Alcatraz
Enquête

Koop jij bij concerten en festivals nog weleens iets bij de merchandisestand(s)?

Ja, ik koop (bijna) altijd een aandenken
Regelmatig, maar lang niet altijd
Alleen bij mijn favoriete artiesten
Alleen als ik de show heel goed vind
Alleen als de prijs me erg meevalt
Alleen als het shirt of andere item me bijzonder aanspreekt
Alleen als ik in een bijzonder goede bui ben
Nee, ik heb inmiddels genoeg shirts en andere merchandise
Nee, vroeger wel, maar tegenwoordig vind ik het te duur
Nee, ook in het verleden deed ik dat zelden of nooit
Ik ga sowieso niet (meer) naar concerten en festivals
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    13 juli:
  • Cradle Of Filth en Nervosa
  • Valley of the Sun, Earth Tongue
  • 15 juli:
  • Battlesnake
  • Carach Angren
  • 16 juli:
  • Anal Vomit en Total Annihilation
  • Battlesnake
  • 19 juli:
  • Arkona
    13 augustus:
  • Cult Of Luna
  • Drowning Pool, Liliac en TerraDown
  • Machine Head en Diggeth
  • Prong
  • Sleepytime Gorillla Museum en Faun Fables
Kalender
Vandaag jarig:
  • Jon Larsen (Volbeat) - 55
  • Joost van den Broek (After Forever) - 43
  • Mark "Barney" Greenway (Napalm Death) - 56
  • Mark "The Animal" Mendoza (Twisted Sister) - 69
  • Tomas Haake (Meshuggah) - 54
  • Twan van Geel (Legion Of The Damned) - 46

Vandaag overleden:
  • Rob Pol (Grim Ordeal) - 2019
Review

Air Raid - Point Of Impact
Jaar van release: 2014
Label: High Roller Records
Air Raid - Point Of Impact
Er is geen enkele aanwijzing die je in het geval van Air Raid op een verkeerd spoor zet. De band komt uit Zweden. Het artwork, logo en foto’s met bandleden spreken boekdelen en Air Raid zit bij High Roller Records. Wie deze heren al kent, weet dat ze enkele jaren geleden nog bij Stormspell Records zaten. Vrij uniek voor een jonge band, daar hun oude label vooral opgepoetste demo’s en vergeten klassiekers uitbrengt.

Bound To Destroy begroet je met een vurig enthousiasme. De galopperende riffs vliegen je om de oren en dat zal het resterende half uur niet anders zijn. Alles wat je in traditionele metal wilt horen, krijg je op een presenteerblaadje bij Air Raid. Alleen blijkt de nieuwe zanger geen luchtalarm te zijn. De hoge uithalen zijn gelukkig spaarzaam. De vorig jaar aangetrokken Arthur Andersson kan het wel, maar klinkt wel heel erg als een gillende keukenmeid.

Het heeft wel iets heel erg bekends. Het valt niet tegen te spreken dat Air Raid zich flink heeft laten beïnvloeden door stad- of landgenoten RAM, Portrait en Enforcer. Sommige fragmenten zijn regelrecht gejat van de klassiekers, maar ook dit luistert erg prettig weg. Victim Of The Night opent als Black Sabbath’s Planet Caravan. Het stukje direct erna, komt ook elders vandaan, maar ik kan daar niet de vinger opleggen. Er zijn wel meer voorbeelden te bedenken. Ik houd het er vooral op dat Air Raid een voorbeeld is van beter goed jatten dan slecht verzinnen.

Bij elkaar duurt Point Of Impact ruim een half uur en in die tijd is veel fraais te horen. Victim Of The Night is ondanks het spiekwerk een heel tof nummer geworden. Flying Fortress bevat fijn in het gehoor liggende gitaarharmonieën. Als instrumentaaltje kan het niet op tegen Transylvania of Genghis Khan, maar het is geen schande om van Iron Maiden te verliezen. Daar staat wel tegenover dat The Fire Within klassemateriaal is. Air Raid zal het goed doen in de underground, maar het zou mooi zijn als er langzamerhand wat van deze bands doorbreken naar een groter publiek.

Tracklist:
1. Bound To Destroy
2. Madness
3. Victim Of The Night
4. Wildfire
5. Flying Fortress
6. Vengeance
7. The Fire Within
8. We Got The Force

Score: 78 / 100

Reviewer: Ruud
Toegevoegd: 6 december 2014

Meer Air Raid:

Battle Beast @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.