Fleddy Melculy
Enquête

Van de kernleden Tipton, Downing, Hill en Halford is alleen de laatstgenoemde nog over in de live-formatie van Judas Priest. Vind je het daarom beter als voor optredens de bandnaam voortaan gewijzigd wordt?

Ja
Nee
Geen voorkeur

[ Uitslag | Enquêtes ]

    14 oktober:
  • Audrey Horne en Motorowl
  • The HU en SKÁLD
  • 15 oktober:
  • Firtan en Bezwering
  • 16 oktober:
  • Humanity's Last Breath, Vildhjarta, Enterprise Earth en Karmanjakah
  • Firtan en Bezwering
  • Masters Of Reality
  • Mayhem en Marduk
  • Nymue en De Griene Wâlden
  • 17 oktober:
  • Anvil en Killer
  • Bards of Valor, Ilmarinen, Epinikion en Captain Kelphair and the Salty Seamen
  • Electric Eel Shock en Money & The Man
  • Elise en Jurassic Park
  • Fajtfest Fryslân
  • Life's Metaphor, Unfinished en Drain Life
  • Marko Hietela
  • Reinkaos en Morbid Stinsel
  • Spider Deathfest
    Met Rotten Remains, Anomic en Stoflik Omskot
  • The Dirty Denims en Glock '45
  • The Narrator
  • Wounded
  • 18 oktober:
  • Dimmu Borgir en Behemoth
  • Firtan
    13 november:
  • Changeling, Obsidian Tide en +46 Forty Six Band
  • Clobber
  • Temptations For The Weak en Mantah
  • Tusky en Rats And Daggers
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alan Cassidy (The Black Dahlia Murder) - 37
  • Andrej Volčanšek (Brutart) - 48
  • Benjamin Clapp (White Trash) - 49
  • Bruno Kramm (Das Ich) - 59
  • Chris Farlowe (Atomic Rooster) - 86
  • Daniel "Død" Olaisen (Blood Red Throne) - 49
  • Dave Knudson (Botch) - 50
  • Diego Pires (Warlord) - 41
  • Fabian Gustavsson (Andromeda) - 47
  • Hein Willekens (Legion Of The Damned) - 41
  • James Lascelles (Wheel) - 43
  • Jenny Darren (The Second City Sound) - 77
  • Joey Belladonna (Anthrax) - 66
  • John Greely (Iced Earth) - 64
  • Mike Ohlson (Vektor) - 38
  • Morten Sandager (Mercenary) - 53
  • Neil Aspinall (Apple Records)† - 85
  • Nik Sampson (Benediction) - 37
  • Ole "Bone W. Machine" Öhman (Dissection) - 53
  • Paul Simon (Simon And Garfunkel) - 85
  • Rehn Stillnight (Nocturna) - 34
  • Robert Lamm (Chicago) - 82
  • Ruby Roque (The Project Hate MCMXCIX) - 44
  • Sammy Hagar (Van Halen) - 79
  • The Dude (The Slot) - 48
  • Tomi Kallava (Lightsucker) - 45
  • Wissam Abiad (Kimaera) - 46

Vandaag overleden:
  • Andréa Meyer-Haugen (Nebelhexë) - 2021
  • Gus Chambers (Grip Inc.) - 2008
  • Momadon (Manilla Road) - 2022
  • Saint Dog (Kottonmouth Kings) - 2020
Review

I Am I - Event Horizon
Jaar van release: 2012
Label: I Am I Records
I Am I  - Event Horizon
Met de Olympische Spelen nog vers in het achterhoofd zijn we er weer regelmatig aan herinnerd: er zijn winnaars en verliezers. Die komen in verschillende varianten. De ergste, of meest pijnlijke, categorie verliezers is de groep waarvan niemand twijfelt aan medaillekansen. Het publiek verwacht goud, of een andere kleur edelmetaal, maar de verwachtingen worden niet waargemaakt. Dát is verliezen.

Op basis van de voorgeschiedenis is ook de Britse powermetalformatie I Am I een duidelijke medaillekandidaat. De band is namelijk gevormd rondom zanger ZP Theart, die na zijn split met het fantastische Dragonforce op eigen houtje is verder gegaan. Event Horizon is zijn eerste teken van leven na zijn dagen bij Dragonforce. Met het verrukkelijke laatste album van zijn oud-collega’s nog in het geheugen, is het hopen op muzikale wraak. Is Event Horizon net zo’n geweldige plaat geworden?

Nou, niet dus. Wat een ongelooflijke teleurstelling is dit geworden zeg! Dat Event Horizon muzikaal gezien beduidend zou afwijken van Theart’s werk bij Dragonforce was al aangekondigd, maar dat dit zou betekenen dat we een partij oubollige heavy/power metal krijgen voorgeschoteld waar de honden nog geen brood van lusten, werd er niet bij verteld. Het enige nummer dat nog enigszins aardig klinkt, is opener This Is My Life, maar daarna gaat het bergafwaarts.

Nummers als Stay A While, King In Ruins (de titel is pijnlijk ironisch) en Kiss Of Judas klinken onverklaarbaar mat en inspiratieloos. De gitaristen produceren louter de meest basale riffs en qua compositorisch niveau was Event Horizon al in de jaren tachtig achterhaald. Misschien dat I Am I een soort ‘back to basics’-sfeer probeert te creëren, maar dat pakt voor geen meter uit. Ook qua productie valt de band namelijk flink door de mand. Het lijkt wel een veredelde demo-opname! Zelfs de normaal toch uitstekend zingende Theart deelt in de malaise. Het lijkt wel alsof hij het hele album met een fikse verkoudheid heeft ingezongen. Dust 2 Dust zorgt nog voor een kortstondige opleving, maar het mag niet meer baten.

En zo sta je nog als zanger van een van 's werelds meest succesvolle powermetalbands in uitverkochte zalen, en zo kun je weer van voren af aan beginnen. Zonder gelouterde muzikanten om je heen, met een zeer matig debuut vol weinig inspirerende nummers op zak. Maar blijkbaar wel sinds kort met een grote platendeal met Sony op zak. Die houden zeker van oubollige standaardmeuk.

Tracklist:
1. This Is My Life
2. Silent Genocide
3. Stay A While
4. Cross The Line
5. In the Air Tonight
6. King In Ruins
7. Kiss Of Judas
8. Dust 2 Dust
9. Wasted Wonders
10. Pave The Way

Score: 58 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 14 augustus 2012

Zoeken
    12 oktober:
  • Dominion (New Hampshire) - Mortification of Thy Flesh
  • 14 oktober:
  • Ola Englund - The Neverending Story
  • 15 oktober:
  • Otras - Na Krídlach Morovida
  • Sundowner - Cesspool
  • 16 oktober:
  • Among the Seeds of Death - Master
  • Blind Illusion - Stage Flight: Live At The UC Theatre
  • Carnation - Symphony In Flesh
  • Double Space - Not In A Million Years
  • Fervence - Constructs
  • Generation Steel - Steelmachine
  • Gloryhammer - Space 1993: Wrath of Kor-Virliath
  • Grant The Sun - Biomes
  • Iapetus - The Mother Void
  • Lugubrious Garment - In The Wide Vale Of Uncreated Night
  • Mother of Graves - The Light that Keeps Us
  • Night Hag - Great Dismal Darkness
  • Sépulcre - Cryptic Temple Of Otherworldly Abhorrations
  • Shores of Null - Homesick
  • Shy, Low - Purity Spiral
  • St. Digue - Secret Language
  • Stoned Jesus - Songs to Moon
  • Streamer - Into the Void
  • Temperance - Arcani
  • The Lovecraft Sextet - Penance
  • Thrakian - The Way
  • Threestepstotheocean - Death of Permanence
  • Urarv - Nychta Psychis
  • URNA - The Great Jihad
  • Xeria - Agua
Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.