Bospop Into The Grave 2026
Enquête

Wanneer koop jij in de regel een kaartje voor een festival, waarin je erg geïnteresseerd bent?

direct als de voorverkoop begint, ook als er weinig namen bekend zijn
alleen als er een aantrekkelijke vroegevogelkorting is meteen, anders later
zodra er genoeg gave artiesten zijn aangekondigd die ik wil zien
zodra ik genoeg budget heb om een kaartje te kunnen kopen
pas als de volledige line-up en het tijdschema bekend zijn en me bevallen
pas als de weersverwachting bekend is en gunstig uitvalt
pas als ik zeker weet dat ik die dag(en) uit kan gaan
op het laatst, wanneer ik een goedkoop doorverkoopticket kan scoren
ik koop nooit een kaartje voor een muziekfestival
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    2 april:
  • Anna KiaRa, Epinikion en Ylisia
  • Degenerate, LIES!, Previse, Written in Blood
  • Stoned Jesus en Wheel
  • 3 april:
  • Full Of Hell, The Body, Jarhead Fertilizer en JAD
  • Hexvessel en Aluk Todolo
  • Kreator, Carcass, Exodus en Nails
  • Molokai, Sneurf en Mountain Eye
  • Samavayo
  • The Browning, Stain The Canvas, The Defect en Heaven.exe
  • The Duskfall, This Ending, Evilon en Butchers Curse
  • THE MON en Kariti
  • 4 april:
  • Anna KiaRa
  • Dirty Sound Magnet
  • Flowerleaf, Battled en Pandora's Key
  • Gama Bomb en Lich King
  • Infected Rain, Butcher Babies en Black Spikes
  • Valdrin en Amalekim
  • 5 april:
  • Anna KiaRa
  • Black Rabbit Fest
    Met o.a. Martyr, Black Rabbit, Grindpad en Mouflon
  • 6 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Hellripper, Schizophrenia en Sarcator
  • Skynd
  • 7 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Skynd
  • Witch Fever
  • 8 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Witch Fever
    2 mei:
  • Adrian Vandenberg
  • Archers en Between Cities
  • Gavran, Lijkschouwer en Hezurra
  • TerraDown, MagnaCult en Anonemia
  • The Hague Deathfest
    met o.a. Graceless, Slaughterday en Maatkare
Kalender
Vandaag jarig:
  • Aleksi Sihvonen (Medicated) - 42
  • Coen Janssen (Epica) - 45
  • Daniel Droste (Ahab) - 46
  • Giuseppe Spanò (Daedalus) - 50
  • Larry Coryell† - 83
  • Markus Vanhala (Malpractice) - 45
  • Phil Demmel (Machine Head) - 59
  • Richard Loudin (Monolithe) - 52
  • Sascha Gerstner (Helloween) - 49
  • Tim Grose (Lord) - 56

Vandaag overleden:
  • Doug Sax (technicus) - 2015
Review

Omen - Eternal Black Dawn
Jaar van release: 2003
Label: Mausoleum Records
Omen - Eternal Black Dawn
Vaste lezers van de recensies op deze site weten dat ik een zwak heb voor het Belgische platenlabel Mausoleum records, maar over deze release kan ik echter niet echt positief zijn. Omen is een 80's band die in 1983 werd opgericht door gitarist Kenny Powell. Deze man had daarvoor eventjes in de band Savage Grace gespeeld. In de jaren '80 brachten ze enkele cultalbums uit en toen verdwenen ze, net zoals vele andere bands uit het vizier. Kenny Powell richt nu een nieuwe Omen op en brengen met dit 'Eternal black dawn' een cd uit. Een album dat hoge verwachtingen veroorzaakte maar die blijken echt niet ingewilligd te worden.

Het grootste minpunt op dit album zijn de zwakke songs die vast hangen aan elkaar door slecht 'knip en plak werk'. Riffjes bouwen elkaar op en refreinen die niets met de strofen te maken hebben worden plots ingelast. Veel slechte ideeën worden echter sporadisch doorbroken door een leuke zanglijn, een sterk refrein of een leuk gitaarlijntje. Er staan maar enkele goede songs op dit (on)ding en dat zijn de opener '1000 year reign' en 'Chaos in the cathedral'. De andere nummers zijn erg matig. De productie is ook niet echt denderend en de zanger gaat een paar keer de fout in. Een zwakke plaat dus. De fans van het eerste uur worden op het einde ook nog eens beloond op een slechte medley van oud materiaal. Kortom een erg teleurstellend album. Een band die beter nooit meer een plaat had gemaakt dan dit halfslachtig gedoe. Mausoleum records had beter de oude elpees op cd gebrand en deze nieuwe songs daar als bonusmateriaal bij toegevoegd. Ik hoop dat de volgende cd op Mausoleum records weer een topproduct is want dit laat een zure smaak achter in mijn mond. Erg jammer en teleurstellend.

Tracklist:
1. 1000 year reign
2. Eternal black dawn
3. Burning times
4. Blood feud
5. House on rue royale
6. King of the seven seas
7. Chains or delirium
8. Chaos in the cathedral
9. The specter of battles past (medley)

Score: 50 / 100

Reviewer: Kristof
Toegevoegd: 20 augustus 2003

Meer Omen:

Omen - Eternal Black Dawn
Reactie van u op 30-03-2009 om 01:58u
Score: 75 / 100

Toch wel een erg negatief verhaal. Er staan best wat leuke nummers op deze cd en het spel is ook heel behoorlijk. Zelfs de zang mag er op momenten best wezen. Ik ben het met je eens dat deze schijf niet kan tippen aan klassiekers als Battle Cry, of The Curse, maar vijftig is toch wel een heel matige score voor dit plaatje.
Bijzonder is het niet, maar lekker is het wel.

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.