Into The Grave 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete song van Amorphis?

Against Widows
Alone
Amongst Stars
Black Winter Day
Day Of Your Beliefs
Death Of A King
Divinity
Drowned Maid
From The Heaven Of My Heart
House Of Sleep
Into Hiding
Light And Shadow
My Kantele
Silent Waters
Silver Bride
The Bee
The Gathering
The Moon
The Smoke
The Wanderer
The Way
Under The Red Cloud
Wrong Direction
You I Need
een andere Amorphis-kraker, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    19 mei:
  • -(16)-, Ter Ziele en Dunebender
  • John 5 en South Of Salem
  • 20 mei:
  • Deaf Club,
  • JOHN 5
  • 21 mei:
  • Chris Holmes en Thunderor
  • Deville en ¡Pendejo!
  • Howling Giant en Aum Zorion
  • 22 mei:
  • Asphyx
  • Chris Holmes, Thunderor en Lovell's Blade
  • Textures, Sugar Spine en Javier Valdi
  • 23 mei:
  • Plan Nine
  • Textures, Sugar Spine en Javier Valdi
  • 24 mei:
  • Airbag en Lesoir
  • Earthside
  • Hirax, Türböwitch en Dead Serious
    18 juni:
  • Escuela Grind
  • Graspop Metal Meeting
  • Guns n' Roses
  • Kylesa
  • Sólstafir, Oranssi Pazuzu en Hulder
  • The Heavy Eyes
  • Venom Inc. en Torture Squad
Kalender
Vandaag jarig:
  • Asis Nasseri (Haggard) - 55
  • Beatriz Albert (Ebony Ark) - 44
  • Billy Howerdel (A Perfect Circle) - 56
  • Christopher Hall (Stabbing Westward) - 61
  • Colin Goldring (Gnidrolog) - 76
  • Courtney Cox (Burning Witches) - 37
  • Dean Pleasants (Suicidal Tendencies) - 61
  • Edu Falaschi (Angra) - 54
  • Ingo Schwichtenberg (Helloween)† - 61
  • Mike Bridge (Season's End) - 39
  • Page Hamilton (Helmet) - 66
  • Rick Wakeman (Yes) - 77
  • Samppa Hirvonen (Nightwish) - 48
  • Stig Pedersen (D-A-D) - 61

Vandaag overleden:
  • Chris Cornell (Soundgarden) - 2017
Review

TDW - Music To Stand Around And Feel Awkward To
Jaar van release: 2014
Label: Layered Reality Productions

TDW - Music To Stand Around And Feel Awkward To

Progressieve symfonische metal van eigen bodem; onder die noemer valt Music To Stand Around And Feel Awkward To, het nieuwste album van TDW. TDW is het eenmansproject van Tom de Wit die ook op deze nieuwste creatie de composities, een groot deel van de instrumenten en de voornaamste zangpartijen voor zijn rekening neemt. Al sinds 2004 brengt De Wit platen uit onder de naam TDW en daarnaast levert hij een bijdrage aan diverse producties van andere artiesten. Aan ervaring ontbreekt het hem dan ook niet en dat hoor je terug op Music To Stand Around And Feel Awkward To. Voor deze nieuwe schijf heeft hij een aantal nummers van eerder werk nog eens onder de loep genomen en herbewerkt tot grotendeels nieuwe muziekstukken en dat aangevuld met volledig nieuw werk.

Hoewel de plaat als geheel geen conceptalbum mag heten, zit er achter elke song een verhaal dat beschreven wordt door Tom de Wit in het bijbehorende boekje. Voor de geïnteresseerden is dat leuk natuurlijk, maar uiteindelijk is het belangrijkste hoe het klinkt.

TDW kiest ervoor om te openen met het sfeervolle en inleidende Some Things, Part I. De Wit neemt zelf vrijwel alle zangpartijen voor zijn rekening, en daar brengt hij het er aardig mee vanaf. Zijn warme doch melancholische stemgeluid komt het beste tot zijn recht wanneer hij niet kiest voor grootse vocale stuntpraktijken, maar zich hier bescheidener opstelt. Dit werkt zeer goed op het eerste gedeelte van het album, maar wanneer hij in enkele van de latere songs meer begint te eisen van zijn zangkunsten, begint het soms toch wat te wringen. Een aantal van de slotsongs van de plaat zou wellicht beter tot zijn recht zijn gekomen met een paar sterke gastzangers.

Dat punt van kritiek is snel vergeten wanneer je let op de knappe arrangementen die deze plaat rijk is. De ware kracht van TDW schuilt in de sterke opbouw van enkele van de songs en de manier waarop deze ingekleurd zijn met een zeer diverse instrumentatie. Waar de openingstrack van deze schijf nog sober van opzet is, pakt TDW flink uit met Chameleon. Hoewel er van alles gebeurt wat betreft effecten, samenzang, solo's en meer, heb je nergens het idee dat het uit de bocht vliegt en het oog voor een goede song verloren wordt. De Wit experimenteert flink, maar zorgt er tegelijkertijd voor dat je, ondanks alle muzikale poespas, nog een lekkere metalsong over hebt. Ook bij de langere en meer complexe nummers als Dreamwalk, Part II - The Descent en Some Things, Part II.

Ondanks dat TDW in principe een eenmansformatie is, krijgt Tom de Wit op deze plaat hulp van een keur aan gastmuzikanten die we regelmatig voorbij zien komen in de Nederlandse (progressieve) rockscene. Wie welke solo precies voor zijn rekening neemt, staat netjes beschreven in het rijkelijk geïllustreerde boekje: van de spetterende gitaarsolo's van bijvoorbeeld Lennert Kemper en Frank Schiphorst, tot aan de warme sfeervolle klanken van de dulcimer die uiteraard voor rekening komen van Elvyna Dulcimer.

Extra leuk aan TDW en Music To Stand Around And Feel Awkward To is dat Tom de Wit de muziek gratis en voor niks ter download aanbiedt. Het is dus niet alleen bijzonder eenvoudig om deze schijf eens een luisterbeurt te geven, maar ook nog eens zeer de moeite waard. Wanneer je vervolgens besluit deze schijf fysiek in de platenkast te willen hebben, heeft de gedrukte versie drie extra nummers: Heading Back, Dreamwalk, Part II - The Descent en Shock Awakening.

Traclklist:
1. Some Things, Part I
2. Chameleon
3. Surface Scratching
4. Heading Back
5. Home
6. Butterflies
7. Mourning After II
8. Dreamwalk, Part II - The Descent
9. Shock Awakening
10. Jimmy
11. Some Things, Part II

Score: 78 / 100

Reviewer: Waldie
Toegevoegd: 13 juni 2014

Zoeken
    15 mei:
  • Acid Reign - Daze Of The Week
  • Akem Manah - Threnodies
  • Artillery - Made In Hell
  • Atavistia - Old Gods Awaken
  • Desolus - Dwellers Of The Twilight Void
  • Heavenfall - Thorn
  • Port Noir - The Dark We Keep
  • Pro-Pain - Stone Cold Anger
  • Self Deception - One Of Us
  • The Ghoulstars - The Dark Overlords Of The Universe
  • 16 mei:
  • Imprisoned In Flesh - Malignant Mankind
  • 21 mei:
  • Blossom Death - Spirit
  • 22 mei:
  • Armored Saint - Emotion Factory Reset
  • As The Sun Falls - Songs From The Veil
  • Crown Lands - Apocalypse
  • Dimmu Borgir - Grand Serpent Rising
  • Varg - Live At Wolfszeit Festival 2024
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.