Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in februari 2026 werd uitgebracht?

Black Swan - Paralyzed
Buried - Imagined Deformation
Clawfinger - Before We All Die
Converge - Love Is Not Enough
Cryptic Shift - Overspace And Supertime
Cyclone - Known Unto God
Drawn Into Descent - Onrust
Epinikion - The Force Of Nature
Exhumed - Red Asphalt
Eye Of Melian - Forest Of Forgetting
Karnivool - In Verses
KMFDM - Enemy
Lovebites - Outstanding Power
Mayhem - Liturgy Of Death
Michael Monroe - Interstellar
Neal Morse Band - L.I.F.T.
Paul Gilbert - WROC
Puscifer - Normal Isn't
Rob Zombie - The Great Satan
Stam1na - Apnea
Story Of The Year - A.R.S.O.N.
Sylosis - The New Flesh
Tailgunner - Midnight Blitz
Worm - Necropalace
een ander studio-album uit februari 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    5 maart:
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • 6 maart:
  • Airbourne en AAsomvel
  • Fleddy Melculy en Rotzak
  • Jo Quail
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • 7 maart:
  • Five The Hierophant
  • MetallicX en Razernij
  • 8 maart:
  • Luicidal en LocoMuerte
  • Predatory Void
  • Psychonaut
  • Scardust, Hartlight en Isabeau
    4 april:
  • Flowerleaf, Battled en Pandora's Key
  • Gama Bomb en Lich King
  • Infected Rain, Butcher Babies en Black Spikes
  • Valdrin en Amalekim
Kalender
Vandaag jarig:
  • Anders Kjølholm (Volbeat) - 52
  • Bastian Emig (Van Canto) - 46
  • Cameron Grant (Psycroptic) - 45
  • Chris Squire (Yes)† - 78
  • David Haley (Psycroptic) - 46
  • Jason Newsted (Metallica) - 63
  • Mike Fuller (technicus) - 69
  • Paul Bostaph (Slayer) - 62
  • Petros "Christo" Christodoylidis (Firewind) - 51
  • Simen "ICS Vortex" Hestnæs (Dimmu Borgir) - 52
  • Steve Angelo Furgiuele (Gates Of Winter) - 41
  • Ted "Nocturno Culto" Skjellum (Darkthrone) - 54

Vandaag overleden:
  • Johnny Preston - 2011
  • Keith Flint (The Prodigy) - 2019
  • Selim Lemouchi (The Devil's Blood) - 2014
Review

Toundra - IV
Jaar van release: 2015
Label: Superball Music
Toundra - IV
Toundra is een postrockband uit Spanje. Zelf horen ze liever dat je experimentele rock zegt, waarschijnlijk om aan te geven dat ze breder georiënteerd zijn dan de overbevolkte niche. Op bepaalde momenten brengen ze inderdaad wat nieuws, maar na het beluisteren van IV (inderdaad het vierde album) kun je toch niet om de vervloekte term heen.

Ondanks het instrumentale karakter, is het een plaat met een verhaal. Het is grotendeels gebaseerd op de Japanse mythe van Kitsune. Het verhaal gaat over twee vossen die een brandend bos proberen te ontvluchten. Een metafoor voor de zorgen over hoe de mensheid het milieu vernietigt en hoe gevaarlijk mensen kunnen zijn.

Wat de Spanjaarden goed doen, is aangename post-rock maken in de stijl van Explosions In The Sky en in mindere mate Mogwai. Hieraan voegen ze interessante extra’s toe. Een progressief ritme hier (Qarqom) en daar (Oro Rojo) of een kalm intermezzo tussendoor in de vorm van Lluvia. Het draagt allemaal bij aan de veelzijdigheid van deze full-length. Het meest onderscheidend en bovendien zeer geslaagd is het akoestische Viesca, dat rustig begint en met steeds meer lagen opbouwt middels strijk- en blaasinstrumenten en eindigt met een sterke climax.

Toch mis ik bij aardig wat nummers juist de spanningsopbouw die ik zo graag hoor bij deze muziek. Zo duurt Lluvia te lang met overbodig gekras van de gitaren. Het mooie MRWING is juist weer te kort. Andere tracks kunnen de spanning minder goed vasthouden. Zo moet Qarqom het meer van momenten hebben, zoals het sterke slot. Belenos begint weliswaar sterk, maar halverwege zakt het niveau en het mist de climax waar je op zit te wachten. Kitsune zit al veel beter in elkaar. Dit is samen met Strelka dan ook een van de betere tracks.

De Madrilenen weten met IV een aangename plaat af te leveren. Toch mist een aantal tracks een sterke climax of een goede spanningsboog waardoor het optimale rendement er niet uitgehaald wordt. Desondanks is het een gevarieerd werk dat veel postrockfans zal bekoren.

Tracklist
1. Strelka
2. Qarqom
3. Lluvia
4. Belenos
5. Viesca
6. Kitsune
7. MRWING
8. Oro Rojo

Score: 75 / 100

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 2 februari 2015

Toundra - IV
Reactie van Jacco op 23-03-2015 om 20:28u
Score: 80 / 100

Ik moet zeggen ....................... klinkt toch wel erg lekker

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.