Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Bij veel concerten en festivals kun je tegenwoordig een VIP-pakket aanschaffen, met bijvoorbeeld een meet-and-greet, exclusieve merchandise of een andere voorkeursbehandeling. Koop jij weleens zo’n (fors) duurder toegangsbewijs?

Ja, ik heb al regelmatig een VIP-pakket aangeschaft
Ja, ik heb reeds 1 of 2 keer zo’n VIP-pakket aangeschaft
Nog niet, maar ik ben wel van plan het een keer te proberen
Helaas, ik zou graag willen, maar kan die VIP-kaartjes niet betalen
Nee, alleen voor iets heel bijzonders zou ik dat overwegen
Nee, ik vind dat niets en koop gewoon een regulier kaartje
Nee, ik kom nooit bij evenementen waar ze VIP-opties hebben
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    10 augustus:
  • Mortal Sin en Hidden Intent
  • Municipal Waste en Schizophrenia
  • 11 augustus:
  • Lagwagon
  • Sanguisugabogg, Revocation en Internal Bleeding
  • Wolves In The Throne Room en Ter Ziele
  • 12 augustus:
  • High on Fire en Baardvader
  • Judas Priest
  • KMFDM, Ya Toyah en Jesus on Extesy
  • Mushroomhead en Mountain Eye
  • Summer Breeze
  • 13 augustus:
  • Dynamo Metalfest Pre-Party
  • Summer Breeze
  • The Ghost Inside en Deez Nuts
  • 14 augustus:
  • Dynamo Metalfest
  • Hoods, Brick By Brick, Give Em Blood en Provisional
  • Summer Breeze
  • 15 augustus:
  • Dynamo Metalfest
  • Insurrection, Boneripper, Bladecrusher en Echoes In Ruin
  • Summer Breeze
  • 16 augustus:
  • Dynamo Metalfest
Geen concerten bekend voor 10-09-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Anna Murphy (Cellar Darling) - 37
  • Brian Eschbach (The Black Dahlia Murder) - 44
  • Christofer Johnsson (Therion) - 54
  • Hansi Kürsch (Blind Guardian) - 60
  • Ian Anderson (Jethro Tull) - 79
  • Mark Borgmeyer (Crimson Glory) - 60
  • Zachary Hietala (Tarot) - 57

Vandaag overleden:
  • Ian Jones (Blitzkrieg) - 2009
  • Øystein "Euronymous" Aarseth (Mayhem) - 1993
  • Phil Baheux (Channel Zero) - 2013
Review

Black Mountain - IV
Jaar van release: 2016
Label: Jagjaguwar

Black Mountain - IV

"Een beetje vreemd, maar wel lekker." Dit was in de jaren negentig een pakkende en overbekende slogan van een frisdrankmerk. Deze oneliner is ook prima van toepassing op het Canadese Black Mountain. Het zelfgetitelde debuut uit 2005 is voor veel liefhebbers van jarenzeventighardrock een prettige kennismaking. Hierna is het roer diverse keren omgegooid en heeft de groep nadrukkelijk geflirt met progressieve rock, indie en zelfs pop. Voor fans van het eerste uur dus even slikken. De nieuwste aanwinst in de discografie van deze vrouw en vier mannen uit Vancouver is IV.

IV is vooral te bestempelen als vreemd, omdat de songs echt alle kanten opgaan. Toch is het het meest overtuigende album sinds het debuut. Black Mountain laat namelijk horen dat het een veel completere band is geworden. De uitstapjes naar uiteenlopende genres voert de groep met overtuiging uit. De duetten van Stephen McBean en Amber Webber pakken in het bijzonder goed uit. In het bijzonder opener Mothers Of The Sun, dat wat ondergetekende betreft meedingt om de titel "Beste song van het jaar".

De synths van Jeremy Schmidt zijn prominent aanwezig op IV. In Florian Saucer Attack resulteert dit in sci-fi-achtige rock in de lijn van Devo, terwijl Defector en You Can Dream klinken als The Flaming Lips, ondersteund door Kraftwerk. Ashes To Ashes van David Bowie is een hoorbare inspiratiebron geweest voor het vrolijke, maar tekstueel lugubere Cemetary Breeding. In het akoestische Line Them All Up steelt Webber de show met haar prachtige en dromerige vocalen. De plaat wordt afgesloten met het adembenemend mooie Space To Bakersfield, een nummer dat in eerste instantie Pink Floyd ten voeten uit is, met aan het einde een prachtige lange gitaarsolo van McBean. De solo van Eddie Hazel in Funkadelics meesterwerk Maggot Brain heeft hiervoor ongetwijfeld als blauwdruk gefungeerd.

Het album wordt afgesloten met Amber Webber die vragend zingt: "Are You Listening?" Ik kan mij voorstellen dat liefhebbers van het meer rockende songmateriaal van Black Mountain tegen die tijd zijn afgehaakt en gestopt met luisteren. Metal is Black Mountain nooit geweest, maar de momenten waarop er gerockt wordt, zijn nog steeds spaarzaam. Als je je echter niet laat afschrikken door al die synths en uiteenlopende uitstapjes, dan heb je met IV een prachtplaat te pakken, die stuk voor stuk prachtige composities bevat.

Tracklist:
1. Mothers Of The Sun
2. Florian Saucer Attack
3. Defector
4. You Can Dream
5. Constellations
6. Line Them All Up
7. Cemetary Breeding
8. (Over And Over) The Chain
9. Crucify Me
10. Space To Bakersfield

Score: 84 / 100

Reviewer: Hugo
Toegevoegd: 24 december 2016

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.