Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Zou jij minstens 200 euro over hebben voor een intiem zaalconcert van jouw favoriete muzikant (met begeleidingsband), zoals de fans van Ronnie Wood?

Sterker nog, ik heb gewoon een kaartje gekocht voor Ronnie Wood
Ja, voor één of meer favoriete muzikanten zou ik dat betalen
Alleen in een zeer bijzondere situatie, zoals een glorieus afscheidsconcert
Niet voor soloconcert, wellicht voor grote show van mijn favoriete band(s)
Helaas zijn de muzikanten waarvoor ik dat bedrag over zou hebben al dood
Nee, zo'n bedrag vind ik absurd hoog voor welke artiest of band dan ook
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    19 maart:
  • Kanonenfieber en Mental Cruelty
  • Les Projets d'Athena
  • Villagers Of Ioannina City en My Diligence
  • 20 maart:
  • Benighted, XII Thorns en Bloid
  • Keith Caputo en Serpents
  • Plan Nine
  • Rise A Thousand en Left To Love
  • Sabiendas, Anomic en Stigmatized
  • 21 maart:
  • Eternal Eclipse: Cirith Gorgor, Heinous en Messor Falce
  • Gaerea
  • Gorgoroth, Patristic, Tyrmfar en Lömsk
  • The Motherz en Wild Blaze
  • 22 maart:
  • Angus McSix, Bloodbound en Brainstorm
  • Predatory Void en The Fifth Alliance
  • Woke Up Tied Up, White Knuckle Grip en Posture
  • 25 maart:
  • David Ellefson en M.A.G.O.
    19 april:
  • Dogma
  • Mariana's Rest, Aeonian Sorrow, Ceremony en Wooden Veins
  • Roadburn festival
Kalender
Vandaag jarig:
  • Aksel Sandemose (auteur)† - 127
  • Aksu Hanttu (Entwine) - 47
  • Alex Dubé (Icewind) - 43
  • Axel Johann (Boomerang) - 52
  • Billy Sheehan (Steve Vai) - 73
  • Brann Dailor (Mastodon) - 51
  • Brant Bjork (Kyuss) - 53
  • Dirk Zelmer (Galloglass) - 54
  • Frank Claussen (Theatre Of Tragedy) - 50
  • George Thanasopoulos (Airged L'amh) - 53
  • Gert Bettens (K’s Choice) - 56
  • Jacob Hellner (producent) - 65
  • Jessica Thierjung (Xandria) - 45
  • Patrick McGoohan (acteur)† - 98
  • Ricky Wilson (The B-52’s)† - 73
  • Sebastjan Mulej (Brutart) - 47

Vandaag overleden:
  • Jeff Ward (Nine Inch Nails) - 1993
  • Randy Rhoads (Ozzy Osbourne) - 1982
Review

Les Discrets - Ariettes Oubliées...
Jaar van release: 2012
Label: Prophecy Productions
Les Discrets - Ariettes Oubliées...
Voor de liefhebbers van nostalgische, melancholische Franse shoegazeklanken belooft 2012 een uitstekend jaar te worden. Niet alleen leverde een van de absolute pioniers in dit genre – Alcest – kort geleden zijn derde album af, ook de kompanen van Les Discrets blijven niet achter. De band rondom kunstenaar Fursy Teyssier (de man die onder andere voor Alcest, Drudkh en Agalloch al ronduit fantastisch artwork afleverde) levert met Ariettes Oubliées… eveneens een nieuw album af, twee jaar na het mooie, dromerige debuut Septembre Et Ses Dernières Pensées.

In vergelijking met het debuutalbum zijn de composities op Ariettes Oubliées… in het algemeen langer, meer uitgesponnen en zorgvuldiger opgebouwd. Met name het afwisselende, uitgerekte La Traversée en het prachtige, zeer subtiele Le Mouvement Perpétuel zijn daar prima voorbeelden van. Maar ook op andere nummers, zoals het stemmige, ietwat plechtig klinkende Au Creux De L’hiver laat Les Discrets horen net iets meer uitgebalanceerd te werk te gaan dan op Septembre Et Ses Dernières Pensées.

Verwacht bij Les Discrets geen gierende gitaren, ruizige blackmetalinvloeden of andere fratsen: de muziek is vooral lieflijk kabbelend en sfeervol, met een zeer sporadische versnelling, waarbij de melancholische klanken op fraaie wijze aan de luisteraar voorbij trekken. Dat lijkt de muziek misschien wat saai te maken voor de liefhebbers van het hardere werk, maar Les Discrets slaagt er wonderwel in om die lieflijke, maar tegelijkertijd enigszins neerslachtige sfeer te vangen in liedjes die de aandacht weten vast te houden.

Dit alles maakt Ariettes Oubliées… tot een charmant album met een warme en persoonlijke tint. Ook dit album verschijnt overigens weer in een adembenemend mooie artbook-uitgave, die absoluut de extra kosten waard is. Fursy Teyssier heeft met Ariettes Oubliées… dan ook niet alleen vanuit muzikaal oogpunt een fraai album afgeleverd, maar de artbook-editie is een kunstwerk op zichzelf.

Tracklist:
1. Linceul D’hiver
2. La Traversée
3. Le Mouvement Perpétuel
4. Ariettes Oubliées I: Je Devine À Travers Un Murmure...
5. La Nuit Muette
6. Au Creux De L’hiver
7. Après L‘ Ombre
8. Les Regrets

Score: 83 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 23 maart 2012

Les Discrets - Ariettes Oubliées...
Reactie van Een Metalfan op 25-03-2012 om 13:15u

te saai

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.