Bospop Into The Grave 2026
Enquête

Wanneer koop jij in de regel een kaartje voor een festival, waarin je erg geïnteresseerd bent?

direct als de voorverkoop begint, ook als er weinig namen bekend zijn
alleen als er een aantrekkelijke vroegevogelkorting is meteen, anders later
zodra er genoeg gave artiesten zijn aangekondigd die ik wil zien
zodra ik genoeg budget heb om een kaartje te kunnen kopen
pas als de volledige line-up en het tijdschema bekend zijn en me bevallen
pas als de weersverwachting bekend is en gunstig uitvalt
pas als ik zeker weet dat ik die dag(en) uit kan gaan
op het laatst, wanneer ik een goedkoop doorverkoopticket kan scoren
ik koop nooit een kaartje voor een muziekfestival
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    5 april:
  • Anna KiaRa
  • Black Rabbit Fest
    Met o.a. Martyr, Black Rabbit, Grindpad en Mouflon
  • 6 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Hellripper, Schizophrenia en Sarcator
  • Skynd
  • 7 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Skynd
  • Witch Fever
  • 8 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Witch Fever
  • 9 april:
  • 1914 en Katla
  • Carnivore A.D.
  • Lord Of The Lost, Dogma en League Of Distortion
  • Morning Again, Becoming A.D. en Provisional
  • Predatory Void en Inferum
  • 10 april:
  • Carnivore A.D.
  • Novelists, TSS en Vianova
  • Year Of The Goat en Firmament
  • Zeke
  • 11 april:
  • Dead Head en Burning
  • Iotunn, In Vain en Nephylim
  • Smyrna Death Fest
Geen concerten bekend voor 05-05-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Dave Holland (Judas Priest)† - 78
  • Dawn Crosby (Détente)† - 63
  • Fabian "Cem" Kießling (Emergency Gate) - 47
  • Gabriel Hidalgo (Six Magics) - 45
  • Johannes Joseph (Finsterforst) - 41
  • John Congleton (The Paper Chase) - 49
  • Mattias Ljung (Hearse) - 54
  • Mike McCready (Pearl Jam) - 60
  • Peter Grant (manager)† - 91
  • Twan Fleuren (Legion Of The Damned)† - 55
  • Watanabe Miyako (Lovebites) - 36

Vandaag overleden:
  • Cozy Powell (Rainbow) - 1998
  • Jason McCash (The Gates Of Slumber) - 2014
  • Jim Marshall (Marshall-versterkers) - 2012
  • Kurt Cobain (Nirvana) - 1994
  • Layne Staley (Alice In Chains) - 2002
  • Mark "St. John" Norton (Kiss) - 2007
  • Paul O'Neill (Trans-Siberian Orchestra) - 2017
Review

Urgehal - Ikonoklast
Jaar van release: 2009
Label: Season of Mist
Urgehal - Ikonoklast
Drie jaar geleden was ik nog behoorlijk lyrisch over het vorige album van deze Noorse black metallers. Goatcraft Torment was dan ook een erg geslaagde kruisbestuiving van beukende black metal en smeuïge, primitieve thrash metal. Inmiddels heeft de band de overstap naar het grotere Season Of Mist gemaakt. Het sublabel daarvan – Season Of Mist Underground Activists – bewees al eerder een neusje te hebben voor vette, onsubtiel doorbeukende black metal door het geweldige Pest (de Zweedse, waarvan in 2008 de kraker Rest In Morbid Darkness verscheen) onder haar hoede te nemen. Daar kan Ikonoklast niet tegenop, maar dat er bij dat label mensen werken met verstand van goede black metal wordt ook na het beluisteren van dit album weer duidelijk.

In feite gaat Urgehal met Ikonoklast verder waar de band drie jaar geleden ophield. Dat wil zeggen: groovende black metal waarin weinig ruimte is voor nuances. De primitieve thrash en rock ‘n’ roll invloeden zijn ten opzichte van de vorige plaat nog verder toegenomen, waardoor deze plaat rost en beukt als een tiet. Meerdere nummers worden zelfs opgeluisterd met een vlammende gitaarsolo – toch niet erg gebruikelijk binnen het black metalgenre. Met name het nummer The Necessity Of Total Genocide leunt behoorlijk sterk op een smerige Motörhead-groove. Het geheel doet dan ook sterk denken aan het latere werk van Carpathian Forest. Zanger Trondr Nefas beschikt bovendien over een krachtige grunt die prima bij de vuige muziek past.

Het enige minpuntje is de iets te cleane productie. Niet dat Ikonoklast overgeproduceerd is, maar dit soort smerige muziek is toch wel gebaat bij een iets fellere productie. Wat dat betreft kan Urgehal een voorbeeld nemen aan het eerder genoemde Pest. De mensen die bekend zijn met deze band weten inmiddels ook wel wat ze van Ikonoklast kunnen verwachten. Dit album biedt namelijk – net als zijn voorgangers – een klein uurtje heerlijk doorbeukende black metal. Verwacht dus geen melodramatische intermezzo’s, genrevreemde instrumenten, artistieke avant-garde uitspattingen of semi-intellectueel geneuzel, maar gewoon ongenuanceerd geros zonder veel poespas. En dat is ook wel eens lekker!

Tracklist:
1. Stesolid Self-Destruction To Damnation
2. Dødelagt
3. Cut Their Tongue Shut Their Prayer
4. The Necessity Of Total Genocide
5. Kniven Rider Dypt I Natt
6. Astral Projection To Rabid Hell
7. Approaching Doom
8. Holocaust In Utopia
9. Sopor Necrosanctus

Score: 78 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 27 februari 2010

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.