Bospop Into The Grave 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete deathcore-album?

After The Burial - Rareform
All Shall Perish - The Price Of Existence
Born Of Osiris - The Discovery
Bring Me The Horizon - Count Your Blessings
Carnifex - Dead In My Arms
Despised Icon - The Ills Of Modern Man
Distant - Heritage
Fit For An Autopsy - Oh What The Future Holds
Humanity's Last Breath - Ashen
Job For A Cowboy - Doom
Lorna Shore - Pain Remains
Make Them Suffer - Neverbloom
Shadow Of Intent - Melancholy
Signs Of The Swarm - The Disfigurement Of Existence
Slaughter To Prevail - Kostolom
Suicide Silence - The Cleansing
The Acacia Strain - You Are Safe From God Here
The Faceless - Akeldama
The Red Chord - Fused Together In Revolving Doors
Thy Art Is Murder - Hate
Veil Of Maya - The Common Man's Collapse
Whitechapel - Hymns In Dissonance
Winds Of Plague - Decimate The Weak
Within The Ruins - Phenomena
een ander deathcore-album, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    13 april:
  • Exhumed en Gruesome
  • Skynd
  • 14 april:
  • Casey, Lastelle en Watch Me Rise
  • 15 april:
  • The Spark - Roadburn pre-party
  • TOE
  • 16 april:
  • Roadburn festival
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • 17 april:
  • Bezwering, SPERE en Grabunhold
  • Henge, Gelbart en Space Age DJ Collective
  • Plan Nine en Nouked
  • Roadburn festival
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • 18 april:
  • Ancient Fragments
  • Metal Legion Fest: Chaos Unleashed, Shinigami, Project Pain en Los Metallicos
  • Reduction, Slowburn, Impact en Premonition
  • Roadburn festival
Geen concerten bekend voor 12-05-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alessandro Venturella (Slipknot) - 42
  • Anders Jacobsson (Draconian) - 51
  • Brian Humphries (producent)† - 81
  • D.D. Verni (Overkill) - 65
  • Erlend E.Nybø (Funeral) - 41
  • Giada Etro (Frozen Crown) - 37
  • Jakson Spires (Blackfoot)† - 75
  • John Kay (Steppenwolf) - 82
  • John Sinclair (Ozzy Osbourne) - 74
  • Marcie Free (King Kobra)† - 72
  • Mark Greening (Electric Wizard) - 49
  • Morten Gade Sørensen (Pyramaze) - 46
  • Pat Travers (Pat Travers Band) - 72
  • Sven Karlsson (Soilwork) - 48

Vandaag overleden:
  • Michiel Eikenaar (Nihill) - 2019
  • Roy Thomas Baker (producent) - 2025
Review

Brutus (Nor) - Wandering Blind
Jaar van release: 2016
Label: Svart Records

Brutus (Nor)  - Wandering Blind

Het valt in eerste instantie niet mee om op het internet wat info op te snorren van de Noors-Noorse-rockformatie Brutus. Naast de Scandinavische Brutus zijn er namelijk nog minimaal negen bands met dezelfde naam te vinden. De Brutus die hier besproken wordt, komt dit jaar met de derde langspeler Wandering Blind en speelt hardrock, die stevig geworteld is in de jaren zeventig, met Black Sabbath als belangrijkste referentiepunt.

Collega-reviewer Ruud besprak drie jaar geleden het tweede album Behind The Mountains van Brutus en was niet onder de indruk. Ik had hier met alle liefde willen verkondigen dat Brutus zich met deze derde release flink verbeterd had. Helaas is dit niet zo. Eerlijk gezegd blijf ik op dezelfde punten van kritiek steken als mijn collega een aantal jaar geleden. Vooropgesteld, Brutus heeft een erg prettig geluid voor iedereen die houdt van stevige rock uit de seventies. De muziek van de heren zou je kunnen omschrijven als een iets lichtere en toegankelijkere versie van Black Sabbath. Daar is op zich niets mis mee. Het grote manco van Wandering Blind is het songmateriaal. Dat is wederom ondermaats. De drie Zweden en twee Noren doen ongetwijfeld hard hun best, maar de realiteit is dat het merendeel van de songs niet of nauwelijks overtuigt.

Zanger Nils Joakim Stenby klinkt op Wandering Blind als een jonge Ozzy Osbourne. Nou zou je Osbourne al niet snel omschrijven als 's werelds meest veelzijdige zanger. Stenby laat op de nieuw plaat een wel heel eendimensionaal stemgeluid horen. Het is geen beroerde zanger, maar de variatie is ver te zoeken. In Whirlwind Of Madness gaat zijn schelle zang zelfs wat tegenstaan, vooral omdat dit een van de betere nummers is. Het is een behoorlijk ingetogen track en daar had wellicht beter een wat subtielere zang bij gepast. Het gitaarfeestje Axe Man en de heerlijke blues van My Lonely Room zijn nog wat lichtpuntjes, maar daar houdt het wel op.

Er zullen er vast wel wat zijn, die weglopen met het retrogeluid van Brutus. Het is ook geen straf om deze plaat uit te zitten. Toch laat Brutus nog veel te weinig progressie horen en zijn de liedjes op Wandering Blind nauwelijks memorabel. Mocht Brutus in je buurt optreden, dan zou ik zeker gaan kijken. Het kan namelijk maar zo dat deze band live stukken beter uit de verf komt. En als je de groep dan toch nog verder financieel wilt steunen, koop dan een shirtje met hopelijk wat artwork van Wandering Blind er op. Het album zelf zou ik links laten liggen.

Tracklist:
1. Wandering Blind
2. Drowning
3. Axe Man
4. Whirlwind Of Madness
5. The Killer
6. Blind Village
7. Creepin
8. My Lonely Room
9. Living In A Daze

Score: 65 / 100

Reviewer: Hugo
Toegevoegd: 1 juni 2016

Meer Brutus (Nor) :

Zoeken
    9 april:
  • Voidchaser - Interstellar I
  • 10 april:
  • Archspire - Too Fast To Die
  • Battlegrave - Enslavement
  • Chronicler Of Ardul - Sounds Of Ardul
  • Fighter V - Deja Vu
  • Immolation - Descent
  • Metal Church - Dead To Rights
  • Resurrected - Perpetual
  • Uada - Interwoven
  • 13 april:
  • Evil Warriors - Evil Warriors
  • 17 april:
  • Doodswens - Doodswens
  • Draken - Here Be Draken
  • LungBurner - Dogma
  • Master Dy - Milf Queen
  • Mylingar - Út
  • Skindred - You Got This
  • The Last Ten Seconds Of Life - The Dead Ones
  • Vargrav - Dimension: Daemonium
  • Victorious - World War Dinosaur
  • Victorius - World War Dinosaur
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.