Into The Grave 2026
Enquête

Als je nu terugkijkt op de muziek van 2006, want vind jij dan het gaafste studio-album uit dat jaar?

Agalloch - Ashes Against The Grain
Amon Amarth - With Oden On Our Side
Celtic Frost - Monotheist
Delain - Lucidity
Dragonforce - Inhuman Rampage
Eluveitie - Spirit
Enslaved - Ruun
Hatebreed - Supremacy
In Flames - Come Clarity
Insomnium - Above The Weeping World
Iron Maiden - A Matter Of Life And Death
Killswitch Engage - As Daylight Dies
Lamb Of God - Sacrament
Legion Of The Damned - Malevolent Rapture
Mastodon - Blood Mountain
Motörhead - Kiss Of Death
My Dying Bride - A Line Of Deathless Kings
Sabaton - Attero Dominatus
Satyricon - Now, Diabolical
Slayer - Christ Illusion
Stone Sour - Come What(ever) May
Tool - 10,000 Days
Trivium - The Crusade
Wolfmother - Wolfmother
een andere studio-cd uit 2006, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    9 juni:
  • Alter Bridge
  • 10 juni:
  • Crypta
  • Iron Maiden en Evergrey
  • 11 juni:
  • I Killed The Prom Queen en Sugar Spine
  • 12 juni:
  • Cro-Mags
  • Evergrey en Day Six
  • Into The Grave
  • Loyalty Ends Here, Salvage, Arteria en IIvory
  • Vicious Rumors en Thorium
  • ZappenDuster Festival 2026
  • 13 juni:
  • Cro-Mags
  • Evergrey
  • Hulder en Asgrauw
  • Into The Grave
  • Plaguefest 14
  • RVH Project
  • The Motherz
  • Vicious Rumors en Thorium
  • ZappenDuster Festival 2026
  • 14 juni:
  • Agent Steel
  • Cro-Mags
  • Into The Grave
  • Sugar
Geen concerten bekend voor 08-07-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alex Perialas (producent) - 70
  • Alexander Vasilopoulos (Airged L'amh) - 54
  • Alexei Olegovich Andrushenko (Holy Blood) - 42
  • Jens Kidman (Meshuggah) - 60
  • Nick DiSalvo (Elder) - 37
  • Pär Sundström (Sabaton) - 45
  • Per Wiberg (Opeth) - 58
  • Peter Stålfors (Dream Evil) - 56
  • Steve White (KMFDM) - 61

Vandaag overleden:
  • André Matos (Angra) - 2019
  • Frostmourn (Dark Domination) - 2004
Review

Royal Republic - Save The Nation
Jaar van release: 2012
Label: Roadrunner Records
Royal Republic - Save The Nation
Het is twee jaar afwachten geweest of Royal Republic zijn leuke debuut We Are The Royal kon evenaren. Vele bands zijn immers gierend onderuit gegaan bij hun tweede poging. Bovengenoemd debuut kon bogen op leuke, poppy hardrocksongs met een flinke dosis humor en de vraag was natuurlijk of Royal Republic een gimmick bleek, of toch meer in zijn mars had. Het laatste is gelukkig het geval.

De band heeft er ten eerste voor gekozen om de humor grotendeels overboord te gooien en dit is een verstandige keuze gebleken. Save The Nation is daardoor een serieuzere en meer volwassen plaat geworden. Ook muzikaal gezien is deze keuze doorgevoerd, in de vorm van songopbouw en productie. De plaat opent zeer sterk met een rijtje single-waardige nummers, Save The Nation, You Ain’t Nobody en Everybody Wants To Be An Astronaut zijn meteen de beste nummers van de plaat en waren wat mij betreft een betere keuze als single geweest. De eerste single Addictive is namelijk niet erg sterk, met een flauw en erg repetitief refrein.

Variatie troef echter, want waar op het debuut veel nummers op elkaar leken, krijgen we nu een veel breder scala aan stijlen voorgeschoteld. Molotov, Revolution en Vicious zijn heerlijk punky en uptempo. Punch Drunk Love en Let Your Hair Down zijn meer hardrock en zelfs hardcore wordt niet geschuwd met het bonusnummer op de limited edition: This Means War, dat bijna als een Madball-nummer klinkt. De enige echte misser op de plaat is I Don’t Wanna Go Out, dat ronduit vervelend klinkt.

Opvallend zijn het synthesizergebruik en de dameskoortjes die uitermate subtiel in de mix staan en regelmatig voor een glimlach zorgen. Het meezinggehalte is wederom uitermate hoog en ik ben er van overtuigd dat deze nummers het live ook geweldig zullen doen. Royal Republic weet met Save The Nation volledig te overtuigen en hun debuut te evenaren. Lekker!

Tracklist:
1. Save The Nation
2. You Ain't Nobody ('Til Somebody Hates You)
3. Be My Baby
4. Everybody Wants To Be An Astronaut
5. Make Love Not War (If You Have To Make War - Make Sure To Make Time To Make Love Inbetween)
6. Strangers Friends Lovers Strangers
7. Addictive
8. Molotov
9. Punch Drunk Love
10. Sailing Man
11. Let Your Hair Down
12. Revolution
13. Vicious
14. I Don’t Wanna Go Out
15. This Means War (Bonustrack)

Score: 80 / 100

Reviewer: Tatzel
Toegevoegd: 1 oktober 2012

Royal Republic - Save The Nation
Reactie van Damien op 02-10-2012 om 20:30u
Score: 80 / 100

Niks aan toe te voegen, geweldige band :)

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.