Into The Grave
Enquête

David Coverdale is definitief met pensioen. Wat is jouw favoriete song uit zijn lange loopbaan met Deep Purple, Whitesnake, solo, Coverdale-Page en gastbijdragen?

Ain't No Love In The Heart Of The City
Blindman
Burn
Crying In The Rain
Don't Break My Heart Again
Fool For Your Loving
Forevermore
Give Me All Your Love
Here I Go Again
Is This Love
Judgement Day
Love Ain't No Stranger
Love Is Blind
Mistreated
Ready An' Willing
Shut Up And Kiss Me
Slow An' Easy
Soldier Of Fortune
Still Of The Night
Stormbringer
Take Me For A Little While
The Last Note Of Freedom
Too Many Tears
Walking In The Shadow Of The Blues
een andere song waarop Coverdale zingt

[ Uitslag | Enquêtes ]

    23 november:
  • All Shall Perish, Peeling Flesh, Vulvodynia en Acranius
  • 26 november:
  • Gutalax, Spasm en Guineapig
  • Perturbator, Kaelan Mikla en Gost
  • Spineshank, (hed) P.E. en South Of Salem
  • 27 november:
  • Spineshank, (hed) P.E. en South Of Salem
  • 28 november:
  • Asagraum, Chösen en Hellevaerder
  • 29 november:
  • Metal Before Christmas
  • Metalstorm en COVID
  • Petzjekket Fest 2025
Geen concerten bekend voor 23-12-2025.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Bryan Joseph Belleau (Gates Of Winter) - 42
  • Chris Adler (Lamb Of God) - 53
  • Christopher Amott (Arch Enemy) - 48
  • Dmitry Vadimovich Titorenko (Holy Blood) - 45
  • Guillermo Izquierdo (Angelus Apatrida) - 42
  • Keith "Bonanno" Alexander (Carnivore)† - 62
  • Patrick Mameli (Pestilence) - 58
Review

Khors - Wisdom Of Centuries
Jaar van release: 2012
Label: Candlelight Records
Khors - Wisdom Of Centuries
In mijn herinnering was Khors altijd dat Oekraïense bandje dat graag in de voetsporen van Nokturnal Mortum wilde treden, maar op een beduidend middelmatiger niveau bleef hangen. De twee platen die ik jaren geleden eens voor een prikje heb opgeduikeld (The Flame Of Eternity’s Decline en Cold), zijn na een gering aantal luisterbeurten langzaam maar zeker ondergesneeuwd onder een dikke laag stof. Middelmatige folk black metal: een soort derderangs Nokturnal Mortum (of tweederangs Kroda of Astrofaes zo u wilt), waarbij met name de songwriterscapaciteiten achterbleven bij de grote voorbeelden.

Anno 2012 zijn er nogal wat zaken veranderd. De band is inmiddels aan zijn vijfde full length toe, die ook nog eens via Candlelight Records verschijnt. Dan heb je toch wel iets in je mars, lijkt mij zo. Het dit jaar verschenen Wisdom Of Centuries biedt dan ook een uitgelezen mogelijkheid om eens te onderzoeken of wijsheid in het geval van Khors ook met de jaren komt. Het begin lijkt er in ieder geval wel op. Na een kort intro schiet Палаючі очі чорного лісу vol overtuiging uit de startblokken. Het ruim negen minuten durende nummer zit vol sfeervolle folkinvloeden, sfeervolle, bij vlagen melancholische riffs en subtiele keyboards. Bovendien laat de voortreffelijke productie alle elementen goed uit de verf komen.

Ook het stoere, epische Останнє листя maakt duidelijk hoe deze band gegroeid is in de afgelopen jaren. Het gaat me wat ver om dit nummer op één voet te plaatsen met de geniale laatste epen van Nokturnal Mortum, maar veel scheelt het qua niveau niet meer. Prachtige, uitgesponnen riffs, goed geplaatste keyboards, potig drumwerk en hier en daar zelfs een opmerkelijke, psychedelische solo zorgen ervoor dat dit nummer tot het beste materiaal van Khors tot op heden hoort. Helaas begint het album daarna een beetje te zwabberen, met twee weinig zeggende instrumentaaltjes.

Het duurt tot het zevende nummer (Лише час забере) voordat het hoge beginniveau weer wordt bereikt. Dan is het echter ook wel weer genieten. Qua sfeer (statig, majestueus en bij vlagen zelfs wat dromerig) doet Khors op Wisdom Of Centuries wel wat denken aan het laatste werk van Sear Bliss. Hoewel dit album nog geen échte topper is, valt Wisdom Of Centuries wel te omschrijven als een verrassend solide plaat van een band waarvan ik eerlijk gezegd weinig meer had verwacht.

Tracklist:
1. Крізь хмари минулого
2. Палаючі очі чорного лісу
3. Останнє листя
4. Де велич гiр обiймає простiр
5. Горизонтів гладінь
6. Мудрість століть
7. Лише час забере
8. Сутінки

Score: 79 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 12 november 2012

Khors - Wisdom Of Centuries
Reactie van Cataclysm Child op 13-11-2012 om 00:04u

Je had wat mij betreft gerust de Engelse vertalingen van de nummers, die ook op de achterkant van de hoes staan, mogen gebruiken, dat is toch net iets handiger dan dat Oekraïens ;-).

In ieder geval een zeer leuke plaat, de 4 volwaardige nummers zijn van een zeer hoog niveau. Nu dat niveau nog wat opkrikken en vooral wat meer volwaardige nummers als deze schrijven en minder intermezzo's en dan kan dit wel wat worden.

Nokturnal Mortum is idd een prima vergelijking, maar ze hebben zeker ook hun mosterd gehaald bij Drudkh en Kroda denk ik.

Dynamo Metalfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.