Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour Into The Grave 2026
Enquête

Wat vind jij het meest teleurstellende studio-album, dat in 2025 is uitgebracht?

Alestorm - The Thunderfist Chronicles
Arch Enemy - Blood Dynasty
Architects - The Sky, The Earth And All Between
Babymetal - Metal Forth
Behemoth - The Shit Ov God
Dark Angel - Extinction Level Event
Equilibrium - Equinox
Ghost - Skeletá
Jinjer - Duél
Katatonia - Nightmares As Extensions Of The Waking State
Killswitch Engage - This Consequence
Lacuna Coil - Sleepless Empire
Machine Head - Unatøned
Marko Hietala - Roses From The Deep
Obscura - A Sonication
Orbit Culture - Death Above Life
Paleface Swiss - Cursed
Patriarkh - Prophet Ilja
Sabaton - Legends
Slaughter To Prevail - Grizzly
Sleep Token - Even In Arcadia
Soulfly - Chama
Spiritbox - Tsunami Sea
Volbeat - God Of Angels Trust
een ander tegenvallend album, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    16 januari:
  • Cryptosis en Hesken
  • Rise Of The Wood, Val Tvoar en Echowreck
Kalender
Vandaag jarig:
  • Bill Hicks (komiek)† - 64
  • Billy Gibbons (ZZ Top) - 76
  • Damond Jiniya (Savatage) - 51
  • Dan "Baalberith" Jurecek (Salamandra) - 52
  • Deborah Anderson (Alex Reece) - 55
  • Etienne Gallo (Augury) - 48
  • Henric Carlsson (Nightrage) - 45
  • Hugo Prinsen Geerligs (The Gathering) - 52
  • Ludwig van Beethoven (componist)† - 255
  • Marios Iliopoulos (Nightrage) - 56
  • Sebastian Carrasco (Six Magics) - 42
Review

The Stone - Umro
Jaar van release: 2009
Label: Folter Records

The Stone - Umro

Liefhebbers van melodieuze, redelijk toegankelijke doch agressieve black metal opgelet! De Servische band The Stone heeft een album uitgebracht wat wel eens goed in de smaak zou kunnen vallen.

Opener en titelnummer Umro laat meteen horen wat The Stone in huis heeft: enthousiaste, afwisselende black metal met een aardige dosis melodie. De Serviërs houden duidelijk niet van treuzelen. Toch wordt zo af en toe de snelheid wat teruggenomen, zoals in Krvav Ceo, Nigde Nijedne Rane. Dit gaat hen goed af, ook een langzamer nummer weten ze krachtig te brengen. Over afwisseling valt voor de verandering niet te klagen. Men gaat met gemak van langzaam naar snel en weer terug. Umro verveelt geen moment. Er valt het hele album door genoeg te ontdekken.

Over het algemeen raast de muziek fris en energiek voort, daarom is het des te verrassender als het zevende nummer ...U Smrti, een soort intermezzo met rustige pianoklanken en koorzang blijkt te zijn. Zo weet de band je goed bij de les te houden. Wat de songtitels betekenen weet ik niet, maar de Servische taal past in elk geval goed bij de muziek. Het klinkt lekker venijnig.

Dit album is alweer een poos geleden uitgekomen. Toch heb ik niet het idee dat veel mensen het gehoord hebben. Dat is jammer. Ben je fan van bands als Taake, Kampfar en/of Helrunar of gewoon nieuwsgierig geworden na het lezen van deze recensie? Gauw Umro luisteren dan!

Tracklist:
1. Umro
2. Zlo Je Uvek Korak Ispred
3. Krvav Ceo, Nigde Nijedne Rane
4. Prst Na Obaraču
5. Jesti Srca Ljudi
6. Sam Krenuo Smrt Svoju Da Nađe
7. ...U Smrti
8. Kralj Je Umro

Score: 84 / 100

Reviewer: Nynke
Toegevoegd: 6 februari 2010

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.