Enquête

Wat is jouw favoriete Alestorm-song?

1741 (The Battle Of Cartagena)
Alestorm
Captain Morgan's Revenge
Drink
Fucked With An Anchor
Hangover
Keelhauled
Killed To Death By Piracy
Magnetic North
Mexico
Nancy The Tavern Wench
No Grave But The Sea
P.A.R.T.Y.
Pirate Song
Rum
Shipwrecked
Shit Boat (No Fans)
The Sunk'n Norwegian
Treasure Chest Party Quest
Voyage Of The Dead Marauder
Walk The Plank
Wenches And Mead
Wolves Of The Sea
Zombies Ate My Pirate Ship
een andere Alestorm-kraker

[ Uitslag | Enquêtes ]

Geen concerten bekend voor 23-08-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Garth Richardson (producent) - 66
  • Jack Richardson (producent)† - 97
  • John Rutsey (Rush)† - 74
  • Nick Menza (Megadeth)† - 62
  • Slash (Guns N' Roses) - 61

Vandaag overleden:
  • George Kooymans (Golden Earring) - 2025
Review

Decrepit Birth - ...And Time Begins
Jaar van release: 2003
Label: Unique Leader Records
Decrepit Birth - ...And Time Begins
Het Nederlandse Unique Leader Records is gespecialiseerd in death metal. Dit label heeft onder andere Deeds Of Flesh, Disgorge, Pyaemia en Spawn Of Posession in dienst. Decrepit Birth speelt ook brute en erg compacte death metal en debuteert met dit '...And times begins'. Het eerste wat opvalt aan dit schijfje is het prachtige cover artwork dat ontworpen is door niemand minder dan Dan Seagrave (heeft onder andere nog gewerkt voor Suffocation en Morbid Angel). Het tweede dat opvalt zijn de teksten, die eens niét over Satan, bloed en vermoorden gaan, maar eerder een filosofische tint hebben.

Maar de muziek is uiteraard het belangrijkste en die mag er ook zeker wezen. Brute en snelle death metal dat erg ritmisch gericht is. De drumpartijen staan erg op de voorgrond maar als je een slagwerker als Tim Yeung (ex-Hate eternal en huidig Vital Remains drummer) in je band zitten hebben valt dat goed te begrijpen. In een klein half uurtje (eigenlijk veel te kort voor een death metal schijfje naar mijn mening) krijgen we negen tracks te horen. In tachtig procent van de muziek geeft de band volle gas en af en toe komen er een paar slepende passages voorbij.

Een leuk brokje death metal dat erg professioneel gebracht is. Alleen weet de muziek me niet echt overal te boeien en ontbreekt de muziek nog een paar goede 'hooks'. Ook de wel erg korte speelduur is een beetje een tegenvaller. De basis is er al en nu hopen dat op een volgend album de mankementen opgelost zijn en de nummers nog iets meer inhoud hebben gekregen. Voor diegene die een verkeerd geprint boekje hebben (zoals mijn exemplaar) kunnen mailen naar de band (er is een foutje in de 'printfabriek' gebeurd). Wie benieuwd is geraakt na het lezen van deze review kan een nummer downloaden op de bandsite.

1. Prelude tot the apocalypse
2. Condemned to nothingness
3. Thought beyond infinity
4. The infestation
5. Rebirth of consciousness
6. Shroud of impurity
7. Concepting the era
8. Of genocide
9. ...And time begins

Score: 70 / 100

Reviewer: Kristof
Toegevoegd: 8 december 2003

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.