Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-cd of -ep, die in juli 2026 werd uitgebracht?

Avenged Sevenfold - Statica
Bring Me The Horizon - Count Your Blessings Repented
Combichrist - The Venom In The Mouth Of God
Deep Purple - Splat!
Devildriver - Strike And Kill
Dreamtale - Aetherbound
Emptiness - Nowhere Speaks
Finsterforst - Still
Five Finger Death Punch - Legacy
Galneryus - A Cry From The Sky Above
Haken - In A Fever Dream
Jack White - Frozen Charlotte
Left To Die - Initium Mortis
Madball - Not Your Kingdom
Moonspell - Far From God
Motionless In White - Decades
Protest The Hero - Within
Psycroptic - The Pulse Of Annihilation
Sinner - Boom Bang Goodbye
Sojourner - Gateways
Taake - En Skog Av Nidstang
The Hu - Hun
The Plot In You - The Plot In You
The Rolling Stones - Foreign Tongues
een andere release uit juli 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    3 augustus:
  • Alien Ant Farm
  • 4 augustus:
  • Sacred Reich, Angelus apatrida en Velozza
  • 5 augustus:
  • Misery Index en Carnation
  • Opeth
  • Phil Campbell's Bastard Sons
  • Sacred Reich, Angelus Apatrida en Velozza
  • 6 augustus:
  • Alcatraz
  • Luna Kills
  • 7 augustus:
  • Alcatraz
  • 8 augustus:
  • Alcatraz
  • Body Count
  • Deceased..., Putridarium en Mancuerda
  • Elithium en End of the Dream
  • M'era Luna
  • 9 augustus:
  • Alcatraz
  • Arch Enemy
  • M'era Luna
  • Midnight en Phantom Corporation
Geen concerten bekend voor 03-09-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Brandan Schieppati (Bleeding Through) - 46
  • Ed Roland (Collective Soul) - 63
  • James Hetfield (Metallica) - 63
  • Karat Faye (producent) - 75
  • Michael Coons (Lȧȧz Rockit) - 62
  • Skin (Skunk Anansie) - 59
  • Stephen Carpenter (Deftones) - 56

Vandaag overleden:
  • Joseph Conrad (auteur) - 1924
  • Shepard Sherbell (fotograaf) - 2018
Review

Elizium - Relief By The Sun
Jaar van release: 2011
Label: STF Records
Elizium - Relief By The Sun
Elizium is een Nederlandse gothic band opgericht in 1991 door Peter Berends (zang en gitaar), Peter Röge (gitaar) en Gerard Manoch (drums). Anno 2011 bestaat de line-up van de band naast de oprichters uit Erik Zijlstra (keyboards) en Michael Paap (bas). Elizium brengt met Relief By The Sun zijn 2e album uit, een nogal klein aantal releases in het twintigjarig bestaan van de band. Dit is mede het gevolg van verschillende bezettingswijzigingen en een pauze van enkele jaren. In 2007 verscheen het eerste full album Angel Of Mistrust dat volgde op de twee eerdere demo’s in 1997 en 2003.

Relief By The Sun is voor Elizium duidelijk een stap voorwaarts in vergelijking met Angel Of Mistrust door een volwassener geluid en donkerdere atmosfeer. Daar waar het geluid en de mix van het debuutalbum mat klonken, heeft Relief By The Sun een heavy sound met bombastische keyboards, een psychedelische zang en een stevige fundering. De zang van Berends moet je aanspreken, hij klinkt nogal depressief met een rauw randje en soms wat death invloeden. Feit is dat hij erg goed past bij de muziek; de melodramatische zang en de donkere sfeer vullen elkaar goed aan. Nadeel is dat de cd op ten duur wat voorspelbaar gaat worden. De duistere sfeer wordt versterkt door de doom invloeden en door titels als Rotten, Die Alone, Temple of War, titels waar je niet echt vrolijk van wordt.

Relief By The Sun begint met het heavy slow tempo War In Heaven, gevolgd door het stevige Nevermore, een heavy nummer met doom invloeden, bombastische keyboards, rauwe zang. Hiermee geeft Elizium meteen haar visitekaartje af. De ballad Violent Flower is een juweeltje met een geweldige psychedelische gitaarsolo. De band laat met het titelnummer zien ook open te staan voor andere invloeden, Relief By The Sun heeft techno invloeden. Als extra is een akoestische versie van Nevermore, hierdoor eindigt het album met een andere atmosfeer. Misschien leuk voor de diehard fan, maar het nummer past niet bij de cd. De laatste indruk blijft – ook in dit geval - helaas het langste hangen.

Met Relief By The Sun levert Elizium een goed psychedelisch metalalbum af. Een duister album waar je niet vrolijk van wordt, maar waar de fan van psychedelische metal erg blij mee zal zijn. Het gevaar van een wat duister album is dat de nummers op elkaar gaan lijken. Gelukkig heeft Elizium wat afwisseling in de nummers gebracht waardoor het album je aandacht blijft trekken. Minpunt is het laatste akoestische nummer.

Tracklist:
1. War In Heaven
2. Nevermore
3. Rotten
4. Violent Flower
5. Relief By The Sun
6. A Tragic End
7. Raven
8. Nemesis
9. Temple Of War
10. Die Alone
11. Nevermore (acoustisch)

Score: 78 / 100

Reviewer: Ralph
Toegevoegd: 6 oktober 2011

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.