Helldorado
Enquête

Wat is (tot dusver) jouw favoriete song van Mastodon?

Aqua Dementia
Black Tongue
Blood And Thunder
Colony Of Birchmen
Crystal Skull
Curl Of The Burl
Divinations
Floods Of Triton
Hearts Alive
High Road
Iron Tusk
March Of The Fire Ants
Megalodon
More Than I Could Chew
Mother Puncher
Oblivion
Once More ‘Round The Sun
Show Yourself
Steambreather
Teardrinker
The Czar
The Last Baron
The Motherload
The Wolf Is Loose
een andere Mastodon-kraker

[ Uitslag | Enquêtes ]

    15 november:
  • Blackbriar en Forever Still
  • For I Am King en Sugar Spine
  • Plan Nine
  • Submit Fest 2025
  • 16 november:
  • Life Of Agony, Ugly Kid Joe en Terradown
  • 18 november:
  • Halestorm en Bloodywood
  • Lacuna Coil en Nonpoint
  • Life Of Agony, Ugly Kid Joe en Terradown
  • 19 november:
  • Orbit Culture, Gaerea en Atlas
  • 20 november:
  • Lacuna Coil en Nonpoint
  • Life Of Agony, Ugly Kid Joe en Terradown
  • Temple Fang
  • 21 november:
  • Cobra The Impaler en My Diligence
  • Engel Of Deathfest IIII
  • For I Am King, Sugar Spine en Swanslaughter
  • New Model Army en Amy Montgomery
  • Pothamus en Modder
Geen concerten bekend voor 15-12-2025.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Dave "Snaer" van Beers (Her Enchantment) - 51
  • Jim Dickinson (producent)† - 84
  • Jimmy "Judas" Persson (Soilwork) - 46
  • John Grden (Fear Of God)† - 61
  • Juha-Pekka Leppäluoto (Charon) - 51
  • Pontus Jansson (Axenstar) - 52
  • Rami Mustafa (Nervecell) - 42
  • Riitta Heikkonen (Entwine) - 45
  • Ville "Wille-W" Wallenius (Twilightning) - 43
Review

Fastway - Eat Dog Eat
Jaar van release: 2011
Label: SPV / Steamhammer Records

Fastway - Eat Dog Eat

Het verhaal van Fast Eddie Clarke, Fastway en het gegeven dat Eat Dog Eat het eerste nieuwe album in ruim twintig jaar is, is een nogal tragisch gebeuren. Het begon allemaal zo goed in de vroege jaren tachtig: Fast Eddie Clarke was vertrokken bij Motörhead, drummer Topper Heddon van The Clash had wel oren naar een leuk project en bassist Pete Way kon zijn ei ook niet meer kwijt bij UFO. Alleen nog een zanger, die gevonden werd in de persoon van Dave King (Flogging Molly), en de band Fastway was compleet. Ware het niet dat Heddon geen zin had om zich toe te leggen op een volwaardige tweede band en Pete Way met de noorderzon was vertrokken vlak voordat het eerste album op zou worden genomen. Het debuut was ondanks dat nog een redelijk succes, maar elk van de daaropvolgende platen kreeg minder aandacht en de groep verdween in de jaren negentig stilletjes van het toneel.

Ruim twintig jaar later wil Fast Eddie Clarke het nogmaals proberen met een nieuwe zanger/bassist Toby Jepson (Little Angels) en nieuw materiaal in de vorm van Eat Dog Eat. Zoals je van Fast Eddie Clarke kunt verwachten, bevat deze schijf tien compromisloze classic rocksongs, die terug doen denken aan de hoogtijdagen van bijvoorbeeld UFO. Niet zo heel erg origineel, en ook niet altijd even overweldigend, is het vooral de energie waarmee het geheel gebracht wordt wat aanstekelijk werkt. Het gitaarwerk is dik in orde en zanger Jepson laat zich horen met een paar gouden stembanden die perfect zijn voor dit type muziek. Een echte uitschieter is er in de vorm van Sick As A Dog. Hoewel de gitaarriffs aan Motörhead doen denken, geeft de groep er toch een eigen draai aan.

Al met al een zeer degelijk classic rock album, maar geen echte hoogvlieger.

Tracklist:
1. Deliver Me
2. Fade Out
3. Leave The Light On
4. Loving Fool
5. Dead And Gone
6. Sick As A Dog
7. Freedom Song
8. Do You Believe
9. Love I Need
10. On And On

Score: 75 / 100

Reviewer: Walter
Toegevoegd: 8 november 2011

Fastway - Eat Dog Eat
Reactie van Johnny op 09-11-2011 om 14:53u

Inderdaad, het eerste album heb ik ook gekocht vooral omdat Eddie erin speelde en omdat ik een grote Motörhead fan was én ben. Ik vond het geen opzienbarend album en heb ze daarna ook links laten liggen. DIt album zal wel geen potten breken en ook ik heb geen behoefte om het te kopen (of te downloaden). Ik denk dat Eddie er ook niet veel van moet verwachten. Ik hoop voor Eddie dat ik ongelijk heb maar vrees het niet.

Fastway - Eat Dog Eat
Reactie van appie op 15-12-2011 om 18:18u
Score: 80 / 100

prima hardrockalbum , eddie zal er wel geen potten mee breken daar het redelijk gedateerd klinkt maar voor liefhebbers van zeppelin, whitesnake en ufo is deze plaat zeker een aanrader

Zoeken
    12 november:
  • Wheel of Time - Asymmetry
  • 14 november:
  • 1914 - Viribus Unitis
  • Creatures - Creatures II
  • Enemynside - In The Shadows Of Unrest
  • Fimbul Winter - What Once Was
  • Lamp Of Murmuur - The Dreaming Prince In Ecstasy
  • Rise Of The Northstar - Chapter 04: Red Falcon Super Battle! Neo Paris War!!
  • Starforce - Beyond The Eternal Night
  • 21 november:
  • Annisokay - Abyss - The Final Chapter
  • Bloodbound - Field Of Swords
  • Danko Jones - Leo Rising
  • Havamal - Age Of The Gods
  • In Virtue - Age Of Legends
  • Midnite City - Bite The Bullet
  • Stryper - The Greatest Gift Of All
  • The Halo Effect - We Are Shadows
Dynamo Metalfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.