Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Bij veel concerten en festivals kun je tegenwoordig een VIP-pakket aanschaffen, met bijvoorbeeld een meet-and-greet, exclusieve merchandise of een andere voorkeursbehandeling. Koop jij weleens zo’n (fors) duurder toegangsbewijs?

Ja, ik heb al regelmatig een VIP-pakket aangeschaft
Ja, ik heb reeds 1 of 2 keer zo’n VIP-pakket aangeschaft
Nog niet, maar ik ben wel van plan het een keer te proberen
Helaas, ik zou graag willen, maar kan die VIP-kaartjes niet betalen
Nee, alleen voor iets heel bijzonders zou ik dat overwegen
Nee, ik vind dat niets en koop gewoon een regulier kaartje
Nee, ik kom nooit bij evenementen waar ze VIP-opties hebben
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    11 augustus:
  • Lagwagon
  • Sanguisugabogg, Revocation en Internal Bleeding
  • Wolves In The Throne Room en Ter Ziele
  • 12 augustus:
  • High on Fire en Baardvader
  • Judas Priest
  • KMFDM, Ya Toyah en Jesus on Extesy
  • Mushroomhead en Mountain Eye
  • Summer Breeze
  • 13 augustus:
  • Dynamo Metalfest Pre-Party
  • Summer Breeze
  • The Ghost Inside en Deez Nuts
  • 14 augustus:
  • Dynamo Metalfest
  • Hoods, Brick By Brick, Give Em Blood en Provisional
  • Summer Breeze
  • 15 augustus:
  • Dynamo Metalfest
  • Insurrection, Boneripper, Bladecrusher en Echoes In Ruin
  • Summer Breeze
  • 16 augustus:
  • Dynamo Metalfest
  • 17 augustus:
  • Filth, Kanine en Reformist
    11 september:
  • Baroeg Open Air
  • Fear Factory, Crystal Lake, Hate en The Nocturnal Affair
  • Fool's Game, Last Wishes en Malignant Methods
  • Grind Over Helmond met Metrorrhagia, Sarcophagia, Forced Entry en Gastritis
Kalender
Vandaag jarig:
  • Anton Kabanen (Beast In Black) - 39
  • Jim Kale (The Guess Who) - 83
  • Joe Jackson - 72
  • Ross Halfin (fotograaf) - 69
  • Shel Talmy (producent)† - 89
  • Sylvain Vanholme (Wallace Collection) - 83

Vandaag overleden:
  • Jani Lane (Warrant) - 2011
Review

Wodensthrone - Loss
Jaar van release: 2009
Label: Candlelight Records
Wodensthrone - Loss
Het post-blackgeluid lijkt ook in het Verenigd Koninkrijk te zijn aangeslagen. Wodensthrone is met deze eerste gure langspeler één van de weinige bands uit Engeland die zich de sound van groepen als Fen, Negură Bunget en Altar Of Plagues eigen heeft gemaakt. Van mij mogen ze, want Loss is bepaald geen slechte plaat.

Waarom? Om de simpele reden dat Wodensthrone de sound op geheel eigen wijze verrijkt met invloeden uit de traditionele black metal en pagan metal. Verwacht geen overheersende folkmelodieën, maar een kille en ijzingwekkende aaneenschakeling van duistere riffs en rauwe passages. Zo doet het gitaargeluid meermaals denken aan het geniale laatste album van Blut Aus Nord. Wodensthrone weet met de riffs zo'n zelfde soort epische stemming neer te zetten en dat komt de effectiviteit van het songmateriaal alleen maar ten goede. De structuren doen echter ook regelmatig denken aan een meer gevarieerde versie van het latere materiaal van Graveland.

Zalvend, krachtig en hypnotiserend. Dat zijn de trefwoorden die vooral op Loss van toepassing zijn. Nummers als Those That Crush The Roots Of Blood en Upon These Stones creëren een zeer naargeestige sfeer, waarin het desolate door ijzige keyboardlijnen en prachtige tokkels geweldig aanbeden wordt. Fraai is ook de progressieve opbouw van het schitterende Black Moss. Door middel van beenharde blastbeats, ijzingwekkende zang en een zeer treurig doomy (met tokkels opgesierd) middenstuk zet men precies de juiste toon. Door dieper liggende gitaarmelodieën klinkt de compositie tijdens heftige momenten bijna tranentrekkend mooi.

Dankzij het zalvende geluid van de riffs en de interessante details in de muziek, luistert de cd heerlijk weg, vooral met de koptelefoon. Door ruimschoots te experimenteren met dynamiek en de vooruitstrevende opbouw van de composities, overtreft Wodensthrone met gemak de laatste werken van veel stijlgenoten. Natuurlijk zijn er ook genoeg elementen die interessant zijn voor de fans van traditionelere black metal, maar dankzij de vele lagen in de muziek is Loss een album dat zich keer op keer laat beluisteren, zonder dat de verveling maar een moment toeslaat.

Tracklist:
1. Fyrgenstréam
2. Leódum On Lande
3. Heófungtid
4. Those That Crush The Roots Of Blood
5. Black Moss
6. Upon These Stones
7. Pillar Of The Sun
8. That Which Is Now Forgotten – 597

Score: 85 / 100

Reviewer: Jeroen
Toegevoegd: 20 september 2010

Meer Wodensthrone:

Wodensthrone - Loss
Reactie van metalkerel op 20-09-2010 om 19:16u

ik heb een paar nummers gehoord ik vind het niet echt bijzonder

Wodensthrone - Loss
Reactie van Een Metalfan op 24-09-2010 om 21:13u
Score: 85 / 100

Erg goede CD inderdaad, heb hem al een tijdje en draai hem regelmatig.

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.