Batushka
Enquête

Vind jij Knocked Loose een goede vervanger voor Twisted Sister op Graspop?

Ja, ik vind het zelfs een verbetering
Ja, ik vind beide bands gelijkwaardig
Nee, al vind ik Knocked Loose ook best leuk
Nee, al vertrouw ik er op dat er niets beter beschikbaar was
Nee, ik vind het een waardeloze vervanging
Ach, maakt mij niet uit, ik zou geen van beide gaan bekijken
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    18 februari:
  • Motionless In White, Dayseeker en Make Them Suffer
  • 19 februari:
  • Mantah
  • 20 februari:
  • Avatar, Alien Weaponry en Witch Club Satan
  • Born From Pain, Lies! en Stalk
  • Eye Of Melian en Delain (acoustic)
  • Hellevaerder, Asgrauw en Suttungr
  • Plan Nine
  • Sanguisugabogg, Fulci, Gates To Hell en Celestial Sanctuary
  • Urne en Everything Decays
  • 21 februari:
  • Dordrecht Metal Fest
  • Megalomaniacs, Beyond Cruelty en Grofvuil
  • Napalm Death, Whiplash, Varukers en Dopelord
  • 22 februari:
  • Alter Bridge, Daughtry en Sevendust
  • 23 februari:
  • Alter Bridge, Daughtry en Sevendust
    17 maart:
  • Fit For A King, Memphis May Fire, Acres en 156/Silence
Kalender
Vandaag jarig:
  • Bob Katsionis (Firewind) - 49
  • Enric Garcia (Dark Moor) - 53
  • Hungi Berglas (Crystal Ball) - 50
  • J.-H. Rosny aîné (auteur)† - 170
  • Jean-Marc Abate (Your Shapeless Beauty) - 51
  • Kaoru Niikura (Dir En Grey) - 52
  • LG Petrov (Entombed)† - 54
  • Michael LePond (Symphony X) - 60
  • Patrick Uterwijk (Pestilence) - 58
  • Quorthon (Bathory)† - 60
  • Rickey Medlocke (Blackfoot) - 76
  • Rod Smallwood (Sanctuary Records) - 76
  • Stevie Benton (Drowning Pool) - 55
  • Taylor Hawkins (Foo Fighters)† - 54

Vandaag overleden:
  • Michael Davis (MC5) - 2012
Review

Iron Man - South Of The Earth
Jaar van release: 2013
Label: Rise Above Records
Iron Man - South Of The Earth
Het is een mooie maand geweest voor liefhebbers van Monster Magnet, want zij kregen namelijk niet een, maar twee platen voor de kiezen! Het eveneens Amerikaanse Iron Man heeft het trucje van Monster Magnet heel goed door. Ze zijn wat harder en minder psychedelisch, maar de gelijkenissen zijn treffend. Erg opmerkelijk ook, aangezien Iron Man ooit begon als een Black Sabbathtributeband. Als de (originele) gitarist dan ook nog als twee druppels water op blaxploitationlegende Fred, The Hammer, Williamson lijkt, kan ik niets anders doen dan de review beginnen met een diepe buiging.

Terwijl ons land verscheurd wordt over de compleet onzinnige discussie of Zwarte Piet wel of niet rascistisch is, kan ik alleen maar roepen dat de rock- en metalscene echt meer negers kan gebruiken. Misschien is het maar een gevoel of een soort Self-fulfilling prophecy, maar dergelijke muzikanten weten namelijk erg goed de blues te benadrukken in ons geliefde genre. Denk aan Jimi Hendrix of Phil Lynott. Het gaat me te ver om de gitarist en bassist met zulke grootheden te vergelijken, maar het idee mag duidelijk zijn: wat deze heren doen, voelt erg prettig aan. Geen originaliteitsprijs voor Iron Man, maar wel de complimenten voor het heerlijke geluid.

Iron Man is namelijk een goed geoliede stonerrockmachine. De opener is een heel aardige beuker, maar wat gaan de heren heerlijk los in Hail To The Haze en A Whore In Confession! Niet alleen schallen de prettig ronkende gitaargeluiden uit de boxen, maar Iron Man heeft met Dee Calhoun uitstekende nieuwe zanger in huis gehaald. De beste man heeft namelijk een ruwe, maar prettig in het gehoor liggende stem die uitstekend tot zijn recht komt in deze band. Calhoun geeft de muziek echt iets stoers mee. Het bewijst maar weer eens dat een goede zanger goud waard is.

South Of The Earth heeft enige tijd nodig om tot je door te dringen. Het is een album die met bovengenoemde songs een paar troefkaarten in de hand heeft. Net zoals niet alle songs bovengemiddeld goed zijn, is dit geen klassieker die het genre ondersteboven zal zetten. Het is wel een album die niet snel zal vervelen. Het grootste deel bestaat uit uptempo materiaal, maar ook ballads worden niet geschuwd, waarvan Ariel Changed The Sky een mooi voorbeeld is. Het is jammer dat er op de B-kant een paar minder interessante songs passeren, maar dat weerhoudt me er niet van om South Of The Earth te bombarderen als een van de betere stonerrock/doom metalplaten van 2013.

Tracklist:
1. South Of The Earth
2. Hail To The Haze
3. A Whore In Confession
4. The Worst And Longest Day
5. Ariel Changed The Sky
6. IISOEO (The Day Of The Beast)
7. Half-Face / Thy Brother's Keeper (Dunwich Pt. 2)
8. In The Velvet Darkness
9. The Ballad Of Ray Garraty

Score: 80 / 100

Reviewer: Ruud
Toegevoegd: 28 november 2013

Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.