Bibelot, Dordrecht
Enquête

Wat is jouw favoriete rock- of metalsong uit Canada?

3 Inches Of Blood - Deadly Sinners
Annihilator - Alison Hell
Anvil - Metal On Metal
Archspire - Drone Corpse Aviator
Avril Lavigne - Sk8er Boi
Beyond Creation - Omnipresent Perception
Bryan Adams - Summer Of '69
Cryptopsy - Graves Of The Fathers
Danko Jones - Had Enough
Exciter - Heavy Metal Maniac
Gorguts - Stiff And Cold
Kataklysm - The Black Sheep
Neil Young - Rockin' In The Free World
Nickelback - How You Remind Me
Razor - Hypertension
Rush - Tom Sawyer
Skull Fist - Bad For Good
Spiritbox - Circle With Me
Strapping Young Lad - Love?
The Agonist - Thank You, Pain
The Guess Who - American Woman
Triumph - Lay It On The Line
Unleash The Archers - Awakening
Voivod - Ravenous Medicine
een andere Canadese song

[ Uitslag | Enquêtes ]

    22 september:
  • Evanescence, Poppy en Nova Twins
  • Jiluka
  • 24 september:
  • Beyond The Black en Setyoursails
  • Harlott en Struck A Nerve
  • Poets Of The Fall en Rabbit Cult
  • 25 september:
  • Harlott en Struck A Nerve
  • Revester en R.A.T.
  • Warrant en Burning
  • Wyatt. E en Hemelbestormer
  • 26 september:
  • Apocalypse North Fest
  • Fenris & Ghazghkull
  • Into The Void
  • IQ
  • Solarcycles, Arluna en Elithium
  • 27 september:
  • Black Stone Cherry
  • Fluisteraars en Invunche
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andy Cairns (Therapy?) - 61
  • Ben Sotto (Heavenly) - 46
  • David Coverdale (Whitesnake) - 75
  • Frank Ferreira (Helstar) - 61
  • Jeremiah Riley (Lucifixion) - 49
  • Rhett Forrester (Riot)† - 70

Vandaag overleden:
  • Colin Jones (fotograaf) - 2021
Concertreview

Spoil Engine, Bliksem, Saille en Figure 9
Op 25 mei 2012 in Gebouw-T, Bergen Op Zoom
Tekst door Tonnie
Foto's door Tonnie

Eindelijk weer eens een metalavond bij mij om de hoek in Gebouw-T. Zo heel veel is er op dit vlak niet te doen in mijn stad, dus als ik eens lopend naar een paar harde bands kan, is dat natuurlijk erg welkom. Op deze avond staan drie Belgische bands op de planken, voorafgegaan door een lokale opener. De Belgen van Spoil Engine, Bliksem en Saille hebben allen niet al te lange tijd geleden nieuwe platen uitgebracht, al is het wel in totaal verschillende genres. Moderne metal van Spoil Engine, Bliksem thrasht er op los en van Saille krijgen we een brok black metal geserveerd.

De avond wordt geopend door de lokale band Figure 9. Deze mannen hebben het laatste half jaar al vaker op de planken van Gebouw-T gestaan, ondermeer in de T-Strijd bandcontest, waar ze het tot de finale schopten. Vanavond mogen ze openen voor Spoil Engine, waar enkele bandleden toch al groot fan van waren, dus het is een droom die uitkomt. Het korte optreden wordt echter geplaagd door wat technische problemen. Tijdens het eerste nummer My Domination doet een van de gitaarversterkers het niet, waardoor het vooral de bas is die overheerst. Als het euvel verholpen is rocken de mannen redelijk hard, met nummers die je in de hoek van bijvoorbeeld Stone Sour en jawel, Spoil Engine moet zoeken. De band mist echter nog wel ervaring, waardoor het allemaal stroef lijkt te lopen op het podium. Best vermakelijk en hopelijk kijken ze goed hoe de headliners vanavond het doen. Maar misschien komen de mannen er wel.

Figure 9 @ Gebouw-T, Bergen Op Zoom, 25-5-2013

Ook Saille ondervindt problemen. Bij de soundcheck gaat het mis met de toetsen, waardoor de band veel te laat begint. Als deze Belgen eenmaal hun black metal ter gehore brengen is het een grote brei van tonen die uit de speakers schallen. Het geluid is helaas knudde, waardoor er weinig te onderscheiden valt in de muziek. Saille is sowieso een vreemde eend in de bijt op deze avond maar doet z'n best om het publiek in beweging te krijgen. Dat blijkt echter een erg pittige opgave, waar helaas weinig resultaat wordt geboekt.

Saille @ Gebouw-T, Bergen Op Zoom, 25-5-2013

Wegens productionele problemen duurt de ombouwpauze van Bliksem veel langer dan gehoopt. Het is inmiddels al ruim een half uur na de oorspronkelijke begintijd voordat het gordijn opengaat en deze Belgische thrashers het podium beklimmen. Het geluid is een stuk beter dan eerder op de avond, wat het optreden een stuk ten goede komt. Ondanks de magere opkomst is de band toch gretig en hakt er gelijk goed in met Insanity's Curse. Echt genieten is het bij het bijvoorbeeld titelnummer van debuutalbum Face The Evil. De band is erg op dreef maar moet helaas wel het optreden inkorten. Gelukkig zijn ze deze zomer nog wel vaker te zien, want dit smaakt naar meer.

Bliksem @ Gebouw-T, Bergen Op Zoom, 25-5-2013

Wat ook naar meer smaakt is het optreden van Spoil Engine, maar dat zeiden we al in ons verslag van deze band toen ze op het Distortion festival optraden. De mannen mengen diverse stijlen tot hun eigen moderne geluid en zetten een zeer overtuigend optreden neer. In het uurtje speeltijd krijgen we diverse nummers van de nieuwe plaat The Art Of Imperfection voorgeschoteld, zoals opener The Abusrdist en de tongue twister Thalidomide. Dit wordt aangevuld met ouder materiaal als Breathe, Antimatter en Fitting The Peaces. Al met al een gevarieerde set waarbij het de mannen niet uitmaakt dat er weinig publiek is, ze gaan er helemaal voor. Na een uitstekend optreden is de band al snel onder het publiek te vinden om met de fans na te praten. De mannen blijken nog erg sympathiek te zijn ook.

Spoil Engine @ Gebouw-T, Bergen Op Zoom, 25-5-2013

Bibelot, Dordrecht

Reactie van Triple op 02-06-2013 om 22:39u


Inderdaad erg jammer van de magere opkomst maar ik geloof dat deze site er ook geen reclame voor gemaakt heeft in de zijn concertagenda, of vergis ik me?
Allez ik heb me prima vermaakt ;o)

Reactie van een Metalfan op 04-06-2013 om 10:15u


je vergist je, Triple.

Zoeken
    20 september:
  • James Legendforge - The Witchfinder's Flame
  • 23 september:
  • Hail Conjurer - Abyss & Ekstasis
  • 24 september:
  • Massteron - Second in the Spheres
  • Slaughtercult - Devoured By Perversion
  • 25 september:
  • Banks Arcade - Second Place Superstar
  • Barren - Verderf
  • Bloodstain - Bloodstain
  • Crown Magnetar - The Hollowing Of Godflesh
  • Dråpslag - Krigets hundar
  • Equisetum - Cor Ex Putredine
  • Europe - Come This Madness
  • Flame (Finland) - Ignis Draconis Daemonicus
  • Funeral - Funeral
  • Gallus - Life Is A Bliss
  • Kongh - Dissolved in Time
  • Krolok - Hričov-Súľov-Lietava
  • Lord Gryphus - Summoning the King of Death
  • Lost Relics - Monuments to the Useless
  • Love•Love•Love / Ølgod - LØVEGOD
  • Mason - Edge Of Destruction
  • Metalite - Discovery
  • Mindvile - Old Continent
  • Moloken - Moloken
  • Nail By Nail - Internal Inferno
  • Night Laser - Rats In The Cradle
  • Nuclearhammer - Xaos 333
  • Ølyp - I(m)MORTAL
  • Paul Laine - The Long Road Back
  • Profanation - Ultra-Noise Warfare
  • Pure Reason Revolution - Terrifying Angels
  • Rorcal - Mahre
  • Sacreligious - Brutality Incarnated
  • Sicksense - Funerals
  • Skáld - Ørlǫg
  • Spiders - Crystal Eyes
  • Sweat - In Dreams
  • The Ocean - Solaris
  • Till Lindemann - Live In Kraków
  • Tombstalker - Chaos Monolith
  • Überchriist - Dæmonic Apotheosis
  • Windswept (Ukraine) - A Sign of the Cloven Hoof
Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.