Alcatraz
Enquête

Marco van Basten vond het maar niks dat Linkin Park voor de aftrap van de Champions League-finale op 31 mei een optreden verzorgde. Wat vind jij van de Amerikaanse gewoonte om grote sportwedstrijden op te vrolijken met een concert?

Geweldig, ook voor aanvang van de wedstrijd
Prima, maar niet voor het duel wanneer de spelers zich willen opwarmen
Dat is iets voor pop-acts, niet voor heavy bands als Linkin Park en Gojira
Zo’n muzikaal optreden is onzin, het publiek komt voor de sportwedstrijd
Sport is kut, laat die band elders een eigen concert doen voor hun fans
Van mij hoeft het niet, maar ik gun zo’n band wel de extra exposure
Normaliter vind ik het een goed idee, maar Linkin Park was echt slecht
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    10 juni:
  • Whitechapel
  • 11 juni:
  • King Diamond, Paradise Lost en Angel Witch
  • Myles Kennedy
  • W.A.S.P.
  • 12 juni:
  • Man as Plague, Gallamesh en Everything Decays
  • 13 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague en The Unslain
  • 14 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague
  • Sorcerer
  • 15 juni:
  • Into The Grave
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andrew Howard (Twisted Method)† - 43
  • Gregg Bissonette (Lana Lane) - 66
  • Jon Lord (Deep Purple)† - 84
  • Lars F. Larsen (Manticora) - 52
  • Les Paul† - 110
  • Matt Bellamy (Muse) - 47
  • Mike Coolen (Within Temptation) - 50
  • Nicolas Dubois (Amartia) - 43
  • Paul Chapman (UFO) - 71
  • Pete Gill (Saxon) - 74
  • Pete Kaipanen (Skyward) - 46
  • Ramón Lage (Avalanch) - 52
  • Randy Burns (producent) - 71
  • Skip James† - 123
  • Tomas "Samoth" Haugen (Emperor) - 51
  • Trevor Bolder (Uriah Heep) - 75
  • Wes Scantlin (Puddle Of Mudd) - 53
Review

Fenris - En Doodenakkers Tot Den Horizon
Jaar van release: 2016
Label: Eigen Beheer
Fenris - En Doodenakkers Tot Den Horizon
Het heeft even mogen duren, maar na elf jaar verschijnt er eindelijk weer een nieuw album van het Noord-Brabantse Fenris. Deze heren staan bekend om hun furieuze black metal met hier en daar symfonische elementen en natuurlijk de invloeden uit de Noorse mythologie. De albumhoes vind ik al prachtig. We zien een eindeloze akker (die in ons koude kikkerlandje zou kunnen zijn), met daarboven een dreigende, zwarte lucht. Een schitterend begin van de herfst. Nu de muziek nog.

Ik word (zoals gehoopt) direct van mijn stoel geblazen. Dit album gaat snoeihard van start en neemt maar weinig adempauzes. De high-energypassages zijn direct van de bovenste plank en ratelen lekker door om vervolgens te verrassen met harde en retestrakke deathmetalelementen. De vocalen klinken woest en dreigend zonder aan kracht in te boeten. Wat de band siert, is dat ondanks de bombast van de extreme metal ik nog steeds invloeden uit de Vikingperiode van Bathory terug hoor. Ik weet niet of dit bewust is gedaan, maar met name tijdens Ruined valt mij dit enorm op.

Fenris laat zich op En Doodenakkers Tot Den Horizon van een furieuze, maar vooral volwassen kant zien. De manier waarop de songs geschreven zijn, werkt ontzettend goed, zonder dat de band in herhaling valt. Zo wordt de luisteraar tijdens 834 verrast met een schitterende gitaarsolo en wisselt zanger Gilbert ontzettend veel af tussen brute en rauwe vocalen. Ondanks al het geweld is er ook nog veel melodie te vinden, maar de melodie doet (gelukkig) geen afbreuk aan de agressie die het gehele album voelbaar is. Productioneel zit dit album tevens puik in elkaar. De gitaarpartijen en de drums zijn duidelijk hoorbaar en klinken niet té clean, al had ik wel wat meer bas willen horen.

Ik vind dit album een prachtig startsein voor de herfst. Het mag gaan stormen, want met dit album luid uit de speakers wordt dat een waar genot. Een aanrader voor de liefhebber van extreme metal in het algemeen. Aanschaffen die hap!

Tracklist:
1. Echo of the Machine (Intro)
2. Black Ashes
3. Ruined
4. Zielenstrijd
5. 834
6. Fenris
7. Doodenakkers
8. Descend

Score: 87 / 100

Reviewer: Sander
Toegevoegd: 20 oktober 2016

Pitfest Iron Maiden Rock Legends Special

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.