Bospop Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in maart 2026 werd uitgebracht?

Angus McSix - Angus McSix And The All-Seeing Astral Eye
Axel Rudi Pell - Ghost Town
Black Label Society - Engines Of Demolition
Erra - Silence Outlives The Earth
Exodus - Goliath
Gaerea - Loss
Hellripper - Coronach
Kate's Acid - Hellbender
Lamb Of God - Into Oblivion
Lion's Share - Inferno
Lost Society - Hell Is A State Of Mind
Machinae Supremacy - Machinae Supremacy
Monstrosity - Screams From Beneath The Surface
Myrath - Wilderness Of Mirrors
Neurosis - An Undying Love For A Burning World
Poison The Well - Peace In Place
Power Paladin - Beyond The Reach Of Enchantment
Temple Of Void - The Crawl
The Gems - Year Of The Snake
Threat Signal - Revelations
Triumpher - Piercing The Heart Of The World
Tyketto - Closer To The Sun
Vreid - The Skies Turn Black
Winterfylleth - The Unyielding Season
een ander studio-album uit maart 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    6 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Hellripper, Schizophrenia en Sarcator
  • Skynd
  • 7 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Skynd
  • Witch Fever
  • 8 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Witch Fever
  • 9 april:
  • 1914 en Katla
  • Carnivore A.D.
  • Lord Of The Lost, Dogma en League Of Distortion
  • Morning Again, Becoming A.D. en Provisional
  • Predatory Void en Inferum
  • 10 april:
  • Carnivore A.D.
  • Novelists, TSS en Vianova
  • Year Of The Goat en Firmament
  • Zeke
  • 11 april:
  • Dead Head en Burning
  • Iotunn, In Vain en Nephylim
  • Smyrna Death Fest
Geen concerten bekend voor 06-05-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Becky Baldwin (Mercyful Fate) - 35
  • Charley Shackelford (Daylight Dies) - 48
  • Christophe Briand (Spheric Universe Experience) - 48
  • Didier Fontaine (A Group) - 66
  • Johnny Dee (Doro) - 62
  • Martí­n Méndez (Opeth) - 48
  • Mike Wead (King Diamond) - 59
  • Pablo Stagnaro (Six Magics) - 44
  • Robbie de Klerk (Another Messiah) - 47
  • Roy Mayorga (Stone Sour) - 56
  • Szymon Czech (producent)† - 51
  • Tim Öhrström (Avatar) - 36
  • Udo Dirkschneider (Accept) - 74

Vandaag overleden:
  • Alwin Schnoing (The Wounded) - 2023
Review

Brutus (Nor) - Behind The Mountains
Jaar van release: 2013
Label: Svart Records
Brutus (Nor) - Behind The Mountains
Je zou er een vaste rubriek van kunnen maken. Scheepsladingen Scandinavische bands blijven de markt overspoelen met seventies hardrock en metal. Je zou je langzamerhand toch afvragen of de spoeling niet uitgedund is. Echter, tot de maandelijkse portie nieuwe retrobands behoren ditmaal bands als Goatess en Brutus. Vooruit, Brutus is niet helemaal nieuw. In 2010 brachten ze een titelloos debuut uit en die bracht nog niet de gewenste naamsbekendheid.

Brutus zou zo maar eens het broertje kunnen zijn van Horisont. Het is namelijk erg lastig om die twee bands uit elkaar te houden. Dat Horisont al druk spiekt bij Graveyard en Witchcraft, maakt de situatie er niet bepaald beter op. Het is deze band dan ook niet om de originaliteit te doen en daarom wordt duidelijk gemikt op het schrijven van pakkende songs. Dat is een gewaagde opzet in een genre die, behalve veel sterke platen, ook nogal wat prima releases kent. Het is dan ook niet heel verrassend Brutus het zichzelf vooral moeilijk maakt.

De muziek op Behind The Mountains laat zich vooral kenmerken door de vele makkelijke bluesriffs en schel zangwerk. Vervelend wordt het overigens nergens, maar het heeft eigenlijk nog nauwelijks waarde. Om die songs hoef je het echt niet te doen. Het is jammer dat het grotendeels daar bij blijft, want wanneer Brutus even van de geëffende paden treedt, pakt het namelijk best uit. Blue Pills heeft heerlijk zwoele gitaarpartijen en een lekker pompende bass. Het vuur laait eveneens op in de afsluitende songs Reflections en Can’t Help Wondering Why. Dan hoor ik pas echt wat Brutus in zijn mars heeft. Jammer dat je met drie prima songs er ook meteen zes krijgt die geen enkele indruk maken.

Laat je ook niet misleiden door het artwork. Qua versieringen, kleurgebruik en compositie lijkt het erg op Heavy van Iron Butterfly, maar Brutus geeft zijn eigen toetsenist weinig meer ruimte dan het opvullen van achtergrondstiltes. Het is beide seventies rock, maar daar houden de gelijkenissen wel mee op. Brutus zal echt moeten leren om (meer) betere songs te schrijven, anders gaat het niet veel worden met deze band.

Tracklist:
1. The Witches Remains
2. Personal Riot
3. Big Fat Boogie
4. Blue Pills
5. Square Headed Dog
6. Mystery Machine
7. Crystal Parrot
8. Reflections
9. Can’t Help Wondering Why

Score: 64 / 100

Reviewer: Ruud
Toegevoegd: 29 juni 2013

Brutus (Nor) - Behind The Mountains
Reactie van Fan op 02-07-2013 om 19:11u

Er is toch al een nederlande Brutus? 1000 keer beter dan dit, dat moet, als je nummers hebt die Darmschurft heten

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.