Batushka Bibelot, Dordrecht
Enquête

Vind jij Knocked Loose een goede vervanger voor Twisted Sister op Graspop?

Ja, ik vind het zelfs een verbetering
Ja, ik vind beide bands gelijkwaardig
Nee, al vind ik Knocked Loose ook best leuk
Nee, al vertrouw ik er op dat er niets beter beschikbaar was
Nee, ik vind het een waardeloze vervanging
Ach, maakt mij niet uit, ik zou geen van beide gaan bekijken
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    20 februari:
  • Avatar, Alien Weaponry en Witch Club Satan
  • Born From Pain, Lies! en Stalk
  • Eye Of Melian en Delain (acoustic)
  • Hellevaerder, Asgrauw en Suttungr
  • Plan Nine
  • Sanguisugabogg, Fulci, Gates To Hell en Celestial Sanctuary
  • Urne en Everything Decays
  • 21 februari:
  • Dordrecht Metal Fest
  • Megalomaniacs, Beyond Cruelty en Grofvuil
  • Napalm Death, Whiplash, Varukers en Dopelord
  • 22 februari:
  • Alter Bridge, Daughtry en Sevendust
  • 23 februari:
  • Alter Bridge, Daughtry en Sevendust
  • 24 februari:
  • Michael Schenker
  • 26 februari:
  • Batushka
  • Between The Buried And Me en Monosphere
  • Fleddy Melcully en Rotzak
    20 maart:
  • Keith Caputo en Serpents
  • Plan Nine
  • Sabiendas, Anomic en Stigmatized
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andy B. Franck (Symphorce) - 55
  • Beatmaster V (Body Count)† - 67
  • Eddy Offord (producent) - 83
  • Kjell "Kee Marcello" Lövbom (Europe) - 66
  • Kurt Cobain (Nirvana)† - 59
  • Nicky Holland (Tears For Fears) - 67
  • Pawel Maciwoda (Scorpions) - 59
  • Virginia Cazorla (Phantom Mask) - 46

Vandaag overleden:
  • Ty Longley (Great White) - 2003
Review

Khors - Wisdom Of Centuries
Jaar van release: 2012
Label: Candlelight Records
Khors - Wisdom Of Centuries
In mijn herinnering was Khors altijd dat Oekraïense bandje dat graag in de voetsporen van Nokturnal Mortum wilde treden, maar op een beduidend middelmatiger niveau bleef hangen. De twee platen die ik jaren geleden eens voor een prikje heb opgeduikeld (The Flame Of Eternity’s Decline en Cold), zijn na een gering aantal luisterbeurten langzaam maar zeker ondergesneeuwd onder een dikke laag stof. Middelmatige folk black metal: een soort derderangs Nokturnal Mortum (of tweederangs Kroda of Astrofaes zo u wilt), waarbij met name de songwriterscapaciteiten achterbleven bij de grote voorbeelden.

Anno 2012 zijn er nogal wat zaken veranderd. De band is inmiddels aan zijn vijfde full length toe, die ook nog eens via Candlelight Records verschijnt. Dan heb je toch wel iets in je mars, lijkt mij zo. Het dit jaar verschenen Wisdom Of Centuries biedt dan ook een uitgelezen mogelijkheid om eens te onderzoeken of wijsheid in het geval van Khors ook met de jaren komt. Het begin lijkt er in ieder geval wel op. Na een kort intro schiet Палаючі очі чорного лісу vol overtuiging uit de startblokken. Het ruim negen minuten durende nummer zit vol sfeervolle folkinvloeden, sfeervolle, bij vlagen melancholische riffs en subtiele keyboards. Bovendien laat de voortreffelijke productie alle elementen goed uit de verf komen.

Ook het stoere, epische Останнє листя maakt duidelijk hoe deze band gegroeid is in de afgelopen jaren. Het gaat me wat ver om dit nummer op één voet te plaatsen met de geniale laatste epen van Nokturnal Mortum, maar veel scheelt het qua niveau niet meer. Prachtige, uitgesponnen riffs, goed geplaatste keyboards, potig drumwerk en hier en daar zelfs een opmerkelijke, psychedelische solo zorgen ervoor dat dit nummer tot het beste materiaal van Khors tot op heden hoort. Helaas begint het album daarna een beetje te zwabberen, met twee weinig zeggende instrumentaaltjes.

Het duurt tot het zevende nummer (Лише час забере) voordat het hoge beginniveau weer wordt bereikt. Dan is het echter ook wel weer genieten. Qua sfeer (statig, majestueus en bij vlagen zelfs wat dromerig) doet Khors op Wisdom Of Centuries wel wat denken aan het laatste werk van Sear Bliss. Hoewel dit album nog geen échte topper is, valt Wisdom Of Centuries wel te omschrijven als een verrassend solide plaat van een band waarvan ik eerlijk gezegd weinig meer had verwacht.

Tracklist:
1. Крізь хмари минулого
2. Палаючі очі чорного лісу
3. Останнє листя
4. Де велич гiр обiймає простiр
5. Горизонтів гладінь
6. Мудрість століть
7. Лише час забере
8. Сутінки

Score: 79 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 12 november 2012

Khors - Wisdom Of Centuries
Reactie van Cataclysm Child op 13-11-2012 om 00:04u

Je had wat mij betreft gerust de Engelse vertalingen van de nummers, die ook op de achterkant van de hoes staan, mogen gebruiken, dat is toch net iets handiger dan dat Oekraïens ;-).

In ieder geval een zeer leuke plaat, de 4 volwaardige nummers zijn van een zeer hoog niveau. Nu dat niveau nog wat opkrikken en vooral wat meer volwaardige nummers als deze schrijven en minder intermezzo's en dan kan dit wel wat worden.

Nokturnal Mortum is idd een prima vergelijking, maar ze hebben zeker ook hun mosterd gehaald bij Drudkh en Kroda denk ik.

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.