Into The Grave 2026
Enquête

Wat vind jij de gaafste act uit het programma van Jera On Air 2026?

A Day To Remember
Architects
Bury Tomorrow
Converge
Decapitated
Distant
Dog Eat Dog
Hatebreed
Het Goede Doel
Hollywood Undead
Ice Nine Kills
Ignite
Kanonenfieber
Madball
Papa Roach
Pennywise
Periphery
Rise Against
Static-X
Suicidal Tendencies
The Offspring
Trivium
Turbonegro
Zeke
een andere band uit de line-up van Jera On Air

[ Uitslag | Enquêtes ]

    10 mei:
  • Blaze Bayley
  • Temtris
  • 11 mei:
  • Machine Head
  • 13 mei:
  • Puffer, Frontsector en Violent Beef
  • 14 mei:
  • Clan Of Xymox en The Essence
  • Creeper en The Howling
  • Riskey Melody en Maki Oyama
  • 15 mei:
  • Conjurer en Terzij De Horde
  • Turbobier, Dikke Dennis & De Röckers en Radical Retard
  • 16 mei:
  • Clan of Xymox, The Essence en Darker
  • Loyalty Ends Here en Manacer
    10 juni:
  • Crypta
  • Iron Maiden en Evergrey
Kalender
Vandaag jarig:
  • Benjamin Voiseux (Dreamlost) - 44
  • Bono (U2) - 66
  • Danny Carey (Tool) - 65
  • Donovan - 80
  • Egan O'Rourke (Daylight Dies) - 47
  • Joonas Jope Koto (To/Die/For) - 52
  • Luis Barros (Tarantula) - 58
  • Manu Liira (Paganus) - 43
  • Richard Patrick (Filter) - 58
  • Roberto Messina (Alkemyst) - 49
  • Walter Hoeijmakers (Roadburn-festival) - 61

Vandaag overleden:
  • David Wayne (Metal Church) - 2005
Review

Pantheïst - O Solitude
Jaar van release: 2003
Label: Firebox Records
Pantheïst - O Solitude
Een tijdje geleden heb ik een erg leuke avond gehad in de Frontline te Gent. Er was een tof doom metalfestivalletje met Morgion, Mourning beloveth en The propechy. Maar de eerste band van de avond was Pantheïst waarvan ik eerlijk gezegd nog niet van had gehoord. Maar hun set overtuigde mij. De muziek kwam duidelijk uit het hart en de songs hadden duidelijk potentieel. Doom metal is een genre dat ik de laatste twee jaar steeds boeiender en interessanter vind. Zeker omdat er releases als dit uitkomen!

Pantheïst is een Belgische band opgericht door Kostas (zang en keyboard). Deze vierkoppige band speelt trage en afwisselende doom. De nummers (vijf in totaal) duren bij elkaar toch een uur. De cd opent werkelijk fantastisch met het titelnummer. Geweldige song en geweldige passages. Een klassieker. Het tweede nummer duurt veertien minuten en is ook van erg hoge kwaliteit. Dat nummer bevat een rustig begin, een bijna folky akoestische passage, en later in het nummer komt er nog een geweldige 'ontploffing' voor. 'Time' is een meer standaard doommetalnummer maar bevat naar het einde toe nog een prachtig leadgitaarstukje. 'Envy us' is gebaseerd op muzikale stukken van Chopin en Beethoven en is een mooie geluidsescapade. Het vijfde en weeral laatste nummer bevat een erg meesterlijk thema maar duurt wat te lang naar mijn gevoel.

Alle doomfans moeten dit album toch zeker eens gaan beluisteren. De spanning, de emoties, de sfeer en geweldige passages maken dit album tot een parel. Ook de (erg depressieve) teksten zijn erg mooi. Eigenlijk heb ik niet echt kritiek op dit album. Ik hoop deze band dan ook nog eens live te zien (nieuwe tournee met de Finse doommetallers Skepticism volgt onder de erg leuke naam 'Funeral procession 2003') en ik zal ze zeker blijven volgen. Dit is hun eerste echte cd maar in 2001 hadden ze de demo "1000 years" uitgebracht waarvan je gratis nummer kan downloaden van de site mp3.com. Kortom, een geweldig sfeervol doomalbum dat me echt weet te raken. Dit zal nog veel gedraaid worden in huize van Acker rond middernacht! Geweldig!

Tracklist:
1. O Solitude
2. Don't mourn
3. Time
4. Envy us
5. Curse the mourning light

Score: 80 / 100

Reviewer: Kristof
Toegevoegd: 18 april 2003

Meer Pantheïst:

Pantheïst - O Solitude
Reactie van Een_Metalfan op 20-04-2003 om 17:15u

must... have... cd....

Pantheïst - O Solitude
Reactie van Dimmu op 06-07-2005 om 02:47u

leuke groep , chill muziek , je valt er soms wel bij in slaap maar dat heeft z'n charme

Zoeken
    8 mei:
  • Black Veil Brides - Vindicate
  • Crashdïet - Art Of Chaos
  • Draconian - In Somnolent Ruin
  • Frozen Soul - No Place For Warmth
  • IATT - Etheric Realms Of The Night
  • Ingested - Denigration
  • Lovebites - Outstanding Power
  • Restless Spirit - Restless Spirit
  • Sabotør - Første Aksjon
  • Teramaze - The Silent Architect
  • The Quill - Master Of The Skies
  • Yoth Iria - Gone With The Devil
  • 15 mei:
  • Acid Reign - Daze Of The Week
  • Akem Manah - Threnodies
  • Artillery - Made In Hell
  • Atavistia - Old Gods Awaken
  • Desolus - Dwellers Of The Twilight Void
  • Heavenfall - Thorn
  • Port Noir - The Dark We Keep
  • Pro-Pain - Stone Cold Anger
  • Self Deception - One Of Us
  • The Ghoulstars - The Dark Overlords Of The Universe
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.