Enquête

Wat is jouw favoriete song van ZZ Top?

Arrested For Driving While Blind
Blue Jean Blues
Brown Sugar
Cheap Sunglasses
Doubleback
Gimme All Your Lovin'
I Gotsta Get Paid
I'm Bad, I'm Nationwide
Jesus Just Left Chicago
Just Got Paid
La Grange
Legs
Mescalero
My Head's In Mississippi
Pearl Necklace
Pincushion
Rough Boy
Sharp Dressed Man
She's Just Killing Me
Sleeping Bag
Tube Snake Boogie
Tush
Viva Las Vegas
Waitin' For The Bus
een andere kraker van ZZ Top

[ Uitslag | Enquêtes ]

    25 september:
  • Harlott en Struck A Nerve
  • Warrant en Burning
  • Wyatt. E en Hemelbestormer
Kalender
Vandaag jarig:
  • Bob Ringe (manager) - 80
  • Carl-Michael Herlöfsson (producent) - 64
  • Derek Sherinian (Dream Theater) - 60
  • Eerie Von (Danzig) - 62
  • Gene Simmons (Kiss) - 77
  • Geoff Downes (Asia) - 74
  • Johnny Hedlund (Unleashed) - 58
  • Michael Kaluta (illustrator) - 79
  • Olavi Mikkonen (Amon Amarth) - 53
  • Reinhold Mack (producent) - 77
  • Richie Cavalera (Incite) - 41
  • Rob Halford (Judas Priest) - 75
  • Ronald van Prooijen (Picture) - 71
  • Simone van Straten (Sisters Of Suffocation) - 30
  • Vivian Campbell (Def Leppard) - 64

Vandaag overleden:
  • Jack Nitzsche (The Rolling Stones) - 2000
Review

Kill Devil Hill - Kill Devil Hill
Jaar van release: 2012
Label: SPV / Steamhammer Records
Kill Devil Hill - Kill Devil Hill
Bassist Rex Brown ken je van Pantera, drummer Vinny Appice van Black Sabbath en Heaven & Hell. Gitarist Mark Zavon ken je nog niet, evenals zanger Dewey Bragg. Maar die twee ga je wel kennen, want samen met de twee veteranen hebben ze met het titelloze debuutalbum van Kill Devil Hill een erg fraai album afgeleverd.

Het zal niemand verrassen dat het album wat heen en weer gaat tussen de klassieke metal van Black Sabbath en de grooves van Pantera en Down. Met een gemiddelde speelduur van net onder de vier minuten per nummer bevat dit debuutalbum een dozijn compacte treffers met een "southern" inslag. Toch zet de felle, snelle opener War Machine je gelijk wat op het verkeerde been, want het merendeel van de songs bestaat uit midtempo groovers. Pas bij afsluiter Revenge gaat het tempo weer even omhoog. Dat is misschien wel een minpunt, want iets meer diversiteit had wel gemogen. Het mooie akoestische rustpunt Mysterious Ways (nee, geen U2 cover) brengt gelukkig nog een beetje variatie.

Waarom we van Mark Zavon nog nooit gehoord hebben (afgezien van die twee tellen dat hij blijkbaar in W.A.S.P. en Ratt speelde) is mij een raadsel. Hij legt uitstekende zware riffs bovenop de heerlijke fundering van Brown en Appice, maar weet ook wat melodieuze solo's uit zijn mouw te schudden. Een vergelijking met Dimebag Darrell is niet geheel onterecht, al is wel te horen dat Zavon nog lang niet zo ervaren is. Ondanks dat staat hij z'n mannetje en zorgt hij voor een lekker gitaargeluid. Nieuwkomer Dewey Bragg vult het kwartet uitstekend aan. Hij doet bij vlagen wel wat aan Phil Anselmo van Pantera denken, maar ook aan Layle Staley van Alice In Chains. Perfect voor een groovende band als Kill Devil Hill, al geldt ook voor hem dat het wel te horen is dat hij een beetje een groentje is. Zijn stem kan ongetwijfeld nog groeien dus dat belooft wel wat voor de toekomst, mits hij afstapt van de soms wat lijzige zangstijl. Afgezien daarvan is dit het toch een zeer fraai debuutalbum van Kill Devil Hill.

Tracklist:
1. War Machine
2. Hangman
3. Voodoo Doll
4. Gates Of Hell
5. Rise From The Shadows
6. We're All Gonna Die
7. Strange
' 8. Time & Time Again
9. Old Man
10. Mysterious Ways
11. Up In Flames
12. Revenge

Score: 75 / 100

Reviewer: Tonnie
Toegevoegd: 16 mei 2012

Meer Kill Devil Hill:

Kill Devil Hill - Kill Devil Hill
Reactie van marcel op 17-05-2012 om 11:16u
Score: 90 / 100

Dewey Bragg is van pissing razors toch ook wel een bekende metal band hoor

Kill Devil Hill - Kill Devil Hill
Reactie van Bastiaan op 17-05-2012 om 11:40u
Score: 84 / 100

En dat was een goeie band, zoals het mij herinner, een in de stijl van Pantera. Kill Hill Devil klinkt ook ongelooflijk lekker. Hoop ze later dit jaar te zien in Amsterdam.

Kill Devil Hill - Kill Devil Hill
Reactie van metaljanet op 17-05-2012 om 12:00u

Of hoe Alice In Chains vandaag de dag zou klinken?

Zoeken
    22 augustus:
  • Bleeding Antlers - Songs of Praise
  • 24 augustus:
  • Sarcoma - Ponzoña
  • 26 augustus:
  • Ghost - 2 Big To Rig (concertfilm)
  • 27 augustus:
  • Savage Grace - Live In Europe (dvd)
  • 28 augustus:
  • Airbourne - Airbourne
  • Beseech - Future. Present. Past.
  • Colorblind - Who Sold You This Truth ++ Was It Yours To Hold
  • Exumer - Death Mask Messiah
  • Flotsam And Jetsam - Rats In The Temple
  • In This Moment - Witch
  • Kamelot - Dark Asylum
  • Nephila - Huldra
  • Petrosa - Roadburn Chronicles
  • Projector - Before the Last Light
  • Sunscorched - Blood of the Badlands
  • Unholy Redeemer - Journey Beyond Death

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.