger) - 63
  • Roger Dean (illustrator) - 82
  • Rudolf Schenker (Scorpions) - 78

Vandaag overleden:
  • Atomic Steif (Sodom) - 2025
Review

Carach Angren - Dance And Laugh Amongst The Rotten
Jaar van release: 2017
Label: Season of Mist

Carach Angren - Dance And Laugh Amongst The Rotten

Carach Angren schildert een muzikaal plaatje, waarin de grandioze diepte van een Rembrandt gecombineerd wordt met Van Goghs maalstroom van kolkende kleuren en de volslagen waanzin van Jheronimus Bosch. Het infosheet bij de promo begint met deze treffende omschrijving. Carach Angren behoort zonder twijfel tot de meest originele metalbands. Al jaren wordt er discussie gevoerd of het wel of geen black metal zou zijn. Wat doet het ertoe?

Dance And Laugh Amongst The Rotten sleept de luisteraar mee in verleidelijke danse macabre die je nooit meer loslaat. Het verhaal gaat over een meisje dat te lang met haar Ouijabord speelt. Carach Angren heeft inmiddels een flinke aanhang aan de andere kant van de oceaan en dat zie je terug in de tracklist. Twee jaar geleden was de ‘Charlie Charlie Challenge’ in het nieuws, gebaseerd op het eeuwenoude Ouijabord. Het was een hype onder jongeren die overwaaide naar Europa. Massaal werden filmpjes en ervaringen gedeeld over het spel, waarbij Charlie (de geest van een Mexicaans jongetje) antwoord moest geven op vragen.

Wat betreft het concept en de sound gaat de nieuweling terug naar Where Corpses Sink Forever (2012). Het is niet zo dat de stijl van Carach Angren wezenlijk veranderd is, maar het album laat wel nieuwe kanten horen. In vergelijking tot black metal in het algemeen klinkt Carach Angren altijd al zwaar, maar deze plaat is logger. De uitspattingen zijn er wel, maar enigszins gedoseerd. De overweldigende orkestratie krijgt bijval van elementen die passen bij industrial metal. De riffs, ook ditmaal ingespeeld door Patrick Damiani, hebben soms een mechanisch karakter. Het versterkt het gevoel dat de samenwerking met Till Lindemann invloed heeft gehad op de composities van Ardek. Dit komt vooral tot uiting in Pitch Black Box, want die track zou niet misstaan op een album van Rammstein.

Dat industriële komt in mindere mate ook naar voren in Charlie, zowel aan het begin als na het midden. Die track verraadt al dat Carach Angren wat stijl betreft meer dan voorheen de breedte opzoekt. Het gevolg daarvan is dat is deze plaat misschien wel de meest toegankelijke is tot nu toe, ondanks het extreme karakter. Natuurlijk ontbreken giftige tracks niet. Blood Queen, The Possession Process en In De Naam Van De Duivel voldoen zeker aan die verwachting en vooral de laatstgenoemde is een erg sterke track. De volgorde van de nummers gaat wel ten koste van Song For The Dead. Het is op zich een prima rustpunt, maar verliest aan charme omdat het na de schitterende compositie Charles Francis Coghlan op de plaat staat, wat eveneens een rustiger nummer is. De legende over deze acteur is absoluut de moeite waard voor verder speurwerk op het internet. Three Times Thunder Strikes is met recht een grande finale.

Carach Angren is een totaalpakket en voor een album van dit drietal geldt hetzelfde. Een muzikaal theater met een prachtig verhaal, op onnavolgbare wijze verteld door Seregor en met schitterende composities van Ardek. Het ene moment ingetogen en melodieus, het volgende ronduit furieus met duivels slagwerk van Namtar. Tekst en muziek zijn onlosmakelijk met elkaar verbonden. Symfonische black metal of horror metal, het doet er niet toe. Carach Angren is uniek en Dance And Laugh Amongst The Rotten is het vijfde meesterwerk op rij.

Tracklist:
1. Opening
2. Charlie
3. Bloodqueen
4. Charles Francis Coghlan
5. Song For The Dead
6. In De Naam Van De Duivel
7. Pitch Black Box
8. The Possession Process
9. Three Times Thunder Strikes

Score: 90 / 100

Reviewer: Marc
Toegevoegd: 7 juni 2017

Meer Carach Angren:

Zoeken
    28 augustus:
  • Airbourne - Airbourne
  • Beseech - Future. Present. Past.
  • Colorblind - Who Sold You This Truth ++ Was It Yours To Hold
  • Exumer - Death Mask Messiah
  • Flotsam And Jetsam - Rats In The Temple
  • In This Moment - Witch
  • Kamelot - Dark Asylum
  • Nephila - Huldra
  • Petrosa - Roadburn Chronicles
  • Projector - Before the Last Light
  • Sunscorched - Blood of the Badlands
  • Unholy Redeemer - Journey Beyond Death
  • 1 september:
  • Bitter - Slamosaurus Rex
  • 2 september:
  • SIM - HOOMAN AFTER ALL
  • 3 september:
  • Zvindiyar - Six Rites
  • 4 september:
  • A Night In Texas - The Darkest Side of Humanity
  • A-Tota-So - I Told You So
  • Accept - Teutonic Titans 1976-2026
  • Audrey Horne - Achilles
  • Behemoth - I, Scvlptor
  • Boötes Void - Panta Rhei
  • Charnel Spirit - Blood Prophecy
  • Codex Lovelace - Galvanized Heart
  • Doomcrusher - Forsaker
  • Fog Wall - Gloomweaver
  • Godslut - The Art Of Deconstruction
  • Gradience - Anomaly
  • Grey Shores - Dark Waters of Night
  • Grimner - Stormvingar
  • Hadopelagyal - Zalmathic Necroichorion
  • Harrison Gordon - BLISS
  • Kingcrown - Moonfall
  • Mad Max - Stories Of Destiny
  • Pirate Queen - Travelling Around The World
  • Polymoon - Mariposa Magic!
  • Season of Melancholy - In Sleep
  • Sight of Theia - The Great Dreamer
  • Soho Dukes - Don't Spare The Horses
  • Spirit Mother - Thistle
  • Stormbringer - Transcendence

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.