Anticosm is een Amerikaanse thrashmetalband, met hier en daar invloeden uit de black metal. Op hun tweede full length, dat tevens Anticosm heet, staan deze heren garant voor een stevig potje herrie. De albumhoes doet me benieuwen of de muziek net zo lelijk is, want dit is een hoes waar de honden geen brood van zullen lusten.
Wanneer het album van start gaat, is het vooral thrash wat de klok slaat. Dit wordt gebracht op een manier die direct lekker in het gehoor ligt omdat er netjes wordt afgewisseld tussen melodie en beukpassages. Vanaf Where Nightmares Breed doemt de vergelijking met Dissection's Reinkaos bij me op, maar dan zonder de gepolijste randjes en met veel meer thrash. Wat opvalt, is dat invloeden uit de black metal, op de zang na, maar mondjesmaat doorsijpelen.
De melodieuze passages op deze full-length doen soms denken aan melodische death metal uit Gothenburg. Ze bevatten een virtuositeit om je vingers bij af te likken. Daarbij opgeteld, kunnen we spreken van een productie die alles behalve krakkemikkig is. Hierdoor is het bijna raar dat deze band het nog niet verder heeft geschopt dan het onbekende Born Of Chaos Records.
Na al deze pracht en praal wordt de luisteraar verrast met Land Down Under, een cover van Men At Work. Als je hartje hierdoor nog niet sneller gaat kloppen, dan weet ik het niet meer. Dit is een prima album vol nummers die live voor een fijn feestje kunnen zorgen. Kortom, de muziek is toch niet zo lelijk als de afgrijselijke albumhoes.
Tracklist:
1. Kill Or Be Killed
2. Where Nightmares Breed
3. Black Magic
4. Route Of All Evil
5. Killing Machine
6. Lunatic
7. Wake Up In Hell
8. Erected From The Grave
9. The Season Of Ill Wind
10. Land Down Under (Men At Work Cover)
Hoofdmenu
-
11 juni:
- I Killed The Prom Queen en Sugar Spine 12 juni:
- Cro-Mags
- Evergrey en Day Six
- Into The Grave
- Loyalty Ends Here, Salvage, Arteria en IIvory
- Vicious Rumors en Thorium
- ZappenDuster Festival 2026 13 juni:
- Cro-Mags
- Evergrey
- Hulder en Asgrauw
- Into The Grave
- Plaguefest 14
- RVH Project
- The Motherz
- Vicious Rumors en Thorium
- ZappenDuster Festival 2026 14 juni:
- Agent Steel
- Cro-Mags
- Into The Grave
- Sugar 15 juni:
- Possesssed en Sinsaenum
- Sugar 16 juni:
- Knocked Loose en State Power
- Possesssed en Sinsaenum 17 juni:
- Blood Incantation en Neptunian Maximalism
- Cradle Of Filfth
- Escuela Grind
- Hulder
- Snot, Doodseskader en 3 Eyed Kids
-
11 juli:
- Biohazard en Sworn Enemy
- Bospop festival
- Wade Black's 35 Years Of Metal
Kalender
Vandaag jarig:
- Alan Moulder (producent) - 67
- Eduardo Navazo (Mistweaver) - 44
- Frank Beard (ZZ Top) - 77
- Henkka (Withering) - 44
- Lars Lindén (Carnal Forge) - 56
- Maik Pomplun (Gernotshagen) - 45
- Mikko Nenonen (Paganus) - 45
Vandaag overleden:
- Seth Putnam (Anal Cunt) - 2011
Review
Anticosm - Anticosm

Score: 65 / 100
Reviewer: Sander
Toegevoegd: 22 oktober 2015
Meer Anticosm:
Zoeken
Interviews
Nieuwste reviews
Concertreviews
Retro-Reviews
-
12 juni:
- Lex Legion - Lex Legion
- Nuclear Tomb - Epoch Inhuman
- Tarja - Frisson Noir
- Vanden Plas - AcCult II
Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.


