Into The Grave
Enquête

South Of Heaven vindt pas in juni plaats, maar de line-up is al compleet. Wat vind jij de gaafste band die voor deze tweede editie is geboekt?

A Knight Under Maria's Altar
Alestorm
Anthrax
Becoming A.D.
Black Label Society
Boneripper
Cavalera plays Chaos A.D.
Corrosion Of Conformity
Death To All
Dismember
Flotsam And Jetsam
Gloryhammer
Haywire
Hellripper
Megadeth
Nephylim
Rectal Smegma
Septicflesh
Sepultura
Severe Torture
The Fifth Alliance
Trenchwar
Wind Rose

[ Uitslag | Enquêtes ]

    23 november:
  • All Shall Perish, Peeling Flesh, Vulvodynia en Acranius
  • 26 november:
  • Gutalax, Spasm en Guineapig
  • Perturbator, Kaelan Mikla en Gost
  • Spineshank, (hed) P.E. en South Of Salem
  • 27 november:
  • Spineshank, (hed) P.E. en South Of Salem
  • 28 november:
  • Asagraum, Chösen en Hellevaerder
  • 29 november:
  • Metal Before Christmas
  • Metalstorm en COVID
  • Petzjekket Fest 2025
Geen concerten bekend voor 23-12-2025.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Bryan Joseph Belleau (Gates Of Winter) - 42
  • Chris Adler (Lamb Of God) - 53
  • Christopher Amott (Arch Enemy) - 48
  • Dmitry Vadimovich Titorenko (Holy Blood) - 45
  • Guillermo Izquierdo (Angelus Apatrida) - 42
  • Keith "Bonanno" Alexander (Carnivore)† - 62
  • Patrick Mameli (Pestilence) - 58
Review

Skeletonwitch - Breathing The Fire
Jaar van release: 2009
Label: Prostethic Records
Skeletonwitch - Breathing The Fire
Thrash metal heb je tegenwoordig in alle vormen en maten. Behalve doom metal is er geen enkel ander genre waarmee het al regelmatig gecombineerd is. Relatief weinig bands hebben deze muziek met black metal gemengd, al begint daar steeds meer verandering in te komen. Het Amerikaanse Skeletonwitch opereert al sinds 2003 en is met Breathing The Fire inmiddels aan hun derde album toe.

Toch is ‘mengen’ in dit geval niet helemaal de juiste omschrijving. Sommige momenten hoor je pure thrashriffs en zo kan het ineens zijn dat je gewoon naar black metal zit te luisteren. De twee stijlen wisselen elkaar af. Het enige wat de muziek bindt, is de vrij saaie deathgrunt. Waar Skeletonwitch zich nog lelijk mee in de vingers snijdt, is het feit dat elk nummer gemiddeld ruim twee minuten duurt. Veel songs herbergen nog wel een aardige riff of solo, maar omdat alles zo kort duurt, vliegt het letterlijk aan je voorbij. Een nummer heeft werkelijk geen kans om zich te ontplooien. Best zonde, want Skeletonwitch kan beter, maar wil dat niet laten horen.

Omdat veel stukken pure black metal zijn, valt Skeletonwitch simpelweg niet in mijn straatje en zodoende betwijfel ik of de band bij veel andere thrashers in de smaak zal vallen. Zelfs degene die graag naar zwartgeblakerde thrash metal luisteren kunnen het beter bij Toxic Holocaust en Nocturnal houden. Breathing The Fire heeft zijn momenten, maar dat is niet genoeg om tegenwoordig nog op te vallen.

Tracklist:
1. Submit To The Suffering
2. Longing For Domination
3. Where The Light Has Failed
4. Released From The Catacombs
5. Stand Fight And Die
6. The Despoiler Of Human Life
7. Crushed Beyond Dust
8. Blinding Black Rage
9. Gorge Upon My Soul
10. Repulsive Salvation
11. Strangled By Unseen Hands
12. And Into The Flame

Score: 65 / 100

Reviewer: Ruud
Toegevoegd: 25 mei 2010

Dynamo Metalfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.