Batushka Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour
Enquête

Wat is jouw favoriete (reguliere) studio-album van Paradise Lost?

Lost Paradise [1990]
Gothic [1991]
Shades Of God [1992]
Icon [1993]
Draconian Times [1995]
One Second [1997]
Host [1999]
Believe In Nothing [2001]
Symbol Of Life [2002]
Paradise Lost [2005]
In Requiem [2007]
Faith Divides Us, Death Unites Us [2009]
Tragic Idol [2012]
The Plague Within [2015]
Medusa [2017]
Obsidian [2020]
Ascension [2025]

[ Uitslag | Enquêtes ]

    31 januari:
  • Ensiferum, Freedom Call en Dragony
  • Hemelbestormer en Gavran
  • Objector
  • Prikkeldraad
    Met Pigteeth, Necrology en Grit
  • Teneum, XIII Thorns en Pandaemonic Descent
  • 1 februari:
  • Helleruin, Infinity en Messor Falce
  • 4 februari:
  • Counterparts, Sunami, One Step Closer en God Complex
  • The Callous Daoboys
  • 5 februari:
  • Mayhem, Marduk en Immolation
  • 6 februari:
  • Beyond The Black
  • Epinikion en Abstracted Mind
  • Mayhem en Immolation
  • Paradise Lost
    3 maart:
  • Electric Citizen en Shell Catalyst
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adrian Vandenberg (Vandenberg's Moonkings) - 72
  • Andreas Neuderth (Manilla Road) - 55
  • Frank Gómez (Mägo De Oz) - 56
  • Jamie Stewart (The Cult) - 62
  • Jeff Hanneman (Slayer)† - 62
  • Matt Mahurin (regisseur) - 67
  • Terry Date (producent) - 70
  • Todd Strange (Crowbar) - 60

Vandaag overleden:
  • John Wetton (Asia) - 2017
Preview

Metal Before Christmas

Door Jeffrey, 0000

Komende zaterdag vindt voor het eerst het festival Metal Before Christmas plaats. Om een idee te geven wat je in zalencentrum Melody te Emmen kunt verwachten, hebben we de bands even op een rijtje gezet.

Het tijdschema:
14:00 - Zaal open
14:30 - Suspect Hostile
15:35 - Facing The Madness
16:40 - Taskforce Toxicator
17:45 - Extinct
18:50 - Massive Assault
20:00 - Savage Grace
21:20 - The Wounded
22:50 - Afterparty: Inner Self -Sepultura-coverband

Om 14.00 uur gaat de zaal open en een half uur later bijt Suspect Hostile uit Arnhem het spits af. Deze deathmetalband van eigen bodem brengt groovende death metal die in de smaak zal vallen bij fans van Bolt Thrower, Asphyx en Graceless. De mannen doen er ook nog een scheut hardcorepunk bij. Vorig jaar kwam de eerste langspeler uit en daarvan delen we tekstvideo bij Shellhole, die op het moment van typen 888 keer bekeken is.

Ruim een uur later is het tijd voor de albumreleaseshow van Facing The Madness. De band uit Hoogeveen heeft daarvoor een lange aanloop nodig gehad met enkele bezettingswisselingen, maar ook de nodige podiumervaring opgebouwd. De mannen combineren death en thrash metal met hardcore-elementen. Your Last Ride staat op Torment.

Na twee Nederlandse bands is Taskforce Toxicator de eerste buitenlandse formatie. Het is dan direct tijd voor een pit, want daar nodigt de strakke en energieke mix van thrash metal en hardcore wel toe uit. Na een paar ep’s kwam vorig jaar de eerste full-length uit. Van Laser Samurai delen we het titelnummer.

We blijven in Duitsland en bij de old school thrash, want ook Extinct produceert nummers in deze stijl, met hier en daar enkele deathmetalelementen. Van de tweede langspeler van de oosterburen hoor en zie je het titelnummer Incitement Of Violence.

De ervaren rotten van Massive Assault hebben eigenlijk geen introductie nodig. Zeker bij deathmetalfans uit de regio is deze formatie bekend. Eerder dit jaar kwam het vierde album uit. De death metal van het Hoogeveense kwartet bevat zowel zware riffs als thrashmetalgitaarleads en verrassend melodieus soleerwerk. Doorgaans is het echter raggen, zo blijkt onder meer uit Trommelfeuer.

Tot zover de brute death en de energieke thrash, want met co-headliner gaan we een heel andere kant op. In de jaren tachtig maakte de Amerikaanse groep speed/heavy metal op de albums Master Of Disguise en After The Fall From Grace, maar op het comebackalbum Sign Of The Cross (2023) is de muziek vooral doorspekt met invloeden uit de hardrock. Dat wordt naar verwachting een gevarieerde setlist van Chris Logue en co. en een theatrale presentatie die de jaren tachtig zal doen herleven.

De tweede headliner is The Wounded. De melancolische rock en dark wave van de Drentse formatie past uitstekend bij het druilerige herfstweer en is voorzien van veel emotie. Laat je meevoeren in de reflectieve, meeslepende klanken van de groep die een trouwe fanschare op de been zal brengen in thuisbasis Emmen. The Wounded staat garant voor een kwalitatief uitstekend optreden. Van een van de tw4ee meest recente albums The Sky Is Ours is hier The Light We Fear.

Het slotakkoord is weer een stuk energieker, want Inner Self staat garant voor een feest der herkenning. De ene na de andere Sepultura-klassieker wordt door deze jonge liefhebbers de zaal ingeslingerd. Roots Bloody Roots zal tegen middernacht nog een keer iedereen aan het headbangen krijgen voordat de eerste editie van Metal Before Christmas ten einde komt.

Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.