Fleddy Melculy
Enquête

Van de kernleden Tipton, Downing, Hill en Halford is alleen de laatstgenoemde nog over in de live-formatie van Judas Priest. Vind je het daarom beter als voor optredens de bandnaam voortaan gewijzigd wordt?

Ja
Nee
Geen voorkeur

[ Uitslag | Enquêtes ]

    15 oktober:
  • Firtan en Bezwering
  • 16 oktober:
  • Humanity's Last Breath, Vildhjarta, Enterprise Earth en Karmanjakah
  • Firtan en Bezwering
  • Masters Of Reality
  • Mayhem en Marduk
  • Nymue en De Griene Wâlden
  • 17 oktober:
  • Anvil en Killer
  • Bards of Valor, Ilmarinen, Epinikion en Captain Kelphair and the Salty Seamen
  • Electric Eel Shock en Money & The Man
  • Elise en Jurassic Park
  • Fajtfest Fryslân
  • Life's Metaphor, Unfinished en Drain Life
  • Marko Hietela
  • Reinkaos en Morbid Stinsel
  • Spider Deathfest
    Met Rotten Remains, Anomic en Stoflik Omskot
  • The Dirty Denims en Glock '45
  • The Narrator
  • Wounded
  • 18 oktober:
  • Dimmu Borgir en Behemoth
  • Firtan
  • 20 oktober:
  • Amon Amarth, Orbit Culture en Soilwork
  • Wolvennest en Bedsore
  • 21 oktober:
  • Guilt Trip, Judiciary, Justice For The Damned en Long Goodbye
    15 november:
  • Changeling, Obsidian Tide en Hyla
  • Employed To Serve, Cabal en Cold Culture
  • Klone
  • Praying Mantis en The Riven
Kalender
Vandaag jarig:
  • "Dizzy" Dean Davidson (Britny Fox) - 66
  • Benoît Blin (Monolithe) - 46
  • Bob van Deutekom (Dystopia) - 34
  • Christian Müller (Night In Gales) - 49
  • Claudio Botarro Neira (Poema Arcanus) - 51
  • Dario "Darian" Beretta (Drakkar) - 50
  • Dax Riggs (Acid Bath) - 53
  • Don Stevenson (Moby Grape) - 85
  • Elize Ryd (Amaranthe) - 42
  • Jacob Bannon (Converge) - 50
  • Jaroslav "Erno" Šedivý (Flamengo) - 79
  • Jonathan "Jon" Merrelaar (Drain Life) - 47
  • Jonathan Portnoy (Sorxe) - 55
  • Jyrki 69 (The 69 Eyes) - 58
  • Kenny Callebaut (Cathubodua) - 33
  • Larrie Londin (Journey)† - 83
  • Martin (Manatark) - 50
  • Pedro Paixão (Moonspell) - 53
  • Simon McKay (The Agonist) - 40
  • Steven van Dijck (Gitaron) - 35
  • Tim Mallare (Overkill) - 61
  • Vyacheslav Butusov (Nautilus Pompilius) - 65

Vandaag overleden:
  • Gordon Haskell (King Crimson) - 2020
Review

Orpheus Omega - Partum Vita Mortem
Jaar van release: 2015
Label: Kolony Records
Orpheus Omega - Partum Vita Mortem
Orpheus Omega, nooit van gehoord. Hoe kan dat? Ah, dat komt omdat Omega een paar jaar geleden achter Orpheus is geplakt, het jaar waarin bassist Adam ‘Milky’ Adams overleed. De Australische melodeathformatie draait sinds 2007 mee en toerde in eigen land reeds als support voor Dark Tranquillity, Children Of Bodom, Insomnium, The Haunted en At The Gates. Het zijn ook direct de bands die samen met In Flames en Mors Principium Est de sound van het kwintet ‘from Down Under’ hebben beïnvloed. Het artwork is overigens afkomstig van Dark Tranquillity-gitarist Niklas Sundin.

Partum Vita Mortem staat voor geboorte, leven, dood en in die drie fasen is de concept-cd opgebouwd (na de koor- en strijkersintro Conception). De eerste twee delen (Partum en Vita) bevatten veel overeenkomsten. Daarin heeft de muziek een zeer energieke en positieve vibe en ligt het tempo doorgaans hoog, maar er zijn voldoende momenten waarop de heren uit Melbourne het even wat rustiger aan doen. I, Architect, het snellere Karma Favours The Weak, Breath’s Burden en Beacons zijn de sterkste songs. Daarin zijn de melodieuze riffs en leads het meest memorabel.

Sporadisch zijn er breakdowns en instrumentale fases waarin de toetsenist en gitaristen hun kunnen demonstreren middels solo’s, maar het draait vooral om de songs zelf. Die zijn doorgaans goed opgebouwd, al klinkt de samenkomst van de keyboard- en gitaarpartijen soms wat druk. De zangtechniek bestaat doorgaans uit verstaanbare, hese melodeathvocalen en sporadische grunts. Daarnaast duikt in vier tracks de heldere stem op van Chris Themelco. Deze past goed en vormt een welkome afwisseling. Tevens vormen de delen met heldere vocalen in Karma Favours The Weak en Beacons momenten die blijven hangen.

Tijdens Vita sluipen er al wat meer andere elementen in de muziek, maar het is vooral het dynamische Mortem-deel dat een afwijkende songwriting bevat. Echoes Through Infinity is een fraaie, atmosferische doomtrack die doet denken aan Insomnium. Ook in het afsluitende Silence, The I (met een solo van Nightrage-gitarist Marios Illiopoulos) zijn er invloeden van de Finnen verwerkt, maar zijn er tevens blasts, net als in Revel In Oblivion, dat deels symfonisch uitpakt.

Ondanks alle vergelijkingen met andere bands weet Orpheus Omega een aardig goede plaat te produceren. Het is een release die op het gebied van originaliteit wat inlevert, maar de energieke metal bevat een positieve vibe met voldoende aanvoer van goede riffs en leads. Technisch en productioneel is het zeer netjes verzorgd. De muziek klinkt wel af en toe wat druk en daardoor geeft dit derde album zijn kracht pas na meerdere luisterbeurten prijs. Met voldoende sterkere tracks in de eerste twee delen en een uitdagend laatste deel van de disc is er een mooie mix van catchy momenten en fases die de luisteraar op langere termijn boeien. Partum Vita Mortem is voor de melodeathliefhebber zeker de moeite waard om minimaal vijf luisterbeurten de kans te geven.

Tracklist:
1. Conception
Partum
2. I, Architect
3. Karma Favours The Weak
4. Practice Makes Pathetic
5. Our Reminder
Vita
6. Unravelling Today
7. Breath's Burden
8. Tomorrow's Fiends And Yesterday’s Ghosts
9. Beacons
Mortem
10. Echoes Through Infinity
11. Revel In Oblivion
12. Kharon
13. Silence, The I

Score: 78 / 100

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 10 november 2015

Zoeken
    12 oktober:
  • DANHEIM - Urblod
  • Dominion (New Hampshire) - Mortification of Thy Flesh
  • Tzompantli - Temilotzin
  • 15 oktober:
  • JAMES KENNEDY & THE UNDERDOGS - Kill The Machines
  • Ola Englund - The Neverending Story
  • Otras - Na Krídlach Morovida
  • Sundowner - Cesspool
  • 16 oktober:
  • A Secret Revealed - The Ruin I Summoned Forth
  • Among the Seeds of Death - Master
  • Antania - The Unholy 33
  • Blind Illusion - Stage Flight: Live At The UC Theatre
  • Carnation - Symphony In Flesh
  • Cløudy Skies - Bury Me Beneath The Stars
  • Defects - Artificial Icons
  • Double Space - Not In A Million Years
  • Fervence - Constructs
  • Generation Steel - Steelmachine
  • Gloryhammer - Space 1993: Wrath of Kor-Virliath
  • Grant The Sun - Biomes
  • Iapetus - The Mother Void
  • Joe Stump - Lords of the Strings
  • Love In Chains - Good Lovin
  • Lugubrious Garment - In The Wide Vale Of Uncreated Night
  • Mannveira - Vesöld
  • Mother of Graves - The Light that Keeps Us
  • NEKUS / BLOODSOAKED NECROVOID - Funerary Rites of Ancient Doom
  • Night Hag - Great Dismal Darkness
  • SADURN - The Underworld
  • SAVE US - Death To Something
  • Scherbentanz - Spiegelmaid
  • Sépulcre - Cryptic Temple Of Otherworldly Abhorrations
  • Shores of Null - Homesick
  • Shy, Low - Purity Spiral
  • Sidus - Lotus
  • St. Digue - Secret Language
  • Stoned Jesus - Songs to Moon
  • STRAY VIEW - Self Inflicted
  • Streamer - Into the Void
  • Temperance - Arcani
  • The Lovecraft Sextet - Penance
  • THE NUMBER TWELVE LOOKS LIKE YOU - Howls from the Holographic Heart
  • Thrakian - The Way
  • Threestepstotheocean - Death of Permanence
  • Urarv - Nychta Psychis
  • URNA - The Great Jihad
  • VENUS GRRRLS - To Die as Lovers May
  • Xeria - Agua
  • 21 oktober:
  • Arabs in Aspic - Sorgens Kapittel
Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.