Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete studio-album uit 1986?

Accept - Russian Roulette
Bon Jovi - Slippery When Wet
Candlemass - Epicus Doomicus Metallicus
Crimson Glory - Crimson Glory
Dark Angel - Darkness Descends
Destruction - Eternal Devastation
Europe - The Final Countdown
Fates Warning - Awaken The Guardian
Flotsam And Jetsam - Doomsday For The Deceiver
Iron Maiden - Somewhere In Time
King Diamond - Fatal Portrait
Kreator - Pleasure To Kill
Megadeth - Peace Sells, But Who's Buying?
Metal Church - The Dark
Metallica - Master Of Puppets
Motörhead - Orgasmatron
Nuclear Assault - Game Over
Ozzy Osbourne - The Ultimate Sin
Queensrÿche - Rage For Order
Slayer - Reign In Blood
Stryper - To Hell With The Devil
Tankard - Zombie Attack
Tesla - Mechanical Resonance
Yngwie Malmsteen - Trilogy
een andere langspeler uit 1986

[ Uitslag | Enquêtes ]

    29 maart:
  • Gama Bomb, Lich King, Velozza, Headless Hunter en Hateful Agony
  • Triumpher en Scavenger
  • 2 april:
  • Anna KiaRa, Epinikion en Ylisia
  • Degenerate, LIES!, Previse, Written in Blood
  • Stoned Jesus en Wheel
  • 3 april:
  • Full Of Hell, The Body, Jarhead Fertilizer en JAD
  • Hexvessel en Aluk Todolo
  • Kreator, Carcass, Exodus en Nails
  • Molokai, Sneurf en Mountain Eye
  • Samavayo
  • The Browning, Stain The Canvas, The Defect en Heaven.exe
  • The Duskfall, This Ending, Evilon en Butchers Curse
  • THE MON en Kariti
  • 4 april:
  • Dirty Sound Magnet
  • Flowerleaf, Battled en Pandora's Key
  • Gama Bomb en Lich King
  • Infected Rain, Butcher Babies en Black Spikes
  • Valdrin en Amalekim
    29 april:
  • Adrian Vandenberg
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
Kalender
Vandaag jarig:
  • Attila Csihar (Mayhem) - 55
  • Chris Flippin (Lagwagon) - 58
  • Chris Kalandras (Fear Of God) - 54
  • Christiaan Crouwers (Another Messiah) - 46
  • Erhan Karaca (Heretic Soul) - 39
  • Fabio Marin (Internal Suffering) - 48
  • Finn Zierler (Beyond Twilight) - 54
  • Jimmy Work† - 102
  • Patrick Johansson (Stormwind) - 50
  • Perry Farrell (Jane's Addiction) - 67
  • Rutger Smeets (Sungrazer)† - 49
  • Vegard K. Thorsen (Theatre Of Tragedy) - 49
  • Vincent (Yorblind) - 38
Review

Tombs - Savage Gold
Jaar van release: 2014
Label: Relapse Records
Tombs - Savage Gold
Tombs (Brooklyn, New York) is opgericht in 2007 en brengt met Savage Gold zijn derde langspeler uit. Qua stijl opereert de band tussen death en black metal maar zijn er ook voldoende raakvlakken met sludge, doom en hardcore terug te horen. Momenteel geniet Tombs geen grote bekendheid en verkeert voornamelijk in de underground scene. Toch is de band gerust een kanshebber om door te schieten naar de premiumtop van het genre. Voorganger Path Of Totality uit 2011 wist al hoge ogen te gooien en kon rekenen op prima recensies en Savage Gold werd uitgeroepen door verschillende bladen als "one of the most anticipated albums of 2014".

Dat zijn natuurlijk quotes die verwachtingen scheppen en het is de vraag of Tombs dit waar kan maken. Want meestal zijn dit soort dingen vaak goedkope marketingtrucjes om een album aan te prijzen of om een hype te creëren. Niet in dit geval, want Savage Gold laat horen een dijk van een album te zijn dat loeizwaar, log en gevaarlijk is. Als een troosteloze nachtmerrie waaruit niet te ontsnappen valt, sleurt het viertal je mee in een bizarre trip waar hoop vervlogen is en daglicht zich verruilt heeft met eeuwige duisternis. Meteen vanaf opener Thanatos wordt er gebouwd aan deze sfeer doormiddel van hoge, logge gitaarrifs en strak marcherend drumwerk. Zanger Mike Hill schreeuwt de boel op een rustieke en vaak troosteloze manier bij elkaar met zijn zware, diepe stemgeluid dat altijd weet te imponeren. Het lijkt er daarbij op dat hij alle tijd van de wereld heeft en zich nergens voor hoeft in te spannen.

Het rustieke is dan ook een groot kenmerk voor het geluid van Savage Gold. De band neemt alle tijd op de tien uitgesponnen nummers die de plaat telt, waarbij bijna elke track balanceert tegen de vijf á zeven minuten. Hierbij maakt de groep vaak gebruik van eenvoud en herhaling zoals op Deathtripper en Severed Lives, waarbij gitarist Garret Bussanick bijna alleen maar drie noten speelt. Daar tegenover staan dan weer tracks zoals Seance, Ashes en Spiral die snelheid afwisselen met brute passages en balanceren op een voortreffelijke groove.

Savage Gold is een album dat in het begin niet gelijk makkelijk wegluistert en zijn schoonheid pas na meerdere luisterbeurten prijsgeeft. Vooral door de lengte van de tracks en de weinige afwisseling in de nummers kan het in het begin langdradig overkomen en vervelen. Het album duurt met zijn zevenenvijftig minuten dan ook vrij lang. De groep zou echter in een paar nummers best wat kunnen knippen, dat zou de plaat iets compacter maken en zeker ten goede komen. Maar wie tijd en moeite investeert in dit album zal zeker niet bedrogen uitkomen, want elke track weet te imponeren en is sterk te noemen. Neem vooral de tijd voor de plaat en luister hem van begin tot eind, dan haal je het maximale uit de plaat en is het genieten geblazen.

Tracklist:
1. Thanatos
2. Portraits
3. Seance
4. Echoes
5. Deathtripper
6. Edge Of Darkness
7. Ashes
8. Legacy
9. Severed Lives
10. Spiral

Score: 87 / 100

Reviewer: Marcel
Toegevoegd: 12 juni 2014

Tombs - Savage Gold
Reactie van jt op 14-06-2014 om 21:10u
Score: 80 / 100

Waarschijnlijk live nog net even beter want dan komt het meestal iets feller over. Dat heeft deze cd naar mijn mening nodig.

Zoeken
    27 maart:
  • Ain Sof Aur - Theos-Vel-Samael
  • Anneke van Giersbergen - La Mort
  • Bekor Qilish - Consecrated Abysses Of Dread
  • Black Label Society - Engines Of Demolition
  • Cryptworm - Infectious Pathological Waste
  • Deadnate - Mosaic
  • Dionysiaque - La Tourbe Des Rêves
  • Dystopia - De Verboden Diepte II: De Weg van de Meeste Weerstand
  • Heaven & Hell - Breaking Out Of Heaven - 2007-2009
  • Hellripper - Conorach
  • Iron Savior - Awesome Anthems Of The Galaxy
  • Lion’s Share - Inferno
  • Myrath - Wilderness Of Mirrors
  • Overruled - Ritual Of Rebirth
  • The Oldest House - The Art Of Abysswalking
  • Threat Signal - Revelations
  • Total Maniac - Love Overdrive
  • Varmia - Lauks
  • Winterfylleth - The Unyielding Season
  • 3 april:
  • Green Carnation - A Dark Poem, Part II: Sanguis
  • Nervosa - Slave Machine
  • Toxic Shock - Future Is Calling
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.