Fleddy Melculy
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in september 2026 werd uitgebracht?

Accept - Teutonic Titans 1976-2026
Anthrax - Cursum Perficio
Archgoat - Nightbringer, Lightbringer
Audrey Horne - Achilles
Chat Pile - Who Loves The Sun
De Staat - De Staat
Europe - Come This Madness
Fluisteraars - Jacht Der Mysteriën
Godflesh - Decay
Green Carnation - A Dark Poem, Part III
Green Lung - Necropolitan
Hansen - Born With A Hammer
Lacrimas Profundere - Lay Me Down O Silent Fear
Nonpoint - The Last Word
President - Blood Of Your Empire
Sigh - Goh-Ka
Sleep - Hemispheres
Stryper - Throne Of Thorns
The Ocean - Solaris
Tom Morello - Everyone Gets Everything They Want
Triggerfinger - Tarmac
Tygers Of Pan Tang - Electrifyed
Uncle Acid And The Deadbeats - Shapes Of Midnight
Vanaheim - Roede Voor De Borst
een ander album uit september 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    8 oktober:
  • Holystone en Hidden Since The Foundation Of The World
  • Monolord en Dopelord
  • Spiritbox, Jinjer en Dying Wish
  • The Amity Affliction, Silent Planet, Varials en Orthodox
  • 9 oktober:
  • Alpha Wolf, Fox Lake en Diamond Construct
  • Ancient Rites, Pentacle en Asgrauw
  • Bokkeryers
  • Elithium, Pacemaker en Maanvlinder
  • Mork, Soulburn en Arroganz
  • Onslaught, Prophecy 23 en Toranaga UK
  • Plan Nine
  • Rapalje
  • Shadow Of Intent, Aborted, Disembodied Tyrant en Soreption
  • Soulcrusher
  • Sylvan en Blind Ego
  • Waxing crescent
  • 10 oktober:
  • Eleine
  • Insurrection, Narcolepsy en Sayas
  • Metal Experience Fest
  • Soulcrusher
  • The Devil Wears Prada, Novelists, 156/Silence en Oversize
  • 11 oktober:
  • Baest en Deadnate
  • Eleine
  • Khemmis en Celestial Sanctuary
  • Metal yoga
  • The Narrator en Accvsed
  • 12 oktober:
  • Tarja Turunen
  • 14 oktober:
  • Audrey Horne en Motorowl
  • The HU en SKÁLD
    8 november:
  • Dutch Doom Days XXIV
  • Helldriver
  • Korn, Architects en Pixel Grip
  • Vengeance
Kalender
Vandaag jarig:
  • Anthony Barone (Shadow Of Intent) - 33
  • Bruno Valverde (Angra) - 36
  • C.J. Ramone (Ramones) - 61
  • Cammie Gilbert-Beverly (Oceans Of Slumber) - 39
  • Erna "Enary" Siikavirta (Lordi) - 49
  • Frank Herbert (auteur)† - 106
  • Gavin Friday (Virgin Prunes) - 67
  • George Bellamy (The Tornados) - 85
  • IJdo IJssennagger (Morvigor) - 32
  • Jim Fairchild (Modest Mouse) - 53
  • John Gallagher (Raven) - 68
  • Johnny Ramone (Ramones)† - 78
  • Jon Stevens (Noiseworks) - 65
  • Jost Kleinert (Lay Down Rotten) - 46
  • Kim Joensen (Synarchy) - 39
  • Leeroy Thornhill (The Prodigy) - 58
  • Martin Buus (Mercenary) - 43
  • Michael Spencer (Flotsam And Jetsam) - 62
  • Nick Cordle (Arch Enemy) - 40
  • Olivier "Ded" Defives (Monolithe) - 56
  • Rob Polon (Monads) - 40
  • Sami Boman (Silentium) - 49
  • Terry Balsamo (Evanescence) - 54
  • Volker Walsemann (Poverty's No Crime) - 53

Vandaag overleden:
  • Gidget Gein (Marilyn Manson) - 2008
  • Mikey Welsh (Weezer) - 2011
  • Philip Chevron (The Pogues) - 2013
  • Rutger Smeets (Sungrazer) - 2015
Concertreview

Saxon en Diamond Head
Op 27 februari 2018 in Poppodium 013, Tilburg
Tekst door Dirk
Foto's door Dirk
Buiten is het koud en binnen spelen Armored Dawn, Diamond Head en Saxon in 013 in Tilburg. Saxon is op tour voor het nieuwe album Thunderbolt en wil dat graag aan de fans voorstellen. Door verkeersproblemen hebben wij de viking metal van het Braziliaanse Armored Dawn gemist. Bij binnenkomst valt direct op dat de zaal is ingekort en het balkon is dicht. Uiteindelijk zijn er iets meer dan duizend bezoekers, wat tegenvallend is. De sfeer is er niet minder door. Ready voor een avondje New Wave Of British Heavy Metal.

Om 20.00 uur is het tijd voor de eerste legendarische band van de avond. Diamond Head heeft sinds 1976 een ellenlange geschiedenis opgebouwd en dat voor een band die nooit echt doorgebroken is. Tijdens de explosie van de NWOBHM werd Diamond Head net als Iron Maiden, Def Leppard en Saxon gezien als band die het zou gaan maken. Het lot besliste echter anders. De oorzaak hiervan kan voor een groot deel toegewezen worden aan onbekwaam management en tekenen bij het verkeerde label op het verkeerde moment. Een gelijksoortige band als Anvil kreeg een boost door een documentaire en Diamond Head heeft die boost gehad doordat Metallica er vier nummers van heeft gecoverd. Hierdoor kan de band nog steeds touren in kleine zaaltjes of als support van de grotere jongens die een zwak voor ze hebben.

Diamond Head @ 013, Tilburg, 27-2-2018

Vanavond is Saxon de weldoener. Met songwriter Brian Tatler als enig origineel lid zet Diamond Head een degelijke set neer die rust op de door Metallica gecoverde songs. Met opener Helpless en afsluiters The Prince en prijsnummer Am I Evil? worden er drie gespeeld. Het tweede nummer van de set, Bones, is van het laatste in 2016 verschenen album Diamond Head en het enige uit deze eeuw. Rasmus Andersen zingt verdienstelijk maar overtuigt niet. Gelukkig kent het grootste gedeelte van het publiek de 'Metallica'-liedjes en zingt die mee. Opvallend is verder dat drummer Karl Wilcox een wel heel basis drumstel heeft met een bass, floor en snare.

Diamond Head @ 013, Tilburg, 27-2-2018

Sinds 1979 brengt Saxon albums uit en recentelijk hebben de mannen hun tweeëntwintigste studio album Thunderbolt uitgebracht. Uiteraard gaan de veteranen van de NWOBM hiervoor on the road. Na de Britse tour is het optreden in Tilburg het eerste op het Europese vasteland waarna Amerika aan de beurt is. Als de intro van het nieuwe album Olympus Rising uit de P.A. klinkt, verschijnen de bandleden op het podium en trappen ze af met het titelnummer Thunderbolt van het laatste album. Met Sacrifice en het nieuwe Nosferatu (The Vampire Waltz) is de opening met zeer recent werk gedaan en is het tijd om even terug te gaan in de tijd met achtereenvolgens Motorcycle Man en Strong Arm Of The Law. Of het nu komt door de geringe opkomst of de kou maar zowel publiek als band doen hun best maar echt los komt het nog niet.

Saxon @ 013, Tilburg, 27-2-2018

Met zes nummers van het nieuwe album in de set blijkt wel dat Saxon zeer tevreden is met dit album. Voor de rest bestaat de set uit het traditionele geraamte van klassiekers waar we dan voor het gemak de titelnummers van de twee voorgaande albums Sacrifice en Battering Ram bij rekenen.

Saxon @ 013, Tilburg, 27-2-2018

They Played Rock And Roll is een eerbetoon aan Motörhead en zo klinkt het nummer dan ook. Paul Quinns riff had zo uit de gitaar van 'Fast' Eddie Clarke kunnen komen en Nigel Glockler drumt in de stijl van 'Philty Animal' Taylor. Er klinkt veel gejuich uit het publiek bij een geluidsample van Lemmy. Dit zou zo maar eens een livekraker kunnen worden. Ondertussen deelt Biff mee dat Saxon volgend jaar het veertigjarig jubileum gaat vieren met een aantal speciale concerten. "Graspop perhaps!"

Saxon @ 013, Tilburg, 27-2-2018

Hierna komen we de vorige eeuw niet meer uit en wordt de set afgesloten met And The Bands Played On, 747 (Strangers In The Night), Crusader en Princess Of The Night. Band en publiek zijn zodanig opgewarmd dat er een toegift komt in de vorm van Heavy Metal Thunder, de meezinger Wheels of Steel en het lijflied van de oldschool metalfan: Denim And Leather.

Saxon hoeft niets te bewijzen en laat zien nog steeds niet versleten te zijn. Binnen is het warm en helaas moeten we de kou weer in. Saxon, bedankt voor weer een avond gezelligheid.

Saxon @ 013, Tilburg, 27-2-2018

Setlist:
1. Olympus Rising
2. Thunderbolt
3. Sacrifice
4. Nosferatu (The Vampire Waltz)
5. Motorcycle Man
6. Strong Arm Of The Law
7. Battering Ram
8. Power And The Glory
9. Sniper
10. The Secret Of Flight
11. Dallas 1 PM
12. Never Surrender
13. Predator
14. They Played Rock And Roll
15. And The Bands Played On
16. 747 (Strangers In The Night)
17. Crusader
18. Princess Of The Night

Toegift:
19. Heavy Metal Thunder
20. Wheels Of Steel
21. Denim And Leather

Saxon @ 013, Tilburg, 27-2-2018

Setlist Diamond Head:
1. Helpless
2. Bones
3. In The Heat Of The Night
4. Lightning To The Nations
5. It's Electric
6. The Prince
7. Am I Evil?

Diamond Head @ 013, Tilburg, 27-2-2018

Bibelot, Dordrecht

Zoeken
    7 oktober:
  • Taufpatin - Les Malfaisances de la Taufpatin
  • 9 oktober:
  • Callous Master - Callous Master
  • Cordyceps Corpse - Perverse Craving For Rotting Corpses
  • Crimson Coven - I - The Forge
  • Cultus Sanguine - Tears Painted Sky
  • Dawn Of Demise - Feed My Absurdity
  • Détresse - Misères
  • Esoctrilihum - Annochiül Xar Sorthïlazur
  • Feldspar - Soft Side
  • Graveyard - Fever
  • HateSphere - Guillotine
  • Heavy Temple - Live from the Inner Sanctum
  • Hell-Born - VII
  • Hellucination - Penumbral
  • In This Hell - Bliss
  • Kid Bookie - Cheaper Than Therapy II
  • Leach - Psychosomatic
  • Leper Colony - Back to Primal Sludge
  • Margarita - Abysses of Melancholia
  • Mutation - Esoteric Order of Debauchery
  • Orbita - Farewell to All We've Lost
  • Ram - Against
  • Sickmind - Babel Tower
  • Smoulder - Witch Wife in an Alien World
  • Steak - Steak
  • Thomas Giustini - COMPOSITIO
  • Tungsten - Ashes
  • Werewolves - You're Weak And You Know You're Weak
  • Wolfbrigade - Howl from Underground
  • 12 oktober:
  • Dominion (New Hampshire) - Mortification of Thy Flesh
  • 14 oktober:
  • Ola Englund - The Neverending Story
Bibelot, Dordrecht Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.