Into The Grave 2026
Enquête

Wat vind jij de gaafste act uit het programma van Jera On Air 2026?

A Day To Remember
Architects
Bury Tomorrow
Converge
Decapitated
Distant
Dog Eat Dog
Hatebreed
Het Goede Doel
Hollywood Undead
Ice Nine Kills
Ignite
Kanonenfieber
Madball
Papa Roach
Pennywise
Periphery
Rise Against
Static-X
Suicidal Tendencies
The Offspring
Trivium
Turbonegro
Zeke
een andere band uit de line-up van Jera On Air

[ Uitslag | Enquêtes ]

    11 mei:
  • Machine Head
  • 13 mei:
  • Puffer, Frontsector en Violent Beef
  • 14 mei:
  • Clan Of Xymox en The Essence
  • Creeper en The Howling
  • Riskey Melody en Maki Oyama
  • 15 mei:
  • Conjurer en Terzij De Horde
  • Turbobier, Dikke Dennis & De Röckers en Radical Retard
  • 16 mei:
  • Clan of Xymox, The Essence en Darker
  • Loyalty Ends Here en Manacer
  • 17 mei:
  • Conjurer
Geen concerten bekend voor 11-06-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Christiane "Bobo" Hebold (Rammstein) - 60
  • Christoph Schneider (Rammstein) - 60
  • David Mackay (producent) - 82
  • Gary Wehrkamp (Shadow Gallery) - 56
  • Greg Dulli (The Afghan Whigs) - 61
  • Mads Volf (Manticora) - 53
  • Matias Kupiainen (Stratovarius) - 43
  • Mike Sifringer (Destruction) - 61
  • Neil Carter (UFO) - 68
  • Perttu Kivilaakso (Apocalyptica) - 48
  • Steve Wacholz (Savatage) - 64
  • Teemu Muhli (Paganus) - 41
  • Tom Zutaut (producent) - 67

Vandaag overleden:
  • John Rutsey (Rush) - 2008
  • Noel Redding (The Jimi Hendrix Experience) - 2003
  • Russ Steffens (striptekenaar) - 2020
  • Stan Penridge (Peter Criss) - 2001
  • Trevor Strnad (The Black Dahlia Murder) - 2022
Review

Les Discrets - Ariettes Oubliées...
Jaar van release: 2012
Label: Prophecy Productions
Les Discrets - Ariettes Oubliées...
Voor de liefhebbers van nostalgische, melancholische Franse shoegazeklanken belooft 2012 een uitstekend jaar te worden. Niet alleen leverde een van de absolute pioniers in dit genre – Alcest – kort geleden zijn derde album af, ook de kompanen van Les Discrets blijven niet achter. De band rondom kunstenaar Fursy Teyssier (de man die onder andere voor Alcest, Drudkh en Agalloch al ronduit fantastisch artwork afleverde) levert met Ariettes Oubliées… eveneens een nieuw album af, twee jaar na het mooie, dromerige debuut Septembre Et Ses Dernières Pensées.

In vergelijking met het debuutalbum zijn de composities op Ariettes Oubliées… in het algemeen langer, meer uitgesponnen en zorgvuldiger opgebouwd. Met name het afwisselende, uitgerekte La Traversée en het prachtige, zeer subtiele Le Mouvement Perpétuel zijn daar prima voorbeelden van. Maar ook op andere nummers, zoals het stemmige, ietwat plechtig klinkende Au Creux De L’hiver laat Les Discrets horen net iets meer uitgebalanceerd te werk te gaan dan op Septembre Et Ses Dernières Pensées.

Verwacht bij Les Discrets geen gierende gitaren, ruizige blackmetalinvloeden of andere fratsen: de muziek is vooral lieflijk kabbelend en sfeervol, met een zeer sporadische versnelling, waarbij de melancholische klanken op fraaie wijze aan de luisteraar voorbij trekken. Dat lijkt de muziek misschien wat saai te maken voor de liefhebbers van het hardere werk, maar Les Discrets slaagt er wonderwel in om die lieflijke, maar tegelijkertijd enigszins neerslachtige sfeer te vangen in liedjes die de aandacht weten vast te houden.

Dit alles maakt Ariettes Oubliées… tot een charmant album met een warme en persoonlijke tint. Ook dit album verschijnt overigens weer in een adembenemend mooie artbook-uitgave, die absoluut de extra kosten waard is. Fursy Teyssier heeft met Ariettes Oubliées… dan ook niet alleen vanuit muzikaal oogpunt een fraai album afgeleverd, maar de artbook-editie is een kunstwerk op zichzelf.

Tracklist:
1. Linceul D’hiver
2. La Traversée
3. Le Mouvement Perpétuel
4. Ariettes Oubliées I: Je Devine À Travers Un Murmure...
5. La Nuit Muette
6. Au Creux De L’hiver
7. Après L‘ Ombre
8. Les Regrets

Score: 83 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 23 maart 2012

Les Discrets - Ariettes Oubliées...
Reactie van Een Metalfan op 25-03-2012 om 13:15u

te saai

Zoeken
    8 mei:
  • Black Veil Brides - Vindicate
  • Crashdïet - Art Of Chaos
  • Draconian - In Somnolent Ruin
  • Frozen Soul - No Place For Warmth
  • IATT - Etheric Realms Of The Night
  • Ingested - Denigration
  • Lovebites - Outstanding Power
  • Restless Spirit - Restless Spirit
  • Sabotør - Første Aksjon
  • Teramaze - The Silent Architect
  • The Quill - Master Of The Skies
  • Yoth Iria - Gone With The Devil
  • 15 mei:
  • Acid Reign - Daze Of The Week
  • Akem Manah - Threnodies
  • Artillery - Made In Hell
  • Atavistia - Old Gods Awaken
  • Desolus - Dwellers Of The Twilight Void
  • Heavenfall - Thorn
  • Port Noir - The Dark We Keep
  • Pro-Pain - Stone Cold Anger
  • Self Deception - One Of Us
  • The Ghoulstars - The Dark Overlords Of The Universe
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.