Enquête

David Coverdale is definitief met pensioen. Wat is jouw favoriete song uit zijn lange loopbaan met Deep Purple, Whitesnake, solo, Coverdale-Page en gastbijdragen?

Ain't No Love In The Heart Of The City
Blindman
Burn
Crying In The Rain
Don't Break My Heart Again
Fool For Your Loving
Forevermore
Give Me All Your Love
Here I Go Again
Is This Love
Judgement Day
Love Ain't No Stranger
Love Is Blind
Mistreated
Ready An' Willing
Shut Up And Kiss Me
Slow An' Easy
Soldier Of Fortune
Still Of The Night
Stormbringer
Take Me For A Little While
The Last Note Of Freedom
Too Many Tears
Walking In The Shadow Of The Blues
een andere song waarop Coverdale zingt

[ Uitslag | Enquêtes ]

    18 november:
  • Halestorm en Bloodywood
  • Lacuna Coil en Nonpoint
  • Life Of Agony, Ugly Kid Joe en Terradown
  • 19 november:
  • Orbit Culture, Gaerea en Atlas
  • 20 november:
  • Lacuna Coil en Nonpoint
  • Life Of Agony, Ugly Kid Joe en Terradown
  • Temple Fang
  • 21 november:
  • Cobra The Impaler en My Diligence
  • Engel Of Deathfest IIII
  • For I Am King, Sugar Spine en Swanslaughter
  • New Model Army en Amy Montgomery
  • Pothamus en Modder
  • 22 november:
  • Adrian Vandenberg
  • Deadhead en Anomic
  • For I Am King, Sugar Spine en Another Now
  • Grindpad, Persecutor en Velozza
  • Pene Corrida en MagnaCult
  • Sacred Reich en Martyr
  • 23 november:
  • All Shall Perish, Peeling Flesh, Vulvodynia en Acranius
Kalender
Vandaag jarig:
  • Ben Varon (Amoral) - 42
  • Edd Griles (regisseur)† - 80
  • George Aspiotis (Spitfire) - 52
  • Herman Rarebell (Scorpions) - 76
  • Jan Kuehnemund (Vixen)† - 72
  • Jeff Ward (Nine Inch Nails)† - 63
  • Jonathan "Johnny Christ" Seward (Avenged Sevenfold) - 41
  • Kirk Hammett (Metallica) - 63
  • Stefan Zobel (Boomerang) - 54
  • Stian Tomt "Shagrath" Thoresen (Dimmu Borgir) - 49

Vandaag overleden:
  • Bjørn Müller (Backstreet Girls) - 2024
  • Malcolm Young (AC/DC) - 2017
  • Michael Kamen (componist) - 2003
  • Mick Rock (fotograaf) - 2021
Review

Sarke - Vorunah
Jaar van release: 2009
Label: Indie Recordings
Sarke - Vorunah
Hoewel Vorunah het debuutalbum is van Sarke, bestaat de band uit alles behalve onbekenden. Zo kennen we de belangrijkste persoon achter Sarke al van zijn werk voor bands als Tulus, Khold en Old Man’s Child. Het meest interessante aan Vorunah is echter de betrokkenheid van Nocturno Culto, frontman van het legendarische Darkthrone, die de vocalen voor zijn rekening neemt – en met zijn typisch stemgeluid het niveau van dit album meteen een flink stuk omhoog tilt.

Muzikaal gezien valt Sarke in de categorie ‘old school verering’ te plaatsen. De simpele riffs, het grimmige geluid: alles grijpt terug naar klassieke bands binnen en buiten de black metal scène. De band noemt zelf onder andere Celtic Frost, Black Sabbath en Motörhead als invloeden en dat is ook duidelijk terug te horen. Uiteraard ligt de vergelijking met Darkthrone ook voor de hand, niet alleen vanwege de zang, maar met name ook vanwege de stijlovereenkomsten die Vorunah toont met de latere, meer door punk / rock ‘n’roll beïnvloede Darkthrone-albums.

Hoewel Sarke niet het niveau haalt van een geniaal album als The Cult Is Alive, bevat Vorunah toch enkele zeer sterke nummers die behoorlijk in het verlengde van dat Darkthrone-album liggen. Dan denk ik bijvoorbeeld aan de geweldige opener Primitive Killing, een nummer dat perfect op maat is gemaakt voor de zang van Nocturno Culto. Ook nummers als Frost Junkie, Old en Cult Ritual ademen dankzij hun lekkere, maar krachtige riffs een onweerstaanbaar old school-sfeertje uit. Iets minder ben ik te spreken over de keyboard die heel sporadisch zijn entree doet en wat mij betreft niet echt aansluit bij de muziek. Daardoor komen het titelnummer en The Drunken Priest iets minder uit de verf.

De kwaliteit is dus absoluut aanwezig op dit debuutalbum, dat enkele ijzersterke nummers herbergt. Desondanks hinkt de band volgens mij af en toe nog een beetje op twee gedachten. Tip voor het volgende album is dan ook: laat die keyboard-riedeltjes voor wat ze zijn en kom gewoon met een vunzig, ouderwets, smerig rockend album op de proppen. Dan is Sarke pas écht in staat om een meesterwerkje á la The Cult Is Alive af te leveren.

Tracklist:
1. Primitive Killing
2. Vorunah
3. The Drunken Priest
4. Frost Junkie
5. Old
6. Cult Ritual
7. 13 Candles
8. Dead Universe

Score: 76 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 19 juli 2009

Dynamo Metalfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.