Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Bij veel concerten en festivals kun je tegenwoordig een VIP-pakket aanschaffen, met bijvoorbeeld een meet-and-greet, exclusieve merchandise of een andere voorkeursbehandeling. Koop jij weleens zo’n (fors) duurder toegangsbewijs?

Ja, ik heb al regelmatig een VIP-pakket aangeschaft
Ja, ik heb reeds 1 of 2 keer zo’n VIP-pakket aangeschaft
Nog niet, maar ik ben wel van plan het een keer te proberen
Helaas, ik zou graag willen, maar kan die VIP-kaartjes niet betalen
Nee, alleen voor iets heel bijzonders zou ik dat overwegen
Nee, ik vind dat niets en koop gewoon een regulier kaartje
Nee, ik kom nooit bij evenementen waar ze VIP-opties hebben
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    10 augustus:
  • Mortal Sin en Hidden Intent
  • Municipal Waste en Schizophrenia
  • 11 augustus:
  • Lagwagon
  • Sanguisugabogg, Revocation en Internal Bleeding
  • Wolves In The Throne Room en Ter Ziele
  • 12 augustus:
  • High on Fire en Baardvader
  • Judas Priest
  • KMFDM, Ya Toyah en Jesus on Extesy
  • Mushroomhead en Mountain Eye
  • Summer Breeze
  • 13 augustus:
  • Dynamo Metalfest Pre-Party
  • Summer Breeze
  • The Ghost Inside en Deez Nuts
  • 14 augustus:
  • Dynamo Metalfest
  • Hoods, Brick By Brick, Give Em Blood en Provisional
  • Summer Breeze
  • 15 augustus:
  • Dynamo Metalfest
  • Insurrection, Boneripper, Bladecrusher en Echoes In Ruin
  • Summer Breeze
  • 16 augustus:
  • Dynamo Metalfest
Geen concerten bekend voor 10-09-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Anna Murphy (Cellar Darling) - 37
  • Brian Eschbach (The Black Dahlia Murder) - 44
  • Christofer Johnsson (Therion) - 54
  • Hansi Kürsch (Blind Guardian) - 60
  • Ian Anderson (Jethro Tull) - 79
  • Mark Borgmeyer (Crimson Glory) - 60
  • Zachary Hietala (Tarot) - 57

Vandaag overleden:
  • Ian Jones (Blitzkrieg) - 2009
  • Øystein "Euronymous" Aarseth (Mayhem) - 1993
  • Phil Baheux (Channel Zero) - 2013
Concertreview

Avenged Sevenfold
Op 24 juni 2024 in Ziggo Dome, Amsterdam
Tekst door Tonnie
Foto's door Tonnie
Ook Avenged Sevenfold is bezig aan een Europese tournee waarbij tussen de festivals door nog headlinershows plaatsvinden. De band keert na zeven jaar terug naar de Amsterdamse Ziggo Dome, dat blijkbaar de enige Nederlandse zaal is waar de band nog optreedt. De vierkante 'dome' is verre van uitverkocht, aangezien de bovenste ring dicht is en er op de tribunes nog best wat plekken leeg zijn. Het is dan ook een maandagavond en net na Graspop, waar de band ook optrad.

Op papier lijkt Polyphia me een rare keuze om het publiek van A7X op te warmen, maar gezien dat laatstgenoemde band steeds experimenteler geworden is, heeft het misschien toch wel gewerkt. Helaas heb ik het optreden wegens omstandigheden moeten missen. Wel zie ik de show van Avenged Sevenfold, die in het teken staat van het vorig jaar verschenen album Life Is But A Dream... De band opent met de eerste twee tracks van die plaat, waarbij frontman M. Shadows tijdens Game Over eerst op een stoel zit met een bivakmuts op. Halverwege staat hij wel op, maar zijn gezicht blijft tijdens dat nummer nog wel bedekt. Na de nieuwe songs is het tijd voor fan-favorite Afterlife, om vervolgens over te gaan in het simpele maar uitermate lekkere Hail To The King.

Avenged Sevenfold @ Ziggo Dome, Amsterdam, 24-6-2024. Foto door Tonnie Westerbeke

Na het ambitieuze The Stage zegt Shadows dat de band ervan houdt om elke dag de setlist te veranderen. Ze spelen geen verzoekjes, maar men blijft roepen om Seize The Day, waarop de frontman grapt dat ze die vanavond dus niet zullen spelen. Hij houdt er ook van om gezeik over de setlists te lezen, zo zegt hij. Uiteindelijk zet de band toch de semi-akoestische publieksfavoriet in. Tijdens Unholy Confessions ontstaat een grote circlepit en het nummer eindigt met een drumsolo. In tegenstelling tot bij andere bands blijven de overige muzikanten gewoon op het podium staan en aanschouwen ze wat Brooks Wackerman (ex-Bad Religion) allemaal klaarspeelt achter zijn drumkit.

Avenged Sevenfold @ Ziggo Dome, Amsterdam, 24-6-2024. Foto door Tonnie Westerbeke

Zoals gezegd staat de avond in het teken van de nieuwe plaat Life Is But A Dream... Daarvan wordt maar liefst driekwart gespeeld. Tussen klassiekers als Bat Country en Nightmare (waarbij de hele zaal meezingt) krijgen we bijvoorbeeld het nieuwe Nobody, waarmee de band zorgt voor afwisseling. De immens grote schermen achterop het podium helpen het verhaal van de plaat te vertellen, maar ook bij de oude songs zien we passende beelden. Soms worden deze realtime vermengd met liveshots van de bandleden of het publiek. Qua show blijft het daar wel zo'n beetje bij, want de band laat de muziek voor zich spreken. Na de klassieker A Little Piece Of Heaven wordt echter wel pijnlijk duidelijk dat de laatste plaat wellicht iets te experimenteel is, want mensen beginnen de zaal te verlaten als de band de laatste drie songs speelt: de G.O.D.-trilogy. De band mag trots zijn op het album, maar zoveel songs ervan live spelen is misschien iets te veel van het goede. Ondanks dat heeft Avenged Sevenfold wel weer voor een zeer vermakelijke avond gezorgd.

Avenged Sevenfold @ Ziggo Dome, Amsterdam, 24-6-2024. Foto door Tonnie Westerbeke

Setlist:
1. Game Over
2. Mattel
3. Afterlife
4. Hail To The King
5. We Love You
6. Buried Alive
7. The Stage
8. Seize The Day
9. Unholy Confessions
10. Bat Country
11. Nobody
12. Nightmare
13. Save Me
14. Cosmic
15. A Little Piece of Heaven
16. G
17. (O)rdinary
18. (D)eath

Avenged Sevenfold @ Ziggo Dome, Amsterdam, 24-6-2024. Foto door Tonnie Westerbeke

Dynamo Metalfest 2026

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.