Alcatraz
Enquête

Koop jij bij concerten en festivals nog weleens iets bij de merchandisestand(s)?

Ja, ik koop (bijna) altijd een aandenken
Regelmatig, maar lang niet altijd
Alleen bij mijn favoriete artiesten
Alleen als ik de show heel goed vind
Alleen als de prijs me erg meevalt
Alleen als het shirt of andere item me bijzonder aanspreekt
Alleen als ik in een bijzonder goede bui ben
Nee, ik heb inmiddels genoeg shirts en andere merchandise
Nee, vroeger wel, maar tegenwoordig vind ik het te duur
Nee, ook in het verleden deed ik dat zelden of nooit
Ik ga sowieso niet (meer) naar concerten en festivals
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

Geen concerten bekend voor 19-08-2025.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Brian May (Queen) - 78
  • Martin Powell (Cradle Of Filth) - 52
  • Robb Flynn (Machine Head) - 57
  • Russell Allen (Symphony X) - 54
  • Tom Gabriel Fischer (Celtic Frost) - 62
Review

Valkyrja - The Invocation Of Demise (re-release)
Jaar van release: 2009
Label: Metal Blade Records

Valkyrja - The Invocation Of Demise (re-release)

Twee jaren geleden bracht Valkyrja hun debuut The Invocation Of Demise uit. Omdat de band bij Metal Blade getekend heeft, was een re-release van dit album natuurlijk te verwachten. Valyrja speelt op dit album redelijk gemakkelijk in het gehoor liggende black metal. Agressieve vocals, veel snelheidswisselingen met razende uitschieters, een aardig massief geluid en een gelikte productie, jullie kennen het wel. Bands met omschrijvingen als deze zijn vaak niet de meest boeiende, maar schijn kan bedriegen.

Naast dat Valkyrja stevig uit kan halen, heeft de band ook redelijk wat diepgang en heerlijke sferen te bieden. The Invocation Of Demise bevat enkele nummers die zo’n goed uitgewerkte sfeer hebben, dan het kippenvel je op je armen springt en je uit volle borst mee wilt brullen. The Vigil is daar één van. In dit nummer laten deze Zweden langzame, stuwende black horen, met een enorme punch. Op veel momenten doet dit nummer zeer denken aan bepaalde stukken op Marduk’s Nightwing en ik verdenk Valkyrja er dan ook van dit album als inspiratie voor The Vigil te hebben gebruik. Niets dan lof voor Valkyrja overigens, want het nummer heeft een geheel eigen gezicht.

In andere nummers laat Vakyrja weer een heel ander geluid horen, of eigenlijk geluiden, want The Invocation Of Demise zit vol plotselinge sfeerveranderingen en uit het niets opduikende afwisseling. De overgang tussen het agressieve Twilight Revelation en het daaropvolgende melodieuze On Stillborn Wings, is erg opvallend. Zeker als daarna het geweld weer aantrekt en je dan met een mengeling van beide stijlen van doen hebt. Zo weet Valkyarja keer op keer weer te verrassen. De band heeft dan ook met The Invocation Of Demise een pracht van een album op zijn naam staan.

Groot gelijk dus dat Metal Blade besloot tot een re-release, kopen die hap! Voor wie het album al heeft, heeft de band nog een verrassing in petto: de opvolger Contamination zou halverwege januari uit moeten komen.

Tracklist:
1. Origin Reversed
2. As Everything Rupture
3. Plague Death
4. The Vigil
5. Twilight Revelation
6. On Stillborn Wings
7. Sinister Obsession
8. Purification And Demise
9. Frostland

Score: 85 / 100

Reviewer: Erik
Toegevoegd: 2 december 2009

Battle Beast @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.