Fleddy Melculy
Enquête

Van de kernleden Tipton, Downing, Hill en Halford is alleen de laatstgenoemde nog over in de live-formatie van Judas Priest. Vind je het daarom beter als voor optredens de bandnaam voortaan gewijzigd wordt?

Ja
Nee
Geen voorkeur

[ Uitslag | Enquêtes ]

    12 oktober:
  • Tarja Turunen
  • 14 oktober:
  • Audrey Horne en Motorowl
  • The HU en SKÁLD
  • 15 oktober:
  • Firtan en Bezwering
  • 16 oktober:
  • Humanity's Last Breath, Vildhjarta, Enterprise Earth en Karmanjakah
  • Firtan en Bezwering
  • Masters Of Reality
  • Mayhem en Marduk
  • Nymue en De Griene Wâlden
  • 17 oktober:
  • Anvil en Killer
  • Bards of Valor, Ilmarinen, Epinikion en Captain Kelphair and the Salty Seamen
  • Electric Eel Shock en Money & The Man
  • Elise en Jurassic Park
  • Fajtfest Fryslân
  • Life's Metaphor, Unfinished en Drain Life
  • Marko Hietela
  • Reinkaos en Morbid Stinsel
  • Spider Deathfest
    Met Rotten Remains, Anomic en Stoflik Omskot
  • The Dirty Denims en Glock '45
  • The Narrator
  • Wounded
  • 18 oktober:
  • Dimmu Borgir en Behemoth
  • Firtan
Geen concerten bekend voor 12-11-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Aleister Crowley (auteur)† - 151
  • Alejandro González (Transmetal) - 58
  • Annik Honoré (Les Disques Du Crépuscule)† - 69
  • Bryn Merrick (The Damned)† - 68
  • CJ Sinclair (Diocletian) - 44
  • Daniël Marcinkowski (Natan) - 44
  • Danny "Tyrantor" Lawson (Usurper) - 55
  • Dave Vanian (The Damned) - 70
  • Elliot Desgagnés (Beneath The Massacre) - 42
  • Gonzo Sandoval (Armored Saint) - 63
  • Jeff Keith (Tesla) - 68
  • Joe Payne (Divine Heresy)† - 42
  • Jordan Pundik (New Found Glory) - 47
  • Joseph Kahn (regisseur) - 54
  • Mads Eriksen (Sharks And Whales) - 64
  • Michael Roe (The 77s) - 72
  • Pat DiNizio (The Smithereens)† - 71
  • Patrick Rondat (Elegy) - 66
  • Rick Parfitt (Status Quo)† - 78
  • Ronnie Nyman (Nightrage) - 54
  • Thimios Krikos (Innerwish) - 54

Vandaag overleden:
  • Dickie Peterson (Blue Cheer) - 2009
  • Gene Vincent - 1971
  • John Waterhouse (Demon) - 2025
  • Nancy Spungen (moordslachtoffer) - 1978
  • Ricky Wilson (The B-52’s) - 1985
Review

Mantic Ritual - Executioner
Jaar van release: 2009
Label: Nuclear Blast Records
Mantic Ritual - Executioner
Het was te verwachten. Nuclear Blast haakt ook steeds meer in op de heersende 'thrash revival'. Deze keer is het met de Amerikaanse band Mantic Ritual. Dit album verscheen al eens eerder onder de bandaam Meltdown, maar men besloot de plaat maar opnieuw op te nemen en vervolgens uit te brengen onder de nieuwe naam. Prima, van mij mag het.

Van mij mag de band ook gerust oude riffs van Metallica, Exodus en Anthrax in de mix gooien en er 'eigen' nummers van maken. Ik vind het allemaal prima, maar deze release krijgt er wel een naar bijsmaakje door. Elk groot platenlabel komt immers opeens op de proppen met nieuwe thrashbandjes om ook te snoepen van het succes. Tot nu toe is nog geen enkele band echt bijzonder geweest. Evile was erg leuk, Merciless Death ook en met een band als Hatchet gokte men mis. Om nu te zeggen dat Nuclear Blast met deze thrashers naast de pot piest, gaat te ver. Mantic Ritual verstaat de kunst van het songschrijven, speelt uitstekend en weet precies welke riffs ze moet stelen. Dat doet men het beste in de eerste twee nummers, die ook opvallen dankzij behoorlijk lekker zangwerk van Dan Wetmore.

Maar dat kopieerwerk is nu ook precies de reden, waarom ik verder weinig enthousiast ben over deze plaat. De muziek klinkt ontzettend goedkoop. Evenals bij de andere 'revival' bands krijgen we een ruim drie kwartier durend riff-o-rama voor de kiezen, waarin geen enkele nuance zit. De schreeuwerige verkrachting van Blackout (Scorpions) kan ook geen glimlach op mijn gezicht toveren. Ja, het luistert allemaal lekker weg en de productie is behoorlijk vet. Het is alleen dat ik het al duizend keer eerder heb gehoord. De band voegt helemaal niets toe aan het reeds bestaande spectrum (met als dieptepunt het volstrekt inspiratieloze Thrashatonement). Als het op deze manier doorgaat, dan ben ik bang dat slechts de thrashhelden van weleer straks nog overeind blijven en dat we over een paar jaar niets meer horen van al die nieuwere groepen.

Mantic Ritual past keurig in het rijtje van Hyades, Bonded By Blood en Fueled by Fire. Degelijke thrash met een erg vette sound. De nummers missen echter de diepgang en originaliteit van de grote voorbeelden, waardoor de plaat na een paar draaibeurten ernstig begint te vervelen. Voor een potje goed geproduceerde thrash metal kun je dit schijfje best in huis halen, maar zoek je vernieuwing en diepgang, dan kun je deze nogal oppervlakkige release gerust aan je voorbij laten gaan.

Tracklist
1. One by One
2. Executioner
3. Black Tar Sin
4. Death And Destruction
5. Murdered to Death
6. Souls
7. Panic
8. Double The Blood
9. Blackout
9. Thrashatonement
10. Next Attack

Score: 70 / 100

Reviewer: Jeroen
Toegevoegd: 17 februari 2009

Mantic Ritual - Executioner
Reactie van VATERNL op 17-02-2009 om 21:00u
Score: 85 / 100

Ik vond de nummers die ik tot nu toe beluisterde meer dan lekker klinken.
De zang klonk lekker 80's en mensen die een band als Blessed Death konden waarderen zal het zeker aanspreken.
Orgineel of niet.....het klinkt allemaal lekker en dat vind ik persoonlijnk belangrijker dan orginaliteit...

Mantic Ritual - Executioner
Reactie van J. op 17-02-2009 om 21:04u

Blessed Death is toch echt veel gaver en bovendien een stuk origineler dan deze standaard plaat. Je hebt gelijk als je zegt dat het lekker klinkt, maar gezien de hoeveelheden muziek die vandaag de dag over ons uit worden gestrooid is dat gewoon niet meer genoeg.

Mantic Ritual - Executioner
Reactie van Ben op 17-03-2012 om 18:03u
Score: 10 / 100

Wat een flauw gezeur over originaliteit, er is altijd wel een stok waarmee men kan slaan. En wat is nog origineel tegenwoordig?
En welke metalbands zijn geen afgeleide van Black Sabbath de vader van de metal. In feite jat elke band, het gaat er toch om wat je neerzet en dat is meer dan uitstekend te noemen.
Alles is perfect op dit album, hele vette strakke gitaarriffs, excellente gitaarsolo`s, de zang is goed en technisch drumwerk!
Bij elkaar een muzikaal kunststukje deze cd uitgevoerd door geweldige muzikanten en een geweldige productie!

Zoeken
    9 oktober:
  • Callous Master - Callous Master
  • Cordyceps Corpse - Perverse Craving For Rotting Corpses
  • Crimson Coven - I - The Forge
  • Cultus Sanguine - Tears Painted Sky
  • Dawn Of Demise - Feed My Absurdity
  • Détresse - Misères
  • Esoctrilihum - Annochiül Xar Sorthïlazur
  • Feldspar - Soft Side
  • Graveyard - Fever
  • HateSphere - Guillotine
  • Heavy Temple - Live from the Inner Sanctum
  • Hell-Born - VII
  • Hellucination - Penumbral
  • In This Hell - Bliss
  • Kid Bookie - Cheaper Than Therapy II
  • Leach - Psychosomatic
  • Leper Colony - Back to Primal Sludge
  • Margarita - Abysses of Melancholia
  • Mutation - Esoteric Order of Debauchery
  • Orbita - Farewell to All We've Lost
  • Ram - Against
  • Sickmind - Babel Tower
  • Smoulder - Witch Wife in an Alien World
  • Steak - Steak
  • Thomas Giustini - COMPOSITIO
  • Tungsten - Ashes
  • Werewolves - You're Weak And You Know You're Weak
  • Wolfbrigade - Howl from Underground
  • 12 oktober:
  • Dominion (New Hampshire) - Mortification of Thy Flesh
  • 14 oktober:
  • Ola Englund - The Neverending Story
  • 15 oktober:
  • Otras - Na Krídlach Morovida
  • Sundowner - Cesspool
  • 16 oktober:
  • Among the Seeds of Death - Master
  • Blind Illusion - Stage Flight: Live At The UC Theatre
  • Carnation - Symphony In Flesh
  • Double Space - Not In A Million Years
  • Fervence - Constructs
  • Generation Steel - Steelmachine
  • Gloryhammer - Space 1993: Wrath of Kor-Virliath
  • Grant The Sun - Biomes
  • Iapetus - The Mother Void
  • Lugubrious Garment - In The Wide Vale Of Uncreated Night
  • Mother of Graves - The Light that Keeps Us
  • Night Hag - Great Dismal Darkness
  • Sépulcre - Cryptic Temple Of Otherworldly Abhorrations
  • Shores of Null - Homesick
  • Shy, Low - Purity Spiral
  • St. Digue - Secret Language
  • Stoned Jesus - Songs to Moon
  • Streamer - Into the Void
  • Temperance - Arcani
  • The Lovecraft Sextet - Penance
  • Thrakian - The Way
  • Threestepstotheocean - Death of Permanence
  • Urarv - Nychta Psychis
  • URNA - The Great Jihad
  • Xeria - Agua
Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.