Bospop Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Wat is tot dusver de meest gave act die op de affiche van Pitfest heeft gestaan?

1914
Aborted
Amenra
Asphyx
At The Gates
Autopsy
Bloodbath
Cradle Of Filth
D.R.I.
Dog Eat Dog
Exhumed
Gaerea
God Dethroned
Hatebreed
Marduk
Mayhem
Napalm Death
Peter Pan Speedrock
Sodom
Terror
Toy Dolls
Vader
Venom
Voivod
een andere act, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    19 april:
  • Dogma
  • Mariana's Rest, Aeonian Sorrow, Ceremony en Wooden Veins
  • Roadburn festival
  • 23 april:
  • Masterplan
  • Parkour, Vidarr en Waxing Crescent
  • 24 april:
  • Blaze Bayley
  • Cardiac Arrest, Cadaveric Incubation, Warp Chamber en Degraved
  • Iotunn, In Vain en Nephylim
  • Joe Bonamassa
  • Karnivool en Intervals
  • Masterplan
  • Monkey3 en Mars Red Sky
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • Suicidal Angels en Warsenal
  • Undergang en Corpus Offal
  • 25 april:
  • Masterplan en Angelic Forces
  • Officiële opening Baroeg
  • Player en Anger Machine
  • Sanctuary en Martyr
  • Wytch Hazel en Phantom Spell
Geen concerten bekend voor 19-05-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Benoȋt David (Yes) - 60
  • Bob Rock (producent) - 72
  • Eddie Kramer (producent) - 84
  • Hux Nettermalm (Ghost) - 55
  • Markus Eurén (Moonsorrow) - 48
  • Ruud Jolie (Within Temptation) - 50
  • Tommy Kiefer (Krokus)† - 74
  • Tony Martin (Black Sabbath) - 69

Vandaag overleden:
  • Bryan Ottoson (American Head Charge) - 2005
  • Dan "Cernunnos" Vandenplas (Enthroned) - 1997
  • Rob Clayton (Hallows Eve) - 1992
Review

Air Raid - Point Of Impact
Jaar van release: 2014
Label: High Roller Records
Air Raid - Point Of Impact
Er is geen enkele aanwijzing die je in het geval van Air Raid op een verkeerd spoor zet. De band komt uit Zweden. Het artwork, logo en foto’s met bandleden spreken boekdelen en Air Raid zit bij High Roller Records. Wie deze heren al kent, weet dat ze enkele jaren geleden nog bij Stormspell Records zaten. Vrij uniek voor een jonge band, daar hun oude label vooral opgepoetste demo’s en vergeten klassiekers uitbrengt.

Bound To Destroy begroet je met een vurig enthousiasme. De galopperende riffs vliegen je om de oren en dat zal het resterende half uur niet anders zijn. Alles wat je in traditionele metal wilt horen, krijg je op een presenteerblaadje bij Air Raid. Alleen blijkt de nieuwe zanger geen luchtalarm te zijn. De hoge uithalen zijn gelukkig spaarzaam. De vorig jaar aangetrokken Arthur Andersson kan het wel, maar klinkt wel heel erg als een gillende keukenmeid.

Het heeft wel iets heel erg bekends. Het valt niet tegen te spreken dat Air Raid zich flink heeft laten beïnvloeden door stad- of landgenoten RAM, Portrait en Enforcer. Sommige fragmenten zijn regelrecht gejat van de klassiekers, maar ook dit luistert erg prettig weg. Victim Of The Night opent als Black Sabbath’s Planet Caravan. Het stukje direct erna, komt ook elders vandaan, maar ik kan daar niet de vinger opleggen. Er zijn wel meer voorbeelden te bedenken. Ik houd het er vooral op dat Air Raid een voorbeeld is van beter goed jatten dan slecht verzinnen.

Bij elkaar duurt Point Of Impact ruim een half uur en in die tijd is veel fraais te horen. Victim Of The Night is ondanks het spiekwerk een heel tof nummer geworden. Flying Fortress bevat fijn in het gehoor liggende gitaarharmonieën. Als instrumentaaltje kan het niet op tegen Transylvania of Genghis Khan, maar het is geen schande om van Iron Maiden te verliezen. Daar staat wel tegenover dat The Fire Within klassemateriaal is. Air Raid zal het goed doen in de underground, maar het zou mooi zijn als er langzamerhand wat van deze bands doorbreken naar een groter publiek.

Tracklist:
1. Bound To Destroy
2. Madness
3. Victim Of The Night
4. Wildfire
5. Flying Fortress
6. Vengeance
7. The Fire Within
8. We Got The Force

Score: 78 / 100

Reviewer: Ruud
Toegevoegd: 6 december 2014

Meer Air Raid:

Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.