Bibelot, Dordrecht
Enquête

Wat is jouw favoriete rapmetal- of raprocksong ooit?

Anthrax & Public Enemy - Bring The Noise
Beastie Boys - Fight For Your Right
Bloodhound Gang - Fire Water Burn
Body Count - Cop Killer
Clawfinger - Nigger
Deftones - Back To School (Mini Maggit)
Dog Eat Dog - No Fronts
Faith No More - Epic
Falling In Reverse - Popular Monster
Helmet & House Of Pain - Just Another Victim
Hollywood Undead - Undead
Kid Rock - Bawitdaba
Korn - Got The Life
Limp Bizkit - Break Stuff
Linkin Park - In The End
P.O.D. - Youth Of The Nation
Papa Roach - Last Resort
Rage Against The Machine - Killing In The Name
Red Hot Chili Peppers - By The Way
Run-DMC & Aerosmith - Walk This Way
Saliva - Click Click Boom
Skindred - Nobody
Slipknot - Wait And Bleed
Urban Dance Squad - Demagogue
een ander nummer, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    8 september:
  • Pyrrhon en Devoid Of Thought
  • Raven
  • 9 september:
  • Raven
  • 10 september:
  • Voyage 35 en Kristoffer Gildenlöw
  • 11 september:
  • Baroeg Open Air
  • Fear Factory, Crystal Lake, Hate en The Nocturnal Affair
  • Fool's Game, Last Wishes en Malignant Methods
  • Grind Over Helmond met Metrorrhagia, Sarcophagia, Forced Entry en Gastritis
  • Voyage 35 en Kristoffer Gildenlöw
  • 12 september:
  • Baroeg Open Air
  • Havok, Blood Red Throne, Xonor en Eradikated
  • Metal yoga
  • The Red Baron & His Flying Circus en Bonebag Alley
  • Voyage 35 en Kristoffer Gildenlöw
  • Wildman Metal Fest
  • 13 september:
  • Atomic Aggressor en Ectovoid
  • Fear Factory, Crystal Lake, Hate en The Nocturnal Affair
  • RVH Project
  • Sigh en Devil Master
    8 oktober:
  • Spiritbox, Jinjer en Dying Wish
  • The Amity Affliction, Silent Planet, Varials en Orthodox
Kalender
Vandaag jarig:
  • André Silva (Shadowsphere) - 45
  • Benjamin Orr (The Cars)† - 79
  • Chuck Plotkin (producent) - 84
  • Heikki Saari (Norther) - 42
  • Ingar Amlien (Conception) - 63
  • Jacek Hiro (Decapitated) - 46
  • Jay Weinberg (Slipknot) - 36
  • Jeff (Carnal Lust) - 54
  • Jokke (Jokke Og Valentinerne)† - 62
  • Kobi Farhi (Orphaned Land) - 51
  • Marcus Siepen (Blind Guardian) - 58
  • Michael Lardie (Great White) - 68
  • Mick Brown (Dokken) - 70
  • Rafael "Rafa" Yugueros (Darksun) - 49
  • Rainbow (The Birthday Massacre) - 48
  • Troy Sanders (Mastodon) - 53
Review

Ill Niño - Epidemia
Jaar van release: 2012
Label: AFM Records
Ill Niño - Epidemia
Ill Niño brengt al sinds het jaar 2000 met enige regelmaat cd’s op de markt, die op een enkeling na (Enigma) redelijk goede recensies krijgen. Toch weet de band de middenmoot niet te ontstijgen, en de aandacht die men kreeg rond het eerste volwassen debuut Revolution, Revolucion uit 2001 is nooit meer geëvenaard. Gaat hun zesde creatie Epidemia daar verandering in brengen?

Nee, wat mij betreft niet. Ill Niño maakt nu-metal met wat metalcore invloeden maar onderscheidde zich vooral door de Zuid-Amerikaanse invloeden. In 2000 viel dit nog wel op, maar anno 2012 (toen Epidemia het levenslicht zag) moet je van betere huize komen om boven het maaiveld uit te steken. Met Zuid-Amerikaanse invloeden denkt iedereen meteen aan Sepultura en een beetje Soulfly, maar behalve dat de muziek van Ill Niño daar weinig mee te maken heeft zijn die tribal roots ook weinig terug te vinden op Epidemia. En dat had het voor mij toch wat interessanter gemaakt. Als het dan namelijk wel gebeurd (La Epidemia, Death Wants More) ben ik meteen meer geboeid.

Natuurlijk is dit wel een band die inmiddels gepokt en gemazeld is, en dat hoor je aan het bandgeluid en de individuele prestaties. Daar valt niets aan af te dingen. Ook het artwork ziet er prima uit, ondanks dat het zestal al enige albums geleden afscheid heeft genomen van Roadrunner Records en nu de platen via het Duitse AFM Records uitbrengt. Maar dat is niet genoeg om te verbloemen dat dit maar een matig album is.

Enfin, mocht je de cd een kans willen geven luister dan naar het nummer La Epidemia dat met kop en schouders boven de rest van het album uitsteekt. Een lekker agressief nummer waar overigens praktisch geen cleane zang op te horen is. Dat is toch wel een teken aan de wand; waar die cleane zang de hoofdrol vervult worden de nummers wat zeikerig, met Time Won’t Save You en Forgive Me Father als dieptepunt. Daar tegenover stelt de band nummers als Eva en Death Wants More die er prima mee door kunnen.

Nee, Ill Niño zal van betere huize moeten komen om haar bestaansrecht in de toekomst op te eisen. Deze cd zal wederom geen doorbraak betekenen.

Tracklist:
1. The Depression
2. Only The Unloved
3. La Epidemia
4. Eva
5. Demi-God
6. Death Wants More
7. Escape
8. Time Won't Save You
9. Forgive Me Father
10. Invisible People

Score: 67 / 100

Reviewer: Rick
Toegevoegd: 14 januari 2013

Meer Ill Niño:

Ill Niño - Epidemia
Reactie van Bastiaan op 14-01-2013 om 23:04u
Score: 75 / 100

Niet helemaal mee eens, maar ook zeker niet oneens. Het is nog steeds niet fantastisch, maar toch wel erg degelijk. Vind deze plaat na Revolution de beste denk ik. Positief verrast door de grunts. De nummers zijn stuk voor stuk wel goed, maar weinig onderscheidend, het lijkt allemaal een beetje op elkaar. Ik vind de aanwezigheid van tribal elementen ook tegenvallen, wat apart is, want de band vindt juist dat ze nu eens helemaal uitpakken met die tribalinvloeden. Ben het er verder mee eens dat het af en toe wat zeikerig wordt door die flauwe zang. Blijf maar lekker grunten als ik dit zo hoor.

Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.