Helldorado
Enquête

Wat is jouw favoriete studio-album van My Dying Bride?

As The Flower Withers [1992]
Turn Loose The Swans [1993]
The Angel And The Dark River [1995]
Like Gods Of The Sun [1996]
34.788%... Complete [1998]
The Light At The End Of The World [1999]
The Dreadful Hours [2001]
Songs Of Darkness, Words Of Light [2004]
A Line Of Deathless Kings [2006]
For Lies I Sire [2009]
A Map Of All Our Failures [2012]
Feel The Misery [2015]
The Ghost Of Orion [2020]
A Mortal Binding [2024]

[ Uitslag | Enquêtes ]

    18 oktober:
  • Annisokay, Heart of a Coward en The Narrator
  • Delain, Moonlight Haze en Sinheresy
  • Helloween en Beast In Black
  • 19 oktober:
  • Battle Beast, Vanaheim en Solarcycles
  • Dominum en Majestica
  • Gutrectomy, Ruins of Perception en Heretix
  • 23 oktober:
  • Blackbriar en Forever Still
  • Bloodred Hourglass en Luna Kills
  • Wolvennest, (Dolch) en Double Darkness
  • 24 oktober:
  • Blackbriar en Forever Still
  • Cryptosis, Nephylim en Imprisoned in Flesh
  • Wormrot en Gummo
    18 november:
  • Halestorm en Bloodywood
  • Lacuna Coil en Nonpoint
  • Life Of Agony, Ugly Kid Joe en Terradown
Kalender
Vandaag jarig:
  • Addo Kruizinga (Rubicon) - 60
  • Amr Rifai (Nu.Clear.Dawn) - 46
  • Bas van den Bogaard (Sinister) - 55
  • Billy Cox (The Jimi Hendrix Experience) - 84
  • Chriz DiAnno (Coronatus) - 47
  • Chuck Berry† - 99
  • Cynthia Weil (songwriter)† - 85
  • Cyril Montavon (Shakra) - 48
  • Dan Lilker (Nuclear Assault) - 61
  • Denise Dufort (Girlschool) - 67
  • Gaël Sortino (Lemuria) - 44
  • Galder (Dimmu Borgir) - 49
  • Gary Richrath (REO Speedwagon)† - 76
  • Gojko Marić (Welicoruss) - 34
  • Howard Shore (componist) - 79
  • Jaime Salazar (The Flower Kings) - 60
  • Mats Karlsson (Heed) - 53
  • Mike Lamb (Sojourner) - 38
  • Nic Potter (Van Der Graaf Generator)† - 74
  • Nicolaj Ruhnow (Tokyo Blade) - 52
  • Nils Molin (Amaranthe) - 37
  • Olga Mashkina (Nevid) - 41
  • Otto "Moloch" Wiklund (Setherial)† - 49
  • Paulo Gonçalves (Shadowsphere) - 42
  • Peter Svensson (The Cardigans) - 51
  • Philippe Jaccoud (Inner Visions) - 54
  • Ricky Tournee (Force Majeure) - 42
  • Steve "Thundercat" Bruner (Suicidal Tendencies) - 41
  • Tristan Shone (Author And Punisher) - 48
  • Uwe Werning (Dew-Scented) - 50
  • Vanessa Briscoe Hay (Pylon) - 70
  • Victor Parri (Isole) - 34

Vandaag overleden:
  • Frank Watkins (Obituary) - 2015
  • Phil Chess (Chess Records) - 2016
Concertreview

Celeste en Conjurer
Op 11 maart 2022 in Baroeg, Rotterdam
Tekst door Wouter
Foto's door Wouter
De concertagenda's beginnen langzaamaan weer vol te lopen en de festivalaankondigingen druppelen één voor één binnen. Het Britse Conjurer, dat terzelfder dage de single It Dwells uitbrengt, is de eerste band die bij mij de monotonie van lockdown-livestreams doorbreekt als support act van het Franse Celeste, dat op Europese tour is ter promotie van het 28 januari dit jaar verschenen album Assassine(s).

Ongeduldig vervoeg ik mij al vroeg bij de andere concertgangers, die als een kudde koeien die hun eerste weidegang van het jaar beleven, enthousiast de eerste pilsjes nuttigen alsmede deelnemen aan de kijken-kijken-niet-kopenparade langs de merch-tafel. Plaats van handeling is vandaag Baroeg, Rotterdam. Lekker knus, lekker groezelig, we hebben er zin in.

Conjurer trapt af en serveert een amalgaam van onder andere sludge en doom. Dat het geluid wat rommelig en modderig afgesteld staat, wordt gecompenseerd door de niet aflatende geestdrift van de heren muzikanten, die welhaast in trance lijken. De bassist laat bijvoorbeeld geen enkele mogelijkheid onbenut om zijn lange haren als zwepen door de lucht te laten zwiepen op de maat de muziek. Dat zijn hoofd nog op zijn nek zit, man! Het bevlogen viertal trekt de volledige trucendoos open, inclusief een inkijkje in het aanstaande album Pathos. Dat komt de band op een daverend applaus te staan en aan de merchtafel gaan de schijfjes en shirts als zoete broodjes over de spreekwoordelijke toonbank.

Conjurer @ Baroeg, Rotterdam, 11-03-2022

Dan is het de beurt aan het uit Lyon afkomstige Celeste, dat uit een heel ander vaatje tapt. Natuurlijk zijn het ook hier de ruige gitaren en vocalen die de boventoon voeren, maar de Fransen benaderen dit op een veel meer rechttoe rechtaan manier en zijn stevig geworteld in de wereld van de black metal. Daar voegt de band naar hartelust snufjes sludge en post-hardcore aan toe, waardoor men al gauw spreekt van avant-garde metal.

Dat de lichtman vanavond geen voorliefde heeft voor frontlicht, maar wel voor een berg rook en een hoop geflits, zal zijn grondslag hebben in de ietwat aandacht afleidende rode fietslampjes op de voorhoofden van de bandleden. Je moet wat om op te vallen, zult u misschien zeggen, en daar zit een kern van waarheid in, maar het geeft de overwegend zware, serieuze muziek een koddige ondertoon. Dat neemt niet weg dat het publiek geniet van elke noot en de nekken worden dan ook weer flink aan het werk gezet. Of dat nou voorzichtig meeknikken is of all-out headbangen, zaal en band smullen van elkaar en dat heeft uiteraard zijn weerslag op de verkoop.

Celeste @ Baroeg, Rotterdam, 11-03-2022

Na afloop is het dan ook nog best lang druk. Zowel aan de merchtafel als om het weerzien met vrienden en bekenden te vieren aan de bar. Het voelt aan als een opening van het seizoen en laten we hopen dat het seizoen dan ook nog maar oneindig lang mag duren. Op naar de volgende zware gitaren.

Conjurer @ Baroeg, Rotterdam, 11-03-2022

Conjurer @ Baroeg, Rotterdam, 11-03-2022

Celeste @ Baroeg, Rotterdam, 11-03-2022

Celeste @ Baroeg, Rotterdam, 11-03-2022

Helldorado

Zoeken
    17 oktober:
  • Age Of Ruin - Nothingman
  • Battle Beast - Steelbound
  • Biohazard - Divided We Fall
  • Coroner - Dissonance Theory
  • Czart - Czarty Polskie
  • Dysylumn - Abstraction
  • Grailknights - Perception
  • Human Fortress - Stronghold
  • Irreparable - The Fate Of All Life
  • Sabaton - Legends
  • Void Of Sleep - The Abyss Into Which We All Have To Stare
  • 20 oktober:
  • Thaumaturgy - Pestilential Hymns
  • 24 oktober:
  • Conjurer - Unself
  • Doro - Warriors Of The Sea
  • Elettra Storm - Evertale
  • Leprous - An Evening Of Atonement
  • Mark Bogert - Antiquity Neon
  • Psychonaut - Word Maker
  • Them - Psychedelic Enigma
Helldo

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.