Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in februari 2026 werd uitgebracht?

Black Swan - Paralyzed
Buried - Imagined Deformation
Clawfinger - Before We All Die
Converge - Love Is Not Enough
Cryptic Shift - Overspace And Supertime
Cyclone - Known Unto God
Drawn Into Descent - Onrust
Epinikion - The Force Of Nature
Exhumed - Red Asphalt
Eye Of Melian - Forest Of Forgetting
Karnivool - In Verses
KMFDM - Enemy
Lovebites - Outstanding Power
Mayhem - Liturgy Of Death
Michael Monroe - Interstellar
Neal Morse Band - L.I.F.T.
Paul Gilbert - WROC
Puscifer - Normal Isn't
Rob Zombie - The Great Satan
Stam1na - Apnea
Story Of The Year - A.R.S.O.N.
Sylosis - The New Flesh
Tailgunner - Midnight Blitz
Worm - Necropalace
een ander studio-album uit februari 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    2 maart:
  • Mega Colossus en Speed Queen
  • 3 maart:
  • Electric Citizen en Shell Catalyst
  • 5 maart:
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • 6 maart:
  • Airbourne en AAsomvel
  • Fleddy Melculy en Rotzak
  • Jo Quail
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • 7 maart:
  • Five The Hierophant
  • MetallicX en Razernij
  • 8 maart:
  • Luicidal en LocoMuerte
  • Predatory Void
  • Psychonaut
  • Scardust, Hartlight en Isabeau
    2 april:
  • Anna KiaRa, Epinikion en Ylisia
  • Stoned Jesus en Wheel
Kalender
Vandaag jarig:
  • Aljosa Us (Sweet Sorrow) - 52
  • Janne Juutinen (Masterstroke) - 47
  • Joakim Jonsson (Skyfire) - 48
  • Jon Bon Jovi (Bon Jovi) - 64
  • Mark Evans (AC/DC) - 70
  • Method Man (Wu-Tang Clan) - 55
  • Mika Luttinen (Impaled Nazarene) - 55
  • Peter Östros (Insania) - 54
  • Tobias Kersting (Orden Ogan) - 47

Vandaag overleden:
  • Sindre Nedland (In Vain) - 2025
  • Yngve Hanssen (Gaia Epicus) - 2005
Review

I Am I - Event Horizon
Jaar van release: 2012
Label: I Am I Records
I Am I  - Event Horizon
Met de Olympische Spelen nog vers in het achterhoofd zijn we er weer regelmatig aan herinnerd: er zijn winnaars en verliezers. Die komen in verschillende varianten. De ergste, of meest pijnlijke, categorie verliezers is de groep waarvan niemand twijfelt aan medaillekansen. Het publiek verwacht goud, of een andere kleur edelmetaal, maar de verwachtingen worden niet waargemaakt. Dát is verliezen.

Op basis van de voorgeschiedenis is ook de Britse powermetalformatie I Am I een duidelijke medaillekandidaat. De band is namelijk gevormd rondom zanger ZP Theart, die na zijn split met het fantastische Dragonforce op eigen houtje is verder gegaan. Event Horizon is zijn eerste teken van leven na zijn dagen bij Dragonforce. Met het verrukkelijke laatste album van zijn oud-collega’s nog in het geheugen, is het hopen op muzikale wraak. Is Event Horizon net zo’n geweldige plaat geworden?

Nou, niet dus. Wat een ongelooflijke teleurstelling is dit geworden zeg! Dat Event Horizon muzikaal gezien beduidend zou afwijken van Theart’s werk bij Dragonforce was al aangekondigd, maar dat dit zou betekenen dat we een partij oubollige heavy/power metal krijgen voorgeschoteld waar de honden nog geen brood van lusten, werd er niet bij verteld. Het enige nummer dat nog enigszins aardig klinkt, is opener This Is My Life, maar daarna gaat het bergafwaarts.

Nummers als Stay A While, King In Ruins (de titel is pijnlijk ironisch) en Kiss Of Judas klinken onverklaarbaar mat en inspiratieloos. De gitaristen produceren louter de meest basale riffs en qua compositorisch niveau was Event Horizon al in de jaren tachtig achterhaald. Misschien dat I Am I een soort ‘back to basics’-sfeer probeert te creëren, maar dat pakt voor geen meter uit. Ook qua productie valt de band namelijk flink door de mand. Het lijkt wel een veredelde demo-opname! Zelfs de normaal toch uitstekend zingende Theart deelt in de malaise. Het lijkt wel alsof hij het hele album met een fikse verkoudheid heeft ingezongen. Dust 2 Dust zorgt nog voor een kortstondige opleving, maar het mag niet meer baten.

En zo sta je nog als zanger van een van 's werelds meest succesvolle powermetalbands in uitverkochte zalen, en zo kun je weer van voren af aan beginnen. Zonder gelouterde muzikanten om je heen, met een zeer matig debuut vol weinig inspirerende nummers op zak. Maar blijkbaar wel sinds kort met een grote platendeal met Sony op zak. Die houden zeker van oubollige standaardmeuk.

Tracklist:
1. This Is My Life
2. Silent Genocide
3. Stay A While
4. Cross The Line
5. In the Air Tonight
6. King In Ruins
7. Kiss Of Judas
8. Dust 2 Dust
9. Wasted Wonders
10. Pave The Way

Score: 58 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 14 augustus 2012

Zoeken
    27 februari:
  • Black Swan - Paralyzed
  • Cryptic Shift - Overspace And Supertime
  • Die Like Gentlemen - Die Like Gentlemen
  • Drawn Into Descent - Onrust
  • Final Gasp - New Day Symptoms
  • Gladenfold - Soulbound
  • Joel Hoekstra's 13 - From The Fade
  • Mitski - Nothing's About To Happen To Me
  • Necrofier - Transcend Into Oblivion
  • Olhava - Memorial
  • Paul Gilbert - WROC
  • Rob Zombie - The Great Satan
  • Ruoska - Kade
  • Slagmaur - Hulders Ritual
  • The Neal Morse Band - L.I.F.T.
  • Unburier - As Time Awaits
  • Unverkalt - Héréditaire
  • Weedpecker - V
  • 3 maart:
  • Xenobiotic - Dante
  • 6 maart:
  • Gjenferd - Black Smoke Rising
  • Legionary - Never-Ending Quest for Purpose
  • Mega Colossus - Watch Out!
  • Oathbound - Colors In Grey
  • Vreid - The Skies Turn Black
Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.