Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in mei 2026 werd uitgebracht?

A Forest Of Stars - Stack Overflow In Corpse Pile Interface
Acid Reign - Daze Of The Week
All Them Witches - House Of Mirrors
Armored Saint - Emotion Factory Reset
Black Veil Brides - Vindicate
Claypool Lennon Delirium - The Great Parrot-Ox
Darkthrone - Pre-Historic Metal
Devin Townsend - The Moth
Dimmu Borgir - Grand Serpent Rising
Dogstar - All In Now
Draconian - In Somnolent Ruin
Elder - Through Zero
Frozen Soul - No Place Of Warmth
Geoff Tate - Operation: Mindcrime III
Ingested - Denigration
Monolord - Neverending
Panopticon - Det Hjemsøkte Hjertet
Periphery - A Pale White Dot
Pro-Pain - Stone Cold Anger
Sevendust - One
Shinedown - Ei8ht
Social Distortion - Born To Kill
Venom - Into Oblivion
Yoth Iria - Gone With The Devil
een ander studio-album uit mei 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    31 mei:
  • Motorpsycho
  • 1 juni:
  • Afsky en Yoth Iria
  • 2 juni:
  • Midnight Odyssey
  • 3 juni:
  • Flotsam And Jetsam en Razorblade Messiah
  • 4 juni:
  • Pitfest
  • 5 juni:
  • An Evening with Paul Quinn - Road Stories
  • Flotsam and Jetsam en Razorblade Messiah
  • Pitfest
  • South Of Heaven festival
  • Triple Threat Metal Fest 2026
  • 6 juni:
  • Flotsam and Jetsam en Atmoran
  • Pitfest
  • Pro-Pain en Megalomaniacs
  • South Of Heaven festival
Kalender
Vandaag jarig:
  • Gilbert (Metalfan.nl) - 54
  • Henrik Johansson (Apostasy)† - 49
  • Jere Luokkamäki (Celesty) - 47
  • John Bonham (Led Zeppelin)† - 78
  • Jørn Lande (Masterplan) - 58
  • Ludo (I) (Carnal Lust) - 53
  • Mark Wakefield (Linkin Park) - 52
  • Monte Conner (Nuclear Blast Records) - 62
  • Nico Sallach (Electric Callboy) - 36
  • Scotti Hill (Skid Row) - 62
  • Steve White (The Style Council) - 61
Review

Vattnet Viskar - Settler
Jaar van release: 2015
Label: Century Media Records
Vattnet Viskar - Settler
‘Het water fluistert’. Dat is de Nederlandse vertaling van de poëtische bandnaam Vattnet Viskar, een ‘atmosferische post-blackmetalgroep’ die weliswaar uit Amerika afkomstig is, maar desondanks voor deze Zweedse bandnaam heeft gekozen. Nu is dit genre inmiddels tamelijk verzadigd aan het raken, dus wordt het steeds belangrijker om het kaf van het koren te scheiden. Het grote Century Media zag op basis van de titelloze ep uit 2012 brood in deze band, dus dan mogen we ervan uit gaan dat Vattnet Viskar niet het zoveelste brakke bandje is dat aan de hand van een paar populaire genretags bekendheid probeert te genereren.

Settler is het tweede album van deze groep, na het twee jaar eerder verschenen Sky Swallower. De bijzondere albumcover wordt gesierd door een (gefingeerde) afbeelding van Christa McAuliffe, een onderwijzeres en astronaute uit New Hampshire, die tot het team van de Challenger uit 1986 behoorde. De gelukzalige uitdrukking contrasteert met de bijzonder nare geschiedenis; de Challenger explodeerde immers kort na de lancering. Het is dit contrast tussen emoties dat Vattnet Viskar probeert te verkennen in zijn muziek en daar slagen de heren aardig in. Nu eens doet de dichte geluidsmuur denken aan een combinatie van de blackened sludge van Indian en de intensiteit van Deafheaven (Colony), terwijl op andere momenten de atmosferische elementen de overhand nemen (Glory is een mooi voorbeeld).

Hoewel er al behoorlijk wat bands rondlopen in dit genre, ontstijgt Settler met gemak de middenmoot. Dat komt door de intense, overtuigende composities, maar ook de perfecte productie helpt een handje mee. De rauwe, maar zware en transparante sound is gecreëerd door niemand minder dan Sanford Parker, die ook de productie voor bands als Pelican heeft verzorgd en bovendien een verleden heeft in groepen als Twilight en Nachtmystium. Die weet dus als geen ander hoe dit soort post-blackmetal hoort te klinken. Geen iele sound, maar een dikke, ronkende bas en veel nadruk op de bij vlagen hypnotiserende drumpatronen en de zwaar overstuurde vocalen van Nicholas Thornbury.

Met een speelduur van veertig minuten slaagt Vattnet Viskar erin om een veel voorkomende valkuil te vermijden; het schrijven van een album dat eindeloos lijkt door te gaan. Op deze manier houdt de band de frisheid en kracht vast, zeker wanneer het beste nummer wordt bewaard voor het laatst (Coldwar). Het resultaat is gewoon een goede plaat. Niet de beste in zijn genre, maar wel eentje voor ‘in het linker rijtje’, om er maar een voetbalmetafoor op los te laten. Een mooie kandidaat voor Roadburn volgend jaar?

Tracklist:
1. Dawnlands
2. Colony
3. Yearn
4. Impact
5. Glory
6. Heirs
7. Settler
8. Coldwar

Score: 80 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 6 oktober 2015

Zoeken
    29 mei:
  • All Them Witches - House Of Mirrors
  • Ana - Motivated By Death
  • Azaghal - Nekrohelios
  • Devin Townsend - The Moth
  • Dogstar - All In Now
  • Elder - Through Zero
  • Eternal Evil - Forever Feared
  • Godthrymm - Projections
  • Hecate Enthroned - The Corpse Of A Titan, A Lament Long Buried
  • Leatherwitch - First Spell
  • Monolord - Neverending
  • Narnia - X
  • Sarcasm - Lifeforce Omnibound
  • Shinedown - Ei8ht
  • Somnia Finem - Desassossego
  • The Scalar Process - Agnomysticism
  • Trelldom - By The Word
  • 5 juni:
  • A.A. Williams - Solstice
  • Blood Incantation - All Gates Open (Original Motion Picture Soundtrack)
  • Cyhra - Requiem For A Pipe Dream
  • Evergrey - Architects Of A New Weave
  • Riena - Miekka ja Varjo
  • Urzah - A Tranquil Void
  • Voivod - Symphonique
  • W.M.D. - Against All Warnings
  • 6 juni:
  • Thorium - Suburban Rot
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.