Batushka Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour
Enquête

Wat is jouw favoriete rock- of metalsong uit het jaar 2016?

Alter Bridge - Show Me A Leader
Amon Amarth - Raise Your Horns
Avatar - The Eagle Has Landed
Avenged Sevenfold - The Stage
Brutus - All Along
Death Angel - The Moth
Epica - Beyond The Matrix
Fleddy Melculy - T-Shirt Van Metallica
Ghost - Square Hammer
Gojira - Stranded
Hatebreed - Looking Down The Barrel Of Today
Insomnium - Winter's Gate
Jinjer - Pisces
Kreator - Satan Is Real
Machine Head - Is There Anybody Out There?
Megadeth - Dystopia
Metallica - Spit Out The Bone
Oathbreaker - Second Son Of R.
Obituary - Ten Thousand Ways To Die
Opeth - Sorceress
Overkill - Mean, Green, Killing Machine
Sabaton - The Last Stand
Testament - Brotherhood Of The Snake
Volbeat - The Devil's Bleeding Crown
een andere kraker uit 2016

[ Uitslag | Enquêtes ]

    20 januari:
  • Lionheart en Madball
  • 22 januari:
  • The Answer Lies In The Black Void en Behind Closed Doors
  • 23 januari:
  • Dymytry Paradox
  • 24 januari:
  • Jinjer
  • 25 januari:
  • Cryptopsy, 200 Stab Wounds, Inferi en Corpse Pile
  • Malphas, Drôvich en Verwilderd
  • The Answer Lies In The Black Void, The Fifth Alliance en Ineptitude
    20 februari:
  • Avatar, Alien Weaponry en Witch Club Satan
  • Born From Pain, Lies! en Stalk
  • Hellevaerder, Asgrauw en Suttungr
  • Plan Nine
  • Sanguisugabogg, Fulci, Gates To Hell en Celestial Sanctuary
  • Urne
Kalender
Vandaag jarig:
  • Chris Herring (Power Of Omens) - 56
  • Derrick Green (Sepultura) - 55
  • Greg K. (The Offspring) - 61
  • Herman Frank (Accept) - 67
  • Ian Hill (Judas Priest) - 75
  • Jariot Lehtinen (Waltari) - 59
  • Jonas Mäki (Malpractice) - 51
  • Karl-Heinz "Carlos" Krug (Sunterra) - 51
  • Markus Mustonen (Kent) - 53
  • Martin "Marthus" Škaroupka (Cradle Of Filth) - 45
  • Matthew Tuck (Bullet For My Valentine) - 46
  • Max Naescher (Elis) - 44
  • Michael "Michelle Darkness" Huber (Elis) - 51
  • Oscar Dronjak (Hammerfall) - 54
  • Paul Masvidal (Cynic) - 55
  • Paul Stanley (Kiss) - 74
  • Rob Bourdon (Linkin Park) - 47
  • Sid Wilson (Slipknot) - 49
  • Tracii Guns (L.A. Guns) - 60
  • Walter van Cortenberg (Ancient Rites)† - 56

Vandaag overleden:
  • Dave "Lepard" Hellman (Crashdiet) - 2006
Review

Elizium - Angel Of Mistrust
Jaar van release: 2003
Label: Eigen beheer
Elizium - Angel Of Mistrust
Elizium uit Zoetermeer bestaat al sinds 1991, maar heeft tussen toen en nu niet bijster veel uitgebracht. Met "Angel of Mistrust" laten ze dan eindelijk wat van zich horen. De titel doet vermoeden dat het hier om een clichématige gothic metal release inclusief gezapige sopraanzang en grunts gaat, maar deze schijf ontluikt zich als een licht naar de gothic metal neigend dark metal werkje met min of meer zuivere zang, dat uit acht nummers bestaat en een speelduur van vijfendertig minuten kent.

Ik zal meteen maar onthullen wat me niet zo bevalt aan "Angel of Distrust" (afgezien van de titel), en dat is de manier waarom de zang in de nummers toegepast is. Soms te zacht, dan weer te hard. Veel hiervan is natuurlijk gewoon aan de productie te wijten. Primaire zanger Peter Berends heeft wel een boeiend, opvallend stemgeluid, maar zijn techniek kan wel wat verbetering gebruiken. Ook is dit niet de strakste band die ik ken.
Gelukkig valt er ook genoeg positiefs over het album te vertellen. Elizium schrijft lekker spannende, meeslepende nummers en bedekt ze met een rijk tapijt van klanken. Het gebruik van synths bevalt me zeer, de band weet hier en daar een middeleeuwse sfeer op te wekken. Waar deze band uitstekend in slaagt, is het meevoeren van de luisteraar op een epische reis door vervlogen tijden en fantastische werelden. De band hanteert een sterk narratieve stijl, die met name schittert in nummers als "Ode to Death" en "Fall of Lucifer". Daardoor kan Elizium echter af en toe wat cheesy overkomen, maar ik denk dat de meeste metalliefhebbers daar wel een tolerantie voor ontwikkeld hebben. Metal en kaas gaan nou eenmaal hand in hand.
Productioneel mankeert er nogal wat aan deze cd. Het geluid komt helaas wat amateuristisch over, en er is dan ook echt sprake van een demo-geluid. Wel moet ik zeggen dat het geluid lekker vol is, en alle instrumenten zijn goed te volgen.

Nog even wat prutsen aan de uitvoering en het moet wel goed komen met deze band. Leuke nummers schrijven kennen ze al, evenals sfeer scheppen. Ik denk dat Elizium in dit tijdperk van gothic metal en duistere, sfeer-gerichte metal in het algemeen, niet lang op de achtergrond kan blijven. Check zeker even de mooie, verzorgde website.

Tracklist:
1. Reflecting Eyes
2. Ode to Death
3. Land of Scars
4. Fall of Lucifer
5. Rape of Creed
6. Diabolical Beauty
7. Moonlit Haze
8. Angel of Mistrust

Score: 70 / 100

Reviewer: Patrick T.
Toegevoegd: 9 januari 2004

Elizium - Angel Of Mistrust
Reactie van karlekay op 31-01-2004 om 12:12u
Score: 90 / 100

Wat me opvalt is dat de reviewer zeurt over de titel, maar hem niet goed weet te schrijven. Angel of Mistrust, niet distrust. Misschien dat hij nu de titel wat beter begrijpt? Ik heb hun cd en ik vind hem super. In een tijd van Gothic en rock denk ik dat ze zeker een steentje bij kunnen dragen aan het uitbrengen van originele muziek. Ik blijf ze in ieder geval in de gaten houden.

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.