Bospop Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in maart 2026 werd uitgebracht?

Angus McSix - Angus McSix And The All-Seeing Astral Eye
Axel Rudi Pell - Ghost Town
Black Label Society - Engines Of Demolition
Erra - Silence Outlives The Earth
Exodus - Goliath
Gaerea - Loss
Hellripper - Coronach
Kate's Acid - Hellbender
Lamb Of God - Into Oblivion
Lion's Share - Inferno
Lost Society - Hell Is A State Of Mind
Machinae Supremacy - Machinae Supremacy
Monstrosity - Screams From Beneath The Surface
Myrath - Wilderness Of Mirrors
Neurosis - An Undying Love For A Burning World
Poison The Well - Peace In Place
Power Paladin - Beyond The Reach Of Enchantment
Temple Of Void - The Crawl
The Gems - Year Of The Snake
Threat Signal - Revelations
Triumpher - Piercing The Heart Of The World
Tyketto - Closer To The Sun
Vreid - The Skies Turn Black
Winterfylleth - The Unyielding Season
een ander studio-album uit maart 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    6 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Hellripper, Schizophrenia en Sarcator
  • Skynd
  • 7 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Skynd
  • Witch Fever
  • 8 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Witch Fever
  • 9 april:
  • 1914 en Katla
  • Carnivore A.D.
  • Lord Of The Lost, Dogma en League Of Distortion
  • Morning Again, Becoming A.D. en Provisional
  • Predatory Void en Inferum
  • 10 april:
  • Carnivore A.D.
  • Novelists, TSS en Vianova
  • Year Of The Goat en Firmament
  • Zeke
  • 11 april:
  • Dead Head en Burning
  • Iotunn, In Vain en Nephylim
  • Smyrna Death Fest
Geen concerten bekend voor 06-05-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Becky Baldwin (Mercyful Fate) - 35
  • Charley Shackelford (Daylight Dies) - 48
  • Christophe Briand (Spheric Universe Experience) - 48
  • Didier Fontaine (A Group) - 66
  • Johnny Dee (Doro) - 62
  • Martí­n Méndez (Opeth) - 48
  • Mike Wead (King Diamond) - 59
  • Pablo Stagnaro (Six Magics) - 44
  • Robbie de Klerk (Another Messiah) - 47
  • Roy Mayorga (Stone Sour) - 56
  • Szymon Czech (producent)† - 51
  • Tim Öhrström (Avatar) - 36
  • Udo Dirkschneider (Accept) - 74

Vandaag overleden:
  • Alwin Schnoing (The Wounded) - 2023
Review

New Keepers Of The Water Towers - Infernal Machine
Jaar van release: 2016
Label: Listenable Records

New Keepers Of The Water Towers - Infernal Machine

Het Zweedse New Keepers Of The Water Towers boekte met zijn vorige album The Cosmic Child flink wat progressie ten opzichte van eerder werk. De sludge en stoner maakten plaats voor een mystieke sound, waarin progressieve rock en doom vakkundig gecombineerd worden. Met de nieuwe plaat Infernal Machine slaan de eigenzinnige Zweden wederom een gewaagde nieuwe weg in. In de zeven nieuwe songs laat New Keepers Of The Water Towers zich van zijn meest experimentele kant horen en is het doomgehalte zeer minimaal.

Infernal Machine is zo’n album dat in zijn geheel geluisterd moet worden. Toch kan ik het niet laten om de opener The Forever War specifiek aan te halen. Als je namelijk met zo’n fantastische epische song je album kunt openen, dan is een diepe buiging voor deze heren zeer op zijn plaats. Deze bijna elf minuten durende track laat horen dat deze heren maar al te goed weten waar Abraham de mosterd haalt. Zo zijn de spookachtige keyboardpartijen typisch King Crimson. De vocalen doen door de melodie en de vervorming middels een Leslie speaker-effect erg denken aan The Beatles en dan vooral aan Blue Jay Way. Tja, en dan die opbouw. Wie The Cosmic Child al kent, weet al dat dit een kunst is, die deze vijf mannen goed onder de knie hebben.

Wat verder opvalt, is dat er veel aandacht besteed is aan het gebruik van percussie. Deze speelt een grote rol in vrijwel alle songs, maar met name in Tachyon Deep is het de spil in de wisselwerking tussen het Crimson-toetsenwerk en de jammerende en bij vlagen ontsporende gitaren. Naast de duidelijk aantoonbare invloeden van bands als King Crimson, Pink Floyd en The Beatles, is het aannemelijk dat deze Zweden ook aandachtig geluisterd hebben naar de experimentele muziek van Secret Chiefs 3. Tracks Over Carcosa en Misantropin Kallar zouden zo gecomponeerd kunnen zijn door Trey Spruance en respectievelijk uitgevoerd door Secret Chiefs 3-satellietbands Traditionalists en UR.

Om deze plaat te omschrijven, kom ik lovende woorden tekort. Toch zal niet iedereen deze nieuwe richting kunnen waarderen. Vanzelfsprekend heeft dit album meer tijd nodig om in te zinken. Het is even doorbijten, maar na aanhoudend luisteren, tonen de songs uiteindelijk hun schoonheid en klasse. New Keepers Of The Water Towers weet de uiteenlopende invloeden goed te verwerken in een boeiend en samenhangend geheel. Mocht je wat kunnen met de genoemde bands dan is Infernal Machine een aanrader en een garantie tot veel luisterplezier op de lange termijn.

Tracklist:
1. The Forever War
2. Tracks Over Carcosa
3. Tachyon Deep
4. Misantropin Kallar
5. Escape Aleph Minor
6. Jorden
7. This Infernal Machine

Score: 90 / 100

Reviewer: Hugo
Toegevoegd: 5 maart 2016

New Keepers Of The Water Towers - Infernal Machine
Reactie van Bastiaan op 06-03-2016 om 15:18u
Score: 85 / 100

Ik vind het een fantastisch album. Een waardig opvolger van Cosmic Child, en inderdaad erg gewaagd en anders. Tracks Over Carcosa is mijn inziens het beste nummer dat de heren hebben geschreven.

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.