Batushka Bibelot, Dordrecht
Enquête

Arch Enemy maakt een doorstart, met een nieuwe zangeres (Lauren Hart) en een nieuwe single (To The Last Breath). Ben jij enthousiast?

Ja, want de kersverse single is veelbelovend
Ja, want Lauren Hart maakte bij Once Human al indruk
Ja, want ik vind de vocalen bij Arch Enemy vrij onbelangrijk
Nog niet, maar ik geef de vernieuwde line-up wel een kans
Niet echt, ik verwacht dat het gewoon meer van hetzelfde wordt
Niet echt, ik vind het luid ademhalen op deze single irritant
Nee, ik vind het nieuwe nummer niet bijzonder (of zelfs slecht)
Nee, zonder Alissa White-Gluz heb ik er geen vertrouwen in
Nee, de laatste paar albums vond ik al steeds minder worden
Nee, geef mij maar de releases met Angela Gossow
Nee, geef mij maar het vroege werk met Johan Liiva
Nee, ik hoopte op de komst van een andere vocalist(e)
Nee, Arch Enemy heeft me nooit kunnen bekoren
anders, namelijk

[ Uitslag | Enquêtes ]

    28 februari:
  • A.A. Williams en Spotlights
  • Anger Fest
  • Batushka
  • Brothers Of Metal
  • Metal Heart, Mass Deception en Thrash Attack
  • Necrotted, Necrotesque en From The Crypt
  • Terzij De Horde
  • Velozza, Razorblade Messiah en Severe Mania
  • 1 maart:
  • Heaven Shall Burn, The Halo Effect, The Black Dahlia Murder en Frozen Soul
  • Terzij de Horde, Outlaw, Ultima Necat en Radeloos///Ziedend
  • 2 maart:
  • Mega Colossus en Speed Queen
  • 3 maart:
  • Electric Citizen en Shell Catalyst
  • 5 maart:
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • 6 maart:
  • Airbourne en AAsomvel
  • Fleddy Melculy en Rotzak
  • Jo Quail
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
    28 maart:
  • At The Mountain en A Life Aligned
  • Drachten Darkness
  • Grindhoven
  • Headless Hunter, Deadspeak en Funeral Whore
Kalender
Vandaag jarig:
  • Anthony Wayne McGinnis (Cage) - 48
  • Brian Jones (The Rolling Stones)† - 84
  • Kenneth Seil (Scar Symmetry) - 56
  • Michael Baskette (producent) - 50
  • Nigel Godrich (producent) - 55
  • Rocky Dzidzornu (The Rolling Stones)† - 94
  • Stefan Brunner (Schandmaul) - 49
  • Storm Thorgerson (illustrator)† - 82

Vandaag overleden:
  • David Byron (Uriah Heep) - 1985
  • David Johansen (New York Dolls) - 2025
Review

Job For A Cowboy - Ruination
Jaar van release: 2009
Label: Metal Blade Records
Job For A Cowboy - Ruination
Toen Job For A Cowboy, waarschijnlijk wel de band met de meest vergezochte naam, in 2007 het debuut Genesis op de markt bracht, was het duidelijk hoorbaar dat de band zich ten opzichte van het voorgaande werk muzikaal een behoorlijke stap voorwaarts heeft geslingerd. Crappy metalcore maakte plaats voor iets minder crappy metalcore meets technische death metal. Nu de nieuwe cd Ruination zich wederom met dank aan Metal Blade mag gaan uitsloven, zult u weinig verrassingen opdiepen. Deze keer lijken de cowboys uit Glendale zich vastberaden te hebben vastgebeten in de reeds ontwikkelde sound.

Here's the deal: Kon Genesis uw goedkeuring wegdragen, zult u naar volle tevredenheid van Ruination kunnen nippen, tenzij u weer een tekstueel conceptalbum had verwacht of niet te missen ontwikkelingen, inzake wat dan ook. Die zijn er niet en de teksten zijn deze keer op zichzelf staande fragmenten, voornamelijk teruggrijpend naar politieke en maatschappelijke thema's. Vond u de voorganger kut met peren, dan is Ruination misschien kut met granaatappel en bent u helemaal niet bekend met Job For A Cowboy, dan zult u bij het horen van de band niet steil achterover slaan, want inmiddels hebben zakken vol bands deze vorm van technische death(core) aan de man gebracht.

Zoals gezegd zijn alle bekende ingrediënten van Genesis, op de religieuze teksten na, weer van de partij op Ruination. De van pijn-in-de-ballen-krijs tot zo-klinkt-de-volle-maag-van-een-T-rex buigbare grunt van Jonny Davy, de breaks, de loopings, de stuurse agressie, de muzikale sprint van nummer naar nummer…Hoewel de wederom tien nummers tellende nieuwe plaat wel tien minuten langer dan de vorige duurt. Job For A Cowboy zet alweer een aardig staaltje vingerbrekende moderne metal neer. Soms bijna irritant en soms redelijk imponerend, het is maar net waar u voor warm loopt. Uniek en origineel is dit al lang niet meer, maar vooruit, de band doet het nog steeds met de bijbehorende bekwaamheid, al zijn er inmiddels zoveel bands die het beter kunnen. Jammer dat er niet meer nummers als Ruination zijn. In plaats van het inmiddels bekende drukte kiest de band daarop voor een solide neerwaartse druk, een deprimerende ondertoon, een tragische grunt en laat men het gas los, terwijl de mistroostige tonen over de oren rollen.

Tracklist:
1. Unfurling A Darkened Gospel
2. Summon The Hounds
3. Constitutional Masturbation
4. Regurgitated Disinformation
5. March To Global Enslavement
6. Butchering The Enlightened
7. Lords Of Chaos
8. Psychological Immorality
9. To Detonate and Exterminate
10. Ruination

Score: 76 / 100

Reviewer: Lana
Toegevoegd: 21 juli 2009

Job For A Cowboy - Ruination
Reactie van Wes op 21-07-2009 om 10:59u
Score: 80 / 100

Niet helemaal mee eens, vind deze cd een grote stap voorwaarts!

Job For A Cowboy - Ruination
Reactie van Wout op 21-07-2009 om 17:37u
Score: 75 / 100

Het is inderdaad een stap voorwaarts. Toch moet ik eerlijk zeggen dat dit voor mij allemaal een beetje te 'grijs' is. Dan vind ik een The Price of Existence van All Shall Perish toch baanbrekender en pakkender, doch ook technisch gespeeld, dan dit soort albums.

Ik moet wel zeggen dat die wisselwerking tussen krijs/grunt steeds minder geforceerd overkomen. Het is voor mij echter nog steeds geen band waarvoor ik in de rij ga staan bij de betere platenboer.

Job For A Cowboy - Ruination
Reactie van namen_zijn_voor_watjes op 22-07-2009 om 22:45u
Score: 40 / 100

Toen ik genesis voor het eerst hoorde dacht ik dat hij best goed was maar ik heb nu moeite om niet in slaap te vallen als ik die luister, en dat is niet zo best gezien die amper 30 minuten is. Maar goed, deze is een kleine verbetering. De zang is beter, en als hij niet zoveel highs gebruikte had het mischien wel de status 'goed' bereikt. Het drumwerk is best goed, het is jammer dat hij zo zwak klinkt. Het gitaarwerk is eentonig en levenloos, net als het hele deathcore-genre, trouwens.

Er zijn zoveel geweldige bands, waarom hier naar luisteren als je naar Amorphis, God Dethroned, Insomium, Keep of Kalessin, Necrophobic, noem maar op, kan luisteren?

Zoeken
    27 februari:
  • Black Swan - Paralyzed
  • Cryptic Shift - Overspace And Supertime
  • Die Like Gentlemen - Die Like Gentlemen
  • Drawn Into Descent - Onrust
  • Final Gasp - New Day Symptoms
  • Gladenfold - Soulbound
  • Joel Hoekstra's 13 - From The Fade
  • Mitski - Nothing's About To Happen To Me
  • Necrofier - Transcend Into Oblivion
  • Olhava - Memorial
  • Paul Gilbert - WROC
  • Rob Zombie - The Great Satan
  • Ruoska - Kade
  • Slagmaur - Hulders Ritual
  • The Neal Morse Band - L.I.F.T.
  • Unburier - As Time Awaits
  • Unverkalt - Héréditaire
  • Weedpecker - V
  • 3 maart:
  • Xenobiotic - Dante
  • 6 maart:
  • Gjenferd - Black Smoke Rising
  • Legionary - Never-Ending Quest for Purpose
  • Mega Colossus - Watch Out!
  • Oathbound - Colors In Grey
  • Vreid - The Skies Turn Black
Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.