Into The Grave 2026
Enquête

Welke formatie die daadwerkelijk bestaat of heeft bestaan, bezit de grappigste bandnaam?

Anal Vomit
Babymetal
Band Zonder Banaan
Bongzilla
Butthole Surfers
Cycle Sluts From Hell
Dead Kennedys
Eskimo Callboy
Gay For Johnny Depp
Gentle Art Of Cooking People
Haribo Macht Kinder Froh
Iwrestledabearonce
Kiss The Anus Of A Black Cat
Kutschurft
Pigeons Playing Ping Pong
Pistol Whippin' Party Penguins
Power To The Pipo
Rectal Smegma
Revolting Cocks
Schijten Met Een Stijve (S.M.E.S.)
Spock's Beard
Tony Danza Tapdance Extravaganza
Uncle Acid And The Deadbeats
We Butter The Bread With Butter
een andere grappige bandnaam, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    14 juni:
  • Agent Steel
  • Cro-Mags
  • Into The Grave
  • Sugar
  • 15 juni:
  • Possesssed en Sinsaenum
  • Sugar
  • 16 juni:
  • Knocked Loose en State Power
  • Possesssed en Sinsaenum
  • 17 juni:
  • Blood Incantation en Neptunian Maximalism
  • Cradle Of Filfth
  • Escuela Grind
  • Hulder
  • Snot, Doodseskader en 3 Eyed Kids
  • 18 juni:
  • Escuela Grind
  • Graspop Metal Meeting
  • Guns n' Roses
  • Kylesa
  • Sólstafir, Oranssi Pazuzu en Hulder
  • The Heavy Eyes
  • Venom Inc. en Torture Squad
  • 19 juni:
  • Graspop Metal Meeting
  • Guitar Wolf en The Etters
  • Kylesa
  • Ok Goodnight, Benthos en Ursa
  • The Exploited
  • 20 juni:
  • Graspop Metal Meeting
  • Guns n' Roses
  • The Exploited en Hard Shoulder
Geen concerten bekend voor 14-07-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alan White (Yes)† - 77
  • Chris DeGarmo (Queensrÿche) - 63
  • Daniel Pouylau (Manigance) - 59
  • King Diamond (Mercyful Fate) - 70
  • Loïc Jenn (Karelia) - 46
  • Mike Scaccia (Ministry)† - 61
  • Mikko Lehto (October Falls) - 47
  • Steve Hunter (Alice Cooper) - 78

Vandaag overleden:
  • G.K. Chesterton (auteur) - 1936
Review

Khors - Wisdom Of Centuries
Jaar van release: 2012
Label: Candlelight Records
Khors - Wisdom Of Centuries
In mijn herinnering was Khors altijd dat Oekraïense bandje dat graag in de voetsporen van Nokturnal Mortum wilde treden, maar op een beduidend middelmatiger niveau bleef hangen. De twee platen die ik jaren geleden eens voor een prikje heb opgeduikeld (The Flame Of Eternity’s Decline en Cold), zijn na een gering aantal luisterbeurten langzaam maar zeker ondergesneeuwd onder een dikke laag stof. Middelmatige folk black metal: een soort derderangs Nokturnal Mortum (of tweederangs Kroda of Astrofaes zo u wilt), waarbij met name de songwriterscapaciteiten achterbleven bij de grote voorbeelden.

Anno 2012 zijn er nogal wat zaken veranderd. De band is inmiddels aan zijn vijfde full length toe, die ook nog eens via Candlelight Records verschijnt. Dan heb je toch wel iets in je mars, lijkt mij zo. Het dit jaar verschenen Wisdom Of Centuries biedt dan ook een uitgelezen mogelijkheid om eens te onderzoeken of wijsheid in het geval van Khors ook met de jaren komt. Het begin lijkt er in ieder geval wel op. Na een kort intro schiet Палаючі очі чорного лісу vol overtuiging uit de startblokken. Het ruim negen minuten durende nummer zit vol sfeervolle folkinvloeden, sfeervolle, bij vlagen melancholische riffs en subtiele keyboards. Bovendien laat de voortreffelijke productie alle elementen goed uit de verf komen.

Ook het stoere, epische Останнє листя maakt duidelijk hoe deze band gegroeid is in de afgelopen jaren. Het gaat me wat ver om dit nummer op één voet te plaatsen met de geniale laatste epen van Nokturnal Mortum, maar veel scheelt het qua niveau niet meer. Prachtige, uitgesponnen riffs, goed geplaatste keyboards, potig drumwerk en hier en daar zelfs een opmerkelijke, psychedelische solo zorgen ervoor dat dit nummer tot het beste materiaal van Khors tot op heden hoort. Helaas begint het album daarna een beetje te zwabberen, met twee weinig zeggende instrumentaaltjes.

Het duurt tot het zevende nummer (Лише час забере) voordat het hoge beginniveau weer wordt bereikt. Dan is het echter ook wel weer genieten. Qua sfeer (statig, majestueus en bij vlagen zelfs wat dromerig) doet Khors op Wisdom Of Centuries wel wat denken aan het laatste werk van Sear Bliss. Hoewel dit album nog geen échte topper is, valt Wisdom Of Centuries wel te omschrijven als een verrassend solide plaat van een band waarvan ik eerlijk gezegd weinig meer had verwacht.

Tracklist:
1. Крізь хмари минулого
2. Палаючі очі чорного лісу
3. Останнє листя
4. Де велич гiр обiймає простiр
5. Горизонтів гладінь
6. Мудрість століть
7. Лише час забере
8. Сутінки

Score: 79 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 12 november 2012

Khors - Wisdom Of Centuries
Reactie van Cataclysm Child op 13-11-2012 om 00:04u

Je had wat mij betreft gerust de Engelse vertalingen van de nummers, die ook op de achterkant van de hoes staan, mogen gebruiken, dat is toch net iets handiger dan dat Oekraïens ;-).

In ieder geval een zeer leuke plaat, de 4 volwaardige nummers zijn van een zeer hoog niveau. Nu dat niveau nog wat opkrikken en vooral wat meer volwaardige nummers als deze schrijven en minder intermezzo's en dan kan dit wel wat worden.

Nokturnal Mortum is idd een prima vergelijking, maar ze hebben zeker ook hun mosterd gehaald bij Drudkh en Kroda denk ik.

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.