Batushka Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour
Enquête

Wat is jouw favoriete rock- of metalsong uit het jaar 2016?

Alter Bridge - Show Me A Leader
Amon Amarth - Raise Your Horns
Avatar - The Eagle Has Landed
Avenged Sevenfold - The Stage
Brutus - All Along
Death Angel - The Moth
Epica - Beyond The Matrix
Fleddy Melculy - T-Shirt Van Metallica
Ghost - Square Hammer
Gojira - Stranded
Hatebreed - Looking Down The Barrel Of Today
Insomnium - Winter's Gate
Jinjer - Pisces
Kreator - Satan Is Real
Machine Head - Is There Anybody Out There?
Megadeth - Dystopia
Metallica - Spit Out The Bone
Oathbreaker - Second Son Of R.
Obituary - Ten Thousand Ways To Die
Opeth - Sorceress
Overkill - Mean, Green, Killing Machine
Sabaton - The Last Stand
Testament - Brotherhood Of The Snake
Volbeat - The Devil's Bleeding Crown
een andere kraker uit 2016

[ Uitslag | Enquêtes ]

    20 januari:
  • Lionheart en Madball
  • 22 januari:
  • The Answer Lies In The Black Void en Behind Closed Doors
  • 23 januari:
  • Dymytry Paradox
  • 24 januari:
  • Jinjer
  • 25 januari:
  • Cryptopsy, 200 Stab Wounds, Inferi en Corpse Pile
  • Malphas, Drôvich en Verwilderd
  • The Answer Lies In The Black Void, The Fifth Alliance en Ineptitude
    20 februari:
  • Avatar, Alien Weaponry en Witch Club Satan
  • Born From Pain, Lies! en Stalk
  • Hellevaerder, Asgrauw en Suttungr
  • Plan Nine
  • Sanguisugabogg, Fulci, Gates To Hell en Celestial Sanctuary
  • Urne
Kalender
Vandaag jarig:
  • Chris Herring (Power Of Omens) - 56
  • Derrick Green (Sepultura) - 55
  • Greg K. (The Offspring) - 61
  • Herman Frank (Accept) - 67
  • Ian Hill (Judas Priest) - 75
  • Jariot Lehtinen (Waltari) - 59
  • Jonas Mäki (Malpractice) - 51
  • Karl-Heinz "Carlos" Krug (Sunterra) - 51
  • Markus Mustonen (Kent) - 53
  • Martin "Marthus" Škaroupka (Cradle Of Filth) - 45
  • Matthew Tuck (Bullet For My Valentine) - 46
  • Max Naescher (Elis) - 44
  • Michael "Michelle Darkness" Huber (Elis) - 51
  • Oscar Dronjak (Hammerfall) - 54
  • Paul Masvidal (Cynic) - 55
  • Paul Stanley (Kiss) - 74
  • Rob Bourdon (Linkin Park) - 47
  • Sid Wilson (Slipknot) - 49
  • Tracii Guns (L.A. Guns) - 60
  • Walter van Cortenberg (Ancient Rites)† - 56

Vandaag overleden:
  • Dave "Lepard" Hellman (Crashdiet) - 2006
Review

Oceans Ate Alaska - Lost Isles
Jaar van release: 2015
Label: Fearless Records

Oceans Ate Alaska - Lost Isles

O godjezus, soms vraag je je af hoeveel hersencellen er nodig zijn om jezelf voor lul te zetten. Neem nou deze bandnaam! Oceans Ate Alaska? What the fuck?! Meewarig schud ik het hoofd als ik de debuutplaat van deze Britten in mijn pc laad. Volgens 'the webs' is het ooit een krantenkop geweest toen de kust van Alaska in 1958 door een tsunami getroffen werd. Nou vooruit, maar toch verwacht ik hier een jonge 'onzinlabel'-coreband die vooral indruk probeert te maken met zwaar geproduceerde bombast, zonder dat er een solide, muzikale body is die je bijblijft. Zo'n band waarvan je je afvraagt of je er ooit nog wat van gaat horen.

Maar goed, de muziek. Deze vier jaar oude band heeft het tot nu toe geschopt tot twee ep's en komt nu met Lost Isles op de proppen, die de zogenaamde definitieve doorbraak moet worden. Muzikaal tappen ze (inderdaad) uit het core-vaatje. Moderne metalcore om precies te zijn: zwaar getriggerde kick, brute breaks, dikke productie en een zanger die meerdere stijlen uit zijn strot perst. En ook de rest van de band heeft duidelijk een diverse collectie muziek op de iPod staan. Nee, de band laat zich niet aan banden leggen.

Helaas hadden ze dat nou juist eigenlijk wat meer moeten doen. Wat ze dan zelf omschrijven als 'experimenteel' en 'progressief', is vooral erg chaotisch. Met regelmaat is er simpelweg geen touw vast te knopen. De nummers staan bol van sterke ideeën en krachtige riffs, maar die duren doorgaans niet langer dan een paar tellen, waardoor er van (weldoordachte) composities haast geen sprake lijkt. Het extreem zware Britse accent tijdens de cleane zangstukken zal ook niet iedereen aangenaam in de oren klinken.

En toch... Toch denk ik dat deze band veel in zijn mars heeft. Er zitten te veel goede ideeën in om deze band zomaar aan de kant te kunnen schuiven. Maar je kan gewoon niet tegelijkertijd het teenage emocorepubliek en de fervente progliefhebber bedienen. Als de heren de zaak wat meer weten te stroomlijnen en, wellicht onder begeleiding, eens een echt nummer weten te schrijven, zouden ze best eens hoge ogen kunnen gaan gooien. Maar vooralsnog zijn de nummers te fragmentarisch. Ik ben benieuwd of ik ooit nog wat van deze band hoor.

Tracklist:
1. Fourthirtytwo
2. Blood Brothers
3. High Horse
4. Vultures And Sharks
5. Downsides
6. Floorboards
7. Linger
8. Equinox
9. Part Of Something
10. Over The Edge
11. Entity
12. Lost Isles
13. Mirage

Score: 68 / 100

Reviewer: Wouter
Toegevoegd: 7 maart 2015

Oceans Ate Alaska - Lost Isles
Reactie van Stephan op 08-03-2015 om 00:13u
Score: 50 / 100

Volgens mij is de titel: Lost Isles. Maar het blijft niet veel bijzonders

Oceans Ate Alaska - Lost Isles
Reactie van Wouter op 08-03-2015 om 08:39u

Idd, wat een slecht gekozen naam... Heb al geen zin meer om de muziek te checken.

Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.