Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Zou jij minstens 200 euro over hebben voor een intiem zaalconcert van jouw favoriete muzikant (met begeleidingsband), zoals de fans van Ronnie Wood?

Sterker nog, ik heb gewoon een kaartje gekocht voor Ronnie Wood
Ja, voor één of meer favoriete muzikanten zou ik dat betalen
Alleen in een zeer bijzondere situatie, zoals een glorieus afscheidsconcert
Niet voor soloconcert, wellicht voor grote show van mijn favoriete band(s)
Helaas zijn de muzikanten waarvoor ik dat bedrag over zou hebben al dood
Nee, zo'n bedrag vind ik absurd hoog voor welke artiest of band dan ook
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    17 maart:
  • Fit For A King, Memphis May Fire, Acres en 156/Silence
  • 18 maart:
  • Federale en The Motherz
  • Feuerschwanz en Miracle of Sound
  • High Parasite
  • Villagers Of Ioannina City en My Diligence
  • Zeke
  • 19 maart:
  • Kanonenfieber en Mental Cruelty
  • Les Projets d'Athena
  • Villagers Of Ioannina City en My Diligence
  • 20 maart:
  • Benighted, XII Thorns en Bloid
  • Keith Caputo en Serpents
  • Plan Nine
  • Rise A Thousand en Left To Love
  • Sabiendas, Anomic en Stigmatized
  • 21 maart:
  • Eternal Eclipse: Cirith Gorgor, Heinous en Messor Falce
  • Gaerea
  • Gorgoroth, Patristic, Tyrmfar en Lömsk
  • The Motherz en Wild Blaze
  • 22 maart:
  • Angus McSix, Bloodbound en Brainstorm
  • Predatory Void en The Fifth Alliance
  • Woke Up Tied Up, White Knuckle Grip en Posture
    16 april:
  • Roadburn festival
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
Kalender
Vandaag jarig:
  • Jimmy DeGrasso (Megadeth) - 63
  • Joakim Berg (Kent) - 56
  • Jon Zazula (Megaforce Records)† - 74
  • Jonathan Carlemar (Seven Tears) - 38
  • Leena Maria "Awa" Peisa (Lordi) - 47
  • Michael Bruce (Alice Cooper) - 78
  • Mike Jastrembski (Heathen)† - 63
  • Nancy Wilson (Heart) - 72
  • Nikolaj "Nachtsturm" Rüster (Agrypnie) - 40
  • Scott Garrett (The Cult) - 60
  • Steve Marker (Garbage) - 67
  • Todd McFarlane (illustrator) - 65
  • Wolfgang Van Halen (Van Halen) - 35

Vandaag overleden:
  • Daniel MacMaster (Bonham) - 2008
  • Dick Dale - 2019
  • Jakson Spires (Blackfoot) - 2005
  • Jason Rainey (Sacred Reich) - 2020
  • Jeff "The Pilot" Ulmer (Sacred Blade) - 2013
  • T-Bone Walker - 1975
  • Teemu "Somnium" Raimoranta (Finntroll) - 2003
  • Walter van Cortenberg (Ancient Rites) - 2021
Review

Herman Frank - The Devil Rides Out
Jaar van release: 2016
Label: AFM Records

Herman Frank - The Devil Rides Out

De Duitse gitarist Herman Frank draait al heel wat jaren mee. Begin jaren tachtig heeft hij naam gemaakt bij Accept en hij deed ook mee op de twee meest recente studioalbums van diezelfde band. Om maar niet te spreken over de talloze andere groepen waar hij deel van uit heeft gemaakt. Denk maar eens aan Victory, Sinner, Panzer. De eerste soloplaat van Herman Frank zag in 2009 het levenslicht. Loyal To None en diens opvolger Right In The Guts konden op enthousiaste reacties rekenen. De platen hebben de lat hoog gelegd voor The Devil Rides Out. Hoewel het een soloproject is, doet zanger Rick Altzi (At Vance, Masterplan) al voor de tweede maal mee. Voor bassist Michael Müller en drummer André Hilgers is het de eerste keer dat zij hun namen verbinden aan Herman Frank.

De plaat opent hard en ruig met snelle songs Running Back, Shout en Can’t Take It. Dat hoge tempo houdt vrijwel de gehele plaat aan. Het geluid is op zich in orde en klinkt als degelijke, traditionele heavy metal met een moderne productie. Af en toe overheersen de drums waardoor de gitaarpartijen van Frank verloren raken, maar dat gebeurt slechts mondjesmaat. Enigszins vreemd is het wel, omdat Frank zelf verantwoordelijk is voor de productie en de mix is van niemand minder dan Charlie Bauerfeind; toch niet de minste. Rick Altzi klinkt rauwer dan bij zijn andere bands. Hoewel zijn stemgeluid dat hebben kan, wringt het wanneer het de hoogte in gaat zoals tijdens opener Running Back.

Degelijk is het kernwoord van The Devil Rides Out. Het is stevige hardrock/Teutoonse metal zoals je deze verwacht. Dat is aan de ene kant mooi, want het levert een aardige metalplaat op met een aantal leuke songs. Een van de uitschieters is het vlotte Can’t Take It. Aan de andere kant maakt een uitblinker als deze ook duidelijk dat de plaat enigszins tegenvalt met nummers die niet willen blijven hangen. Dat geldt bijvoorbeeld voor de matige, nietszeggende single Ballhog Zone. Zeker in vergelijking tot de eerdere twee schijven van Herman Frank is dit een stap terug. Niet dat het daarmee een waardeloze plaat is geworden, maar het op een holletje zetten naar de platenzaak is te veel van het goede.

Tracklist:
1. Running Back
2. Shout
3. Can’t Take It
4. No Tears In Heaven
5. Ballhog Zone
6. Run Boy Run
7. Thunder Of Madness
8. License To Kill
9. Stone Cold
10. Dead Or Alive
11. Run For Cover
12. I Want It All
13. Forever (Bonustrack)

Score: 68 / 100

Reviewer: Waldie
Toegevoegd: 8 maart 2017

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.